bugün

komik değil olsa olsa gülünç bir dergi idi.

gavurun her yaptığının islam versiyonu da olacak diye bir kural yok. o yüzden battılar. ama bunu hiçbir zaman anlayamayacaklar maalesef.
mizahın malzemesinin hepsinin olmasa da bir bölümünün uluorta konuşulmayan mahrem konulardan kaynaklandiğinin kanitidir. tabiki başarılı yerleri vardir ama başarili değildir.
aylık çıkan biboka benzemeyen dergidir.
ha sevmiyorum ama emektir, saygı duyulur.
(bkz: ilhan cafcaf)
mizah dergisinden beklentisi mizah olmayanların sevdikleri yalama organı.
mizah olayını götünden anlamış mizah(!) dergisi.mizahın amacı eleştirmektir yağ çekmek değil.
twitter adresi http://www.twitter.com/cafcafmizah
facebook sayfası http://www.facebook.com/cafcafmizah
yanlışlıkla bakma gafletinde bulunduğum, göz atmaya harcadığım 5-10 dakikama yazık, bok gibi, kağıt israfı bişey. entrylerden anladığım kadarı ile haftalıktan aylığa, aylıktan 3 aylığa düşmüş. 2 lira değil , bedava dağıtsanız, 3 ayda değil 3 senede bir çıkarsanız yine de okumam. dedim ya harcanan vakite yazık.
Mizah yapamayan mizah dergisi. Belki misyonu budur anlamadım.

Bi tane gülünecek espri olmaz mı? Bi kaç sayfasını okuduktan sonra "üşüdüm üstümü örtsene anne" diyerek kaçıyorsunuz kendisinden.
mizahın m'sinden anlamayan sözde mizah dergisi.
sakarya'da sevimli bir bayan giyim mağazası,butik.
zekanın z'sini barındırmayanların eleştirdiği mizah dergisi.
sizlerin beğenisine mazhar olması için malum mizah dergileri gibi sisteme-askere tek bir eleştiri getirmeyip, tam gaz hükümete yüklenmesi lazım değil mi!

eğer sadece hükümeti eleştirmezseniz sonunuz cafcaf gibi olur. "dini tabuları yıkın" diyen aklı evvelerin "kemalist tabuları" ekseninde nefret kustukları bir dergi cafcaf. bunun için seviyoruz. *
yazı işleri müdürü kerem abadi haftalık bir gazeteye cafcaf'a ve mizaha dair bir röportaj vermiş.

mizah şaklabanlık değildir diyen kerem abadi'nin cafcaf'la ilgili o röportajı:
(bkz: http://www.gunyuzuhaber.c...banlik-degildir-h479.html)
dinci-amerikancı örgütlenmenin eksik kaldığı bir nokta mizah dergileri idi.

mizah dergileri halkçı idi, medyanın goygoylaması dışında şeyleri gösterir, tebessüm ettirerek acı gerçekleri afişe ederdi. kendince kitlesi olurdu. bağımsız kalabilmek adına bir kalemdi. farklı yönelimlerden insanların ortak buluşma mekanı idi. kimi olayı merkezinden yakalar ve gösterir kimi ıskalardı ama hepsi samimi idi..

şimdi bu sistemi yıkmak için, hükümeti arkasına alıp, bir dergi çıkardılar. eleştirileri bakıp ulan mesele bu mu nasıl bu kadar götün ile algılarsın bu meseleyi diyorsun, sonraki sayfaları çevirince dergi sayfaları içindeki dolar ve yalamaktan kaynaklı tükürük kokusunu fark ediyorsun.

usulca dergiyi kenara koyup, ya yaradana sığınıyorun yada bir mağlubiyet hüznü çöküyor içine. insandan, insanın çıkarcılığından tiksiniyorsun.
gösteriş ya da aşırı gösteriş.
(bkz: komik mi bu şimdi)
http://galeri.uludagsozluk.com/r/cafcaf-9488/
savaş çığırtkanı ...
konusu anti kemal kılıçdaroğlu-türban eksenli aptal sakallıların çıkarmış olduğu sevimsiz dergi.penguen böylelerine iyi ayar vermelidir.
mendil satan çocukların sattığı mendiller gibi dergi. nasıl mendil satan çocuktan mendil, ihtiyaç duyulduğu için alınmıyorsa bu dergi de gülmek için alınmıyor, "bunlar bizden, alalım da yardım olsun" mantığıyla bağış olarak alınıyor. bu kadar zebil durumdadır mizahi açıdan.
mizahın göreceli olduğunu bilmeyen gerzeklerin eleştirdiği dergi. lan mal ben ata demirer'e zerre gülmüyorum ama cem yılmaz'a gülerken resmen boşalıyorum. e şimdi senin güldüklerine gülmek zorunda mıyım? zorunda mıyım lan?
ancak tuvalet kagıdının bitmesi durumunda işe yarayacak dergi. mizahla yakından uzaktan alakası yoktur.
hükümeti eleştirmediği için uykusuzlar ve pengunecilerin sevmediği mizah dergisidir.
cemaat yanlısı olduğunu düşündüğüm ve espri kalitesini günden güne yükselten mizah dergisidir. okunasıdır.
Emre bilgiç gibi sağlam bi karikatürist'i bünyesinde barındıran mizaj dergisidir. çok komik olduğu bbölümler olduğu gibi, makale tarzı ya da deneme tarzı yazılar da vardır.
he amk he çok komik dedirten mizah dergisi. islami kesimin komikli videosu görevini üstlenen başarısız dergi.