bugün

Sık sık oluşuyorsa parathormon testi yaptırın.
Tayvan'da 20 yaşındaki bi kızın böbreğinden çıkan taşlarmış bunlar.

görsel
bir ferdi özbeğen şa haa pardon.
1 cm büyüklüğünde olanı tek hamlede düşürmüştüm,üroloji doktoru bile oha lan çekmişti, adam dumur olmuştu adeta bunu nasıl düşürdün diye, ağrısı çok kötüdür, arvales kullanmama rağmen beni mahvetmiştir, Allah düşmanımın başına bile vermesin.
5 mm taş beni hayattan bezdirdi. doktor yüzde doksan düşer dedi ama yüzde onluk dilime takıldık sanırım 15 gündür tık yok ve ara ara ufak ağrılar şeklinde kendini belli ediyor. ameliyat vs olmayı çok istemiyorum. doğal yolla düşürmeye yardımcı olacak yazarlar varsa önerilere şiddetle açığım.

tanım: taş yerinde ağırdır sözünün mecaz olmayan hali. düşmanıma dilemem.
mutluluktan bir haber vermezler...
Bilinen en kolay çözümü rowatinex olan taş.
bel fıtığından sonra, kocakarı tedavileri en meşhur olan ikinci rahatsızlık.

böbrekler, atık maddeleri vücuttan atmak için o maddeleri süzen bir filtre gibi çalışırlar. zamanla biraz genetik miras, biraz beslenme tarzı, böbreklerde bu taşların oluşmasına neden olur. bildiğim kadarı ile de zaten, neden ve nasıl oluştukları, nelere bağlı oldukları hakkında kesinleşen tıbbi bir bilgi yok. yani aynı beslenme tarzı ile beslenen, aynı şeyleri yiyip içen bir ailede, sadece bir kişide görülebilir. bu nedenle "kesin beslenmeden oluyor" diyemiyorsunuz veya diğer kardeşlerde olmuyor, genetik de diyemiyorsunuz tam olarak. ama oluyor. bazı kişilerde bu taş böbreklerde oluşuyor.

ben hiç tecrübe etmedim allah'a çok şükür, ama üniversitedeyken bir gün ev arkadaşımın odama sürünerek gelip "lan ölüyorum" diyerek yerde cenin pozisyonunda kıvrandığını hatırlıyorum. ambulans çağırıp acile gittik. böbrek taşıymış. sonra tedavi sürecine başladılar. baya baya bilgisayar oyunu gibi, ekranda joystick ile böbrek taşlarına ateş ederek kendi kırdı taşları eleman.

zor imtihan.
görsel
Taşın olduğu tarafta ön ya da arka kaburga altında, karnın yan bölgesinde, kasıklarda ağrı ve batma ile birlikte seyreder. Ağrısı bazen dayanılmazdır. Tedavide kaç mm olduğu önemlidir. Taş böbreğin içerisindeyken Rowatinex isimli bitkisel bir takviye ile idrar kanalları genişletilerek yerinden kıpırdatılmaya çalışılır. Günde 1,5-2 litre su içilmesi ve egzersiz tavsiye edilir. idrarda kan, bulanıklık ve enfeksiyon görülebilir. Böbrek içerisinde düşecek bir konumda değil ise; ses dalgası ile kırılır. Doktorunuz muayene sonrasında size izlemeniz gereken yolu söyleyecektir.
Az önce bı tane düşürdüm. 1 tane daha var düşürecek.

Böyle dikenli her tarafı , 3 gün acil e gittim iğne oldum 2 gün arayla.

Hayatı sorgulatan hastalık, özgüven patlamasi veriyor. O böbrek ağrısıyla karşınızda kim çıkarsa çıksın ona s.ktiri çekip hastaneye kosarsiniz.
Safra taşı kadınlarda, böbrek taşı Erkeklerde daha çok görülür. Ayrıca böbrek taşının erkeklerde daha fazla zorluk ve ağrı yaşattığı söyleniyor.
En feci ağrı böbrek taşı düşürme ağrısıdır.
mükemmel halk ağzı önerileri olan hastalık.
bira iç bira denilesi.
Yüzde sekseni kalsiyum olan taş .
böbrekte bulunan taşa böbrek taşı denir.
düş ulan yakamdan.
bugüne kadar 3 tanesini doğal, 1 tanesini cerrahi girişimle düşürdüğüm vücut şeysi, artığı vb. tabiri caizse ciğerini bilirim, sorusu olan varsa özelden ulaşabilir.
2 gündür çektiğim müthiş sancılar sonrası doktora gittim, röntgen çektiler tahliller falan derken 2 böbreğimde de 7mm büyüklüğünde taş olduğunu söyledi. ilaç falan verdi ama henüz kullanmadım.

Kasığımın üstü ağrıyor, idrar yoluna girince mi esas bombayı yaşayacağım merak ediyorum.
bilimsel olup olmadığına ya da doktorlar tarafından tavsiye edilip edilmediğine dair en ufak dahi fikrim olmayan bir alternatif tıp yönteminin, ilaçlardan çok daha etkili olduğu yönünde tecrübe edinen kişilerden hikayelerini dinlemiştim.

pek inandırıcı gelmemişti ama küçük bir araştırma yapınca baya yaygın bir yöntem olduğunu gördüm.

ilgili bir haber metni şu şekilde:

''Karadeniz’de sonbahar mevsiminde görülmesine rağmen bu günlerde balıkçıların yüzünü güldüren eşkina kötek balığı, kafasında taşıdığı taşlarla şifa dağıtıyor. Kafasında gözlerinin arka kısmında sağ ve sol tarafta beyaz taşlar bulunan kötek balıkları Karadenizli balıkçıların ağlarına takılıyor. Balıkçılar tarafından ‘minekop’, ‘eşkina’ ve ‘mavroşgil’ olarak adlandırılan beyaz taşlar, un kıvamına gelecek kadar dövüldükten sonra limonla karıştırılıp 2 gün buzdolabında bekletildikten sonra 1 çay kaşığı zeytinyağı ile içildiğinde böbrek taşlarının düşmesinde yardımcı olduğu iddia ediliyor.''
tek çaresi rowatinex

gerisi masal.
ağrıdan kıvrandıran sağlık problemi.
en güzeli oluşmadan düzenli koşu yapmak ve bol su içmek.
Agrisi cok kotuymus.
(bkz: Ece seçkin in taş gibi hatun olması)