bugün

şarkı ve dans üzerine yapılan yarışmalara eklenen bir yenisi daha. bu sefer buz pateni yapmayı bilmeyen ünlüleri yarıştıracaklar gibi gözüküyor. show tv'deki fragmanlarından görüldüğü üzere yıldo, zeynep tokuş, mehmet aslan, pınar aylin ve alp kırşan* profesyonel kariyeri olan sporcular çalıştırıyor. yalnız bu yarışmanın kime, ne gibi bir getirisi olacak orası tartışılır.
büyük ihtimalle yıldo ya da okan karacan'dan birinin kazanacağı yarışma. *

edit: yıldo elendi okan kaldı. o da olmazsa pınar aylin kazansın bari.*
tuğba ekinci nin bu yarışma için çalışmalarda pek 'mühim' kalçasını 2 dafa sigortalatmasına neden olmuş yarışma.
hangi ünlü canlı yayında bir tarafını kıracak diye merakla izlenecek, ayşe arman jürili showtv yarışması.
doğu anadolu bölgesi'nde insanların altı ay boyunca yaptığı doğal spor.
hafiften uyuz olduğum yarışmadır, nedeni de şudur;

3. dünya ülkelerinden bile az buz pateni pistine sahip *bir ülke vatandaşı olarak güzel vakitlere bahşeden ankaradaki belpa buz pistinin ana baba günü olma olasılı karşısında endişelenmemdir...

gamze özçelik,tuba ekinci ve ayşe armanı ise deyinmeye lüzum görmüyorum...
an itibariyle, tuğba ekinci denen, marslı bünyenin, kendisine yakışır açıklamalar yapmasıyla, sirke dönen, kayma-kayılma programı. izleyenlere, ''trt3'de artistik patinaj şampiyonası izlettiriyorum imajı vermeye çalışılmış'', ama ''en kralından komedi programı'' olmaktan öteye gidememiş, hangi akla hizmet yapıldığı belli olmayan, jürisiyle, yarışmacı kümesinden programın gidişatının belli olacağı tiyatro...
(bkz: mehmet aslan)
(bkz: pınar aylin)
(bkz: alp kırşan)
(bkz: tuğba ekinci)
(bkz: asena)
(bkz: okan karacan)
jurinin tüm yarışmacılara şimdiden yağ çekmeye başladığı bir garip oluşum.
yarışmacıların profesyonel olan partlerinin işi oldukça zor. zira tuğa ekinci'yi kaldırmak teknikten ziyade bel gücü de istiyordur eminim.
çalıştırıcılar kendilerinden uzaklaştıkları an yarışmacıların "lütfen gitme" şeklinde attıkları bakış görülmeye değer.
tuğba ekincinin kaymak yerine sadece poposunu sallaması sonucu ilk haftanın sonuncusu olduğu program.
çok kısa tutulan gösterilerde tüm aksiyonun profesyonel sporcular tarafından yapıldığı yarışma. yarışmacılar konu mankeni olmaktan öte geçememiş. sadece buzda ayakta durabildikleri, ellerinden tutulmadığı durumlarda sendeledikleri gözönüne alındığında yerlerine vitrin mankeni de konsa farkedilmeyecek neredeyse. çoğunluğu boylu boslu olan yarışmacıları kaldırıp koparmaktan daha kolay olurdu cansız mankenleri idare etmek.

