bugün

Televizyon karşısında uyuyakaldığımda kucak seyahatle değil anne dürtmesiyle yatağa gitmeye başladığımda.
agladiginda birseylerin duzelmedigini farkettigin an buyumus oluyorsun.
Birkaç ay önce 5 kuruşsuz ve işsiz olarak sokaklarda süründüğüm yağmurda yaklaşık 1 km yol yürüdüğüm an. Terk edilmiştim ve ailemle aram berbattı. O günü hiç unutmam meteliksiz ve tek başınasın işte büyüdün demiştim kendi kendime.
Tek başına kendinize bakabildiğiniz an.
lisenin bittiği an.
Beden eğitimi derslerinin artık cuma öğleden sonra değil de pazartesi 3. Ve 4. saat olmaya başladığı zaman.
Babam annemi terk edip sekreteri ile evlendiği zaman sanırdım hep sonraları aslında büyüdüğüm zamanın babam öldüğü zaman olduğunu anladım.
adınıza gelen ilk elektrik, su ve doğalgaz faturasını gördüğünüzde ya da öğrenci kart olmayan kredi kartınızın limiti dolup, asgari tutarını ödemek için maaşınızın %70 ini ayırdığınız an.
Geçmişim. Evet dönüp geriye baktığımda güldüğüm hatta ağladığım şeylerin bile aslında bir hiç olduğunu zamanın her şeyi değiştirdiğini anladığımda anladım.
babam terk edip gittiğinde kız kardeşimi teselli ederken anladım ki büyümek,olgunlaşmak böyle bir hismiş.

babam bana nasıl bir baba olmamam gerektiğini öğretti ve ben de eğitimimde nasıl bir baba olmak istediğimi çözdüm. bunları düşünürken henüz 18-20lerimdeydim.
Bebeginizi kucagınıza aldıgınız an anlıyorusnuz kı büyümüşünüz.
Marketten bir şeyler alırken fiyatlarına baktığımda anladım.
gecenin bir yarısı sahur için kendime bir şeyler hazırlamaya çalıştığım o an hala gözümün önüne ara sıra gelir. tam o zaman işte.
En son tatilde annesiyle açıktaki iskeleye yüzerek gelen ufaklığa annesinin amcaya dikkat et demesiyle etrafta birkaç saniye 'amca' aradım. Meğerse benmişim.
Kakamı yaptıktan sonra götümü tek başıma temizlediğim andır.
Babam beni değil de ben babamı teselli etmiştim, o an. Nasıl çözeceğimizi bilmediğimiz bir durumda çaresiz kalmıştık. Çenemin düşmesi de bir o zaman işe yaramıştı. Ard Arda çözüm önerileri saydım. Annem de Babam da öylece dinledi. Sonra zaten halloldu meselemiz çok şükür.
futbolda 96-97 li oyuncuların artık as oyuncu olduğunu gördüğüm an. Dün fenerin 88 doğumlu transferi islaya baktım.tecrübeli falan diyordu haberde. hesaplayamadim ılk önce sonra AA 29 yaşındaymış dedim, Sonra aramızda 5 yıl olduğunu düşünüp üzüldüm.
Lanet olsun sebebi neydi ki?
Kimsenin size karışmayacagini anladığınizda büyümüş oluyorsunuz. Ben denedim %100 çalışıyor.
Nazlanacak bir baban yoksa büyümüş sayılırsın. Ya da hep arkanda desteğini hissettiğin. illa ölmesi gerekmez. Terk edebilir. Hiç olmayabilir. Varlığı ayrı dert olabilir..

Benimki ölüm ile ilgili. Yaklaşık 15 sene oldu anlayalı yani.
Kendi ayakları üstünde durmayı ögrendiğin ve kimseye pek ihtiyacın olmadığını anladığın an ...
fatura ödemeye başladığınız andır.
Küçükken ablamla sokağa çıkardık. Hep düşerdim ben.dengesiz, sakar bir çocuktum.Annem hep ablama kızardı. Çocuğa yine bakamadın diye.Bir gün ise benden beş yaş küçük yeğenimle dışarı çıktık. O gün ben değil o düştü. Annem de bana bağırdı bir çocuğa bakamadın diye. işte o zaman anladım ki ben büyümüşüm.
Büyüklerim Bayramlarda harçlık vermeyi kesince.
insanlardan bir şeyler beklemeyi bıraktığım andır herhalde.
Kardeşim bir keresinde çorabı delindiğinde büyüdüm diye sevindi.