bugün

şeyini şey ettiğimin şeyidir..*
ettiklerinin yarısı bu ülke için yeterli ve önemlidir görmesini bilene. ama bakan yok işte.

ayrıca nazım hikmetin mezarı başında vasiyet şiirini okuyarak "gerekirse nazım bugün olsa da, t.c. vatandaşlığına alınmalıdır" diyerek bu konuyu da gündeme getirmiştir.
http://www.yenisafak.com.tr/p07.html

tebrik edilmelidir. ama nerde onu tebrik edecek yürek. çünkü o karşıt fikrin savunucusu. doğruları doğru olsa bile olmaz. çünkü o ötekilerin yılmaz savunucusu.

evet lenin de iyi ki ölmüştür. bu konuda dahi bildiği doğruyu * korkmadan söyleme cesaretini göstermiştir.

edit : bülent arınç'ın görevi akplileri hizaya sokmak değildir. sadece meclise başkanlık etmek ve gelen kanunları oylamaya sunmaktır. herhangi bir kanun hakkında meclisin hiçbir üyesini ikaz etmek gibi bir girişimi olamaz hiç bir meclis başkanının. o zaman sormazlar mı adama " madem her kanun senin istediğin gibi çıkacak, demokrasiye ne gerek var? oylamaya ne gerek var?" diye. beyin ve midenizdekileri dışarı çıkarmayın zira dışarısı alışık değil ucuz entrikalara...
gafların adamı.potların kralı.küfürbaz.
sivri dilli mülayim adam.
temiz bir siyasetçi ülkeyi soğana çeviren onunlada kalmayıp soğanıda soyup cücüğüyle bırakan siyasetçiler
yaptıklarınca eleştirilmezken. bu şahıs idolojisi dolayısıyla eleştiriliyor

not=akp li değilim
eskiden bir şevket kazan vardı, ağzını her açtığında beni çileden çıkartan, şimdi de bülent arınç. doğa boşluk tanımıyor yani.
Moskova gezisi sırasında gittiği Kızıl Meydan'da Lenin'in mezarı önünde''Lenin'i ölü görmek çok güzel''diyerek ve üstüne Rus Interfaks haber ajansının gazetecilerine ''Siz Türk meslektaşlarınız gibi değilsinizdir, yazıp büyütmezsiniz bu olayı di mi? ehuehuehue''diye gereksiz sırıtmasıyla dünya aleme madara olmuş ve orada turist değil TBMM başkanı sıfatıyla buluduğunu unutarak Rus diplomatlara da bu olay aracılığıyla imalı olarak''Buyrun siz de Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret edebilirsiniz''izni vermiş olan *potlarıyla ünlü politikacımız
takiyyecinin önde gideni
cumhurbaşkanı demeye çalışırken cumhurbaşkası diyerek katıla katıla gülmemizi sağlamıştır;kendisine tavsiyemiz tamam sinirli olabilirdir fakat biraz gizlesindir,komik durumlara düşmektedir.
(bkz: bülentinecad)
"lübnan'a asker olarak gitme durumu olsa keşke" şeklinde düşündüğüm tuhaf bir canlı türü.
en son sezer "bu bizim davamız değil" dediği için "bu bizim işimiz" diye cumhurbaşkanına ayar verdiğini zanneden yaratık.
acıyarak seyrediyoruz...mehmetçiğin kanına bu kadar da hainlik eden bir tbmm başkanı daha gelmedi sanırım.
(bkz: seyını seyettiğimin seyı)
istiklal mahkemelerinde yargılanmayı, rte ve zapsu dan sonra en çok hakeden üçüncü kişi.

29 ekim, 19 mayıs, 23 nisan gibi önemli günlerimizdeki seromonilerin baş düşmanı, su katılmamış bir şeriatçı ve üstüne türk düşmanı.

kendisi 29 ekim kutlamalarında protokolden türk bayrağı taşıyan öğrenciler geçerken herkes kalkmasına rağmen ayağa kalkma zahmetine katlanmamış ancak ve ancak devlet bakanı abdüllatif şener in uyarısıyla şöyle bir doğrulmuş ve sonra yerine oturmuş kimsedir. atatürk e, cumhuriyete, laikliğe olan düşmanlıklarını anlıyoruzda bayrağa yapılan bu saygısızlık ne demek oluyor behey gafil.
kendisi siyaset sihirbazıdır. türkiye'deki en profosyonel siyasetçilerden biridir.
atatürk için "neden her yerde bu adamın resmi var ?" diyen profesörü (bkz: atilla yayla)savunarak aslında değişmediğini gösteren siyasetçi.
necdet sezer in siyasete atılması olasılığı hakkında kendisine sorulan bir soruya; ''ben desteklerim, zira siyaset insanı terbiye eder, gerçekleri görmesini sağlar'' şeklinde cevap vererek sn. cumhurbaşkanımıza büyük bir terbiyesizlik yapmış kimsedir.
çankaya köşküne çıkması muhtemel kişi.
cumhurbaşkanına ayarın hasını vermiş.iyi de etmiş cumhurbaşkanı vekili.
(bkz: Adım Bülent Arınç olmasa heykeli dikilecek adamım)

--spoiler--
"Şeyini şey ettiğimin şeyi" açıklaması ile uzun süre tartışılan TBMM Başkanı Bülent Arınç, Genel Kurul'daki, "Kırmızı noktalı oturum" nedeniyle milletvekillerini eleştirdi.