ayşe arman ise bir alem. gelinin görümcesi makyajı ve küpeleri bir yana, acemi magazin muhabiri gibi saçma sapan konular sordu. farklı olayım, ben sözümü esirgemem, poposunu sorayım şuna diyerek, cami duvarına etmiş kadar oldu ve tuğba ekinci gibi birinden bile ayar almayı başardı.
hasta yatagindan izledigim ilginc, gudik bir program. gosterilerin ardindan bir amca yorum yapiyor. kanallari gezerken buna denk geldim ve uluslararasi bir yari$ma oldugunu zannettim. gozlerimi iyice acip ekrani gormeye cali$mamla garip bir his kapladi icimi. evet evet bu oydu! $ebnem şefir! rabbim, zaten hasta yataginda biraz daha yakla$mi$ken sana, al canimi ve kurtar beni dedim.
sunucusu behzat uygur'un yarışmanın adını defalarca "buz dansı" olarak zikrettiği bir yarışma programı.
show tv de yayımlanan, ünlülere buz dansı öğretilip maymun edilmesi işlevselliğine sahip yarışma. ilk yarışmada yıldo sulu gözlerle veda etmiştir pistlere.
neden ünlü kişilerin yarıştığını merak ettiğim programdır. her şeye rağmen hala yeterince kamera karşısında durmadıkları mı düşünülmektedir acaba? bırakın halk yarışsın ya.
tuba ekinci karısnın, ayşe armandan hayatının ayarını aldığı yarışmadır.
''neden hep poponla gündeme geliyosun?'' sorusu klas bir sekans olmuştur.
(bkz: çömlegi kırmak) deyiminin anlam kazanacagı yarısma olacaktır.*
tuğba ekinci'nin poposu da para etmeyecek artık, zira klibinde onun yerine başkası popo sallamış. (bkz: zeynep yılmaz)
alp kırşan ne zaman düşüp kafasını gözünü yaracak diye merakla beklediğim program. işte buraya yazıyorum, adam bir sakatlık çıkaracak, kıracak kolunu bacağını. "yasak dediydi" dersiniz.
bu haftaki programda konuk olarak bahtsiz bedevi ile ekurisi olan kutup ayisinin yarisacagi yarisma. colde halvet halleri bilinen ikilinin buz uzerindeki aksiyonlari merakla beklenmektedir.
Buzun üstünde dans etme eyleminin gerçekleştirildiği tv. yarışması
programın spikeri için, (bkz: barbaros talı)
jürinin kesinlikle yanlı puanlar verdiği programdır. mehmet aslan mıdır ne karın ağrısı ise o çıktığı zaman bayan jüri üyelerinin ağzı kulaklarında o adam kayarken kendileri de buz üstünde seks fantazisi yapıyor ama diğerleri çıkınca -dikkat ettim- hiç oralı olmuyorlar kendi aralarında konuşuyorlar (kadınlardan bahsediyorum). neyse ki mehmet aslan elendi de kurtulduk seks fantazilerinden.
tugba ekinci'den performansını artırmasını istedigimiz yarışmadır.
o cenifır poposu boşuna mı bahşedildi sana?
dün haşmet babaoğlu'nun yazısında bahsettiği gibi ilginç olaylara duhul etmiş saçma sapan program. bunca kişinin arasında gidip de o traz yarışmacılar ile, ''ne alaka'' olduğu belli olmayan kişilerin gidip de ''jüri'' diye halka keklenmesi de ilginçtir. işin daha da ilginç olan kısmısı, senelerini gazeteye vermiş kişilerin ya da reklamcılık sektöründen öteye gidememişin amcaların gidip de, ''senelerin patinajcısı, jürisi, şampiyonu, osu ya da busu'' şeklinde demeç vermeleri, yarışmacıların da, kalkıp ''olimpiyatvari'' hareketlerle, ''nerdeyim lan ben?'' demenin vermiş olduğu şaşkınlıkla, ne yaptığını bilmeden kendilerini millete yedirmeye çalışmaları da hayli gariptir. ayrıca ''yarışma yapacam, bir iki medyatik surat koyacam, reytingleri hortumlayacam'' diye kasan yayıncı kuruluşun, böyle bir olay yerine gidip de, bu programda daha yararlı işlere imza atacak, yetenekli, genç beyinleri yarışmaya dahil ettirmesi de, savın diğer yönü; artı yüzü olup yarışmanın tez elden sonlandırılması dileği de, diğer bir yüzüdür.