bugün

Suyun katı hali.
(bkz: metamfetamin)
(bkz: kristal)
(bkz: ice)
sözlükteki çoğu kişinin kullandığını düşüyorum.
pikseli düsük sudur.
2006 da çıkardıkları senin eserin adlı albümle amaçladıkları başarıyı yakalayamayan taş grup.
Şimdi de ilk albumdeki gibi tarkan gözübüyük ile 2.albüm çalışmasındalar. Merakla bekliyorum keza 110 ve buz türk rock ı için iyi gruplardı.
Yeri geldiğinde çakmak görevi gören bir maddedir. buzu uygun şekle getirip mercek olarak kullanırsanız güneş ışınlarını tek bir noktada odaklayarak kolayca ateş yakabilirsiniz.
Dağılması üzücü olan gruptur. Hak ettikleri değeri göremediler maalesef.
isim: Donarak katı duruma gelmiş su

Sıfat: Çok soğuk bir etki uyandıran (şey veya kimse)

(bkz: tdk güncel türkçe sözlük)

(bkz: bilgi içerikli entry).
anna kavanın kaleme aldığı şaheser. yusuf atılgan bu kitabın hayranları arasındadır. hatta birkaç yayınevinden çevirmelerini rica etmiş. gerçek ile hayal içiçedir bu kitapta...
(bkz: soğuk)
suyun katı hali. Bütün cisimler gibi su da hem gaz haline dönüşebilir (buhar), hem katılaşibilir (buz). Ama çoğu cisimler normal sıcaklıkta katı halde bulunduğu halde su sıvı halde bulunur. Suyun katılaşma noktası 0°C’dir. Su katılaşabilmek (donmak) için 80 kalori yitirir. Bunun tersini söylersek, su erirken 1 gr buzun erimesi için 80 kalori ısıya gerek vardır. Su buz haline dönüşünce, başka cisimlerin tersine hacmi küçüleceğine, genişler. 1 cm3 su yaklaşık olarak 1.3 cm3 hacime ulaşır. Bu nedenle içinde su bulunan borular, ya da otomobil radyatörleri çok soğukta. kalırsa, suyun