Arınç, "Adım Bülent Arınç olmasaydı bazı yerlerde heykeli dikilecek adam olarak görülürdüm" dedi. TBMM Mevzuat Bilgi Sistemi ve Tutanak Otomasyon Projesi'nin dün yapılan tanıtım toplantısına katılan Arınç, konuyla ilgili basında çıkan haberleri de eleştirerek, "Meclis birkaç milletvekilinin yersiz, kulak tırmalayan ve kaba sözleri ile anılmamalı. Projelerle anılmalı" dedi.
--spoiler--

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5617018.asp?m=1
bugün yapılan meclis toplantısında chp grubunda deniz in arkasındaki ilk üç sırayı ayar manyağı eden Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanı.
"alışkanlıklarınızı atın üzerinizden, majoşistmisiniz, saygılı olun, iç tüzüğe saygı gösterin, lütfen artık , susun" demekten bıkmış lakin dinlemesini bilmeyen chp grubunu susturamamış meclis başkanı. *
Menemen'de kubilay'ın başını kör bir bıçakla kesen derviş mehmet in öz torunudur ayrıca manisa'yı yunanlılara satıp adını hüsnüyadis olarak değiştiren zamanın manisa valisi hüsnü efendi de derviş mehmet'in kuzenidir yani büyük amcası olmaktadır.**
BÜLENT ARINÇ

BUGÜN TARiHi BiR SÖZ SÖYLEDi :

"Adım farklı olsa heykelim dikilirdi"

BÜLENT ARINÇ'IN KiM OLDUĞUNU KISACA AÇIKLIYORUZ :

TARiH : 23 ARALIK 1930 ,
YER: MENEMEN, iZMiR

KUBiLAY'IN BAŞI,

GiRiT'TEKi KAMPLARDA iNGiLiZ VE YUNAN SUBAYLARI TARAFINDAN EĞiTiLEN

BEDRANi TARiKATININ BAŞI OLAN

HAÇLI KÖPEĞi BiR MÜRTECi (iRTiCACI) TARAFINDAN

KÖR BiR BIÇAKLA KESiLiYOR.

BU HAÇLI ŞEYHi :

DERViŞ MEHMET.

MANiSA'YI YUNANA SATAN VE

9 EYLÜL 1922 SABAHI YUNANISTANA KAÇAN

MANISA VALiSi HÜSNÜ EFENDiNiN
(Ki SONRA HÜSNÜYADiS iSMiNi ALMIŞTIR)
KUZENi.

BU ŞAHISLARIN BÜLENT ARINÇ iLE iLiŞKiSi Mi NE?

ÇOK KÜÇÜK BiR DETAY:

DERViŞ MEHMET, BÜLENT ARINÇ'IN ÖZ MÜ ÖZ DEDESi .

DiLEYEN "HÜSNÜYADiS HORTLADI" YI OKUSUN.

BELGELERi ORADA.

NEDiM ÇAKMAK'IN 6000 SAYFALIK ARAŞTIRMASININ SONUCUDUR

BU ÜLKE BÖYLE iLGiNÇ BiR ÜLKE

BiR TARAFTA CUMHURiYET ŞEHiTLERi ANMA HAFTASINI YAPIYORUZ,

BiR YANDAN ŞEHiTLERiMiZi KATLEDEN ADAMLARIN

TORUNLARINI EN YUKARIYA TAŞIYORUZ

BÜLENT ARINÇ TEK DEĞiLDiR.

O KATLiAMI YAPAN VE SONRA ASILAN 187 HAiNiN TORUNLARININ TAMAMI

BUGÜN EKONOMi, iŞ DÜNYASI VE SiYASETiN

EN ÜST MERTEBELERiNDE OTURUYORLAR.

SELAM SANA TÜRK EVLADI !

AKLINI BAŞINA AL, SEÇTiKLERiNiN KiM OLDUĞUNU iYi TANI

BU ÜLKEYi PARAMPARÇA ETMEK iSTEYENLERiN

KUTSAL iTTiFAKINI GÖR ARTIK !

"Adım farklı olsa heykelim dikilirdi"

TBMM Başkanı Arınç, bazı kesimlere, ağzıyla kuş tutsa dahi yaranamayacağını söyledi

14.12.2006 14:39

Tutanak Operasyon Projesi'nin tanıtımında konuşan Bülent Arınç, "Adım Bülent Arınç, ismim budur, siyasetim budur. Adım Bülent Arınç olmasaydı bazı yerlerde heykeli dikilecek adam olarak görülürdüm" dedi. Arınç, tanıtım broşüründe TBMM'nin açılış tarihi yanlış yazılarak, 23 Nisan 1923 olarak yer alması üzerine çalışmada yer alan görevlileri, "Yarın, Meclis açılış tarihini doğru dürüst bilmiyorlar derler. Ağzınızla kuş tutsanız yarın adam kuş katliamı yapıyorlar derler" diyerek uyardı.

Tutanak Operasyon Projesi'nin tanıtımında konuşan Bülent Arınç, "Adım Bülent Arınç, ismim budur, siyasetim budur. Adım Bülent Arınç olmasaydı bazı yerlerde heykeli dikilecek adam olarak görülürdüm" dedi. Tutanak Operasyon Projesi'nin tanıtım broşüründe TBMM'nin açılış tarihi yanlış yazılarak, 23 Nisan 1923 olarak yer aldı. Broşürdeki maddi hata, TBMM Mevzuat Bilgi Sistemi (MBS) ve Tutanak Otomasyon Projesi'nin tanıtım toplantısında anlaşıldı. TBMM Başkanı Bülent Arınç, toplantıda yaptığı konuşmada, hataya dikkat çekerek, çalışmada yer alan görevlileri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Arınç, şunları kaydetti:

"Sakındığınız göze çöp batabilir. Bu hatayı nazar değmesin diye yapılmış hata olarak kabul edelim. Biz bembeyaz sayfayız. Küçücük siyah nokta bile eksiklik olabilir. Benim adım Bülent Arınç, ismim budur, siyasetim budur. Benim adım Bülent Arınç olmasaydı bazı yerlerde heykeli dikilecek adam olarak görülürdüm. Ama ağzınızla kuş tutsanız yarın adam kuş katliamı yapıyor derler. Bunları Meclis'in açılış tarihini doğru dürüst bilmiyorlar dememeleri için söylüyorum. Başta matbaa müdürü olmak üzere gözümüzü 8 açarak broşürü okumamız lazım. Bembeyaz tabloda küçücük siyah noktaya tahammülümüz olmayacak kadar dikkatli çalışmalıyız. Allah yardımcımız olsun, Allah herkese de insaf versin."

YÜZME BiLMiYOR FIKRASI

Arınç, ayrıca "ingiltere'de bir bakan, basın temsilcilerini 'yarın Times Nehri'ne gelin, çok şaşıracağınız bir şey yapacağım' demiş. Nehrin kıyısında buluşmuşlar. Bakan nehrin üzerinde yürümeye başlamış. Ertesi gün bütün gazeteler sekiz sütuna manşet atmış; 'Adam hem ingiltere'li hem bakan hem de yüzme bilmiyor' diye" şeklinde konuştu.

MiLLETVEKiLLERiNE TEPKi

Arınç, gazetelere yansıyan milletvekillerinin hakaret içeren
konuşmalarına da tepki göstererek, "Meclis birkaç milletvekilinin
yersiz, kulak tırmalayan ve kaba sözleri ile anılmamalı. Projelerle
anılmalı" dedi.

ALKIŞ iSTEDi

Arınç, Mevzuat Bilgi Sistemi'ni ve Tutanak Operasyon Projesi'ni anlatırken, toplantıya katılanları birkaç kez alkışlamaya davet etti. Arınç, "Alkışlayın bir daha alkışlayın. Üstat Necip Fazıl ya alkışlayacaksınız ya yuhalayacaksınız derdi. Hadi yuhalamayın da homurdanın diyelim" dedi.

Tam bağımsızlığa inanan ve onu gerçekleştirmek için hesapsız fedakarlığı göze alan ruh haletine Kuvay-ı Milliye Ruhu denir.
kim ne derse desin. şu ana kadar gördüğüm sicili en temiz ve en dürüst siyasetçi. lafını esirgemeyen tbmm başkanı. biz nelerini gördük. (bkz: kamer genç)
cumhuriyetin niteliklerinden uzak, meclis başkanı olarak tarafsızlıktan uzak, siyasi etikten uzak bir meclis başkanı. laftan başka bir şeyi olmayan meclis başkanı.
bilgisi olmayan kişilerin hakkında dürüst açıklamaları yaptığı tbmm başkanı. bilmeyenler "türban savaşları" kitabını okusun hatta 2 ve 3 diye gider bu seri. okuyun çekinmeyin. bilmemek değil öğrenmemek ayıp.
(bkz: at olmak değil gözlük takmak ayıp)*
Bakmak değil okumak lazım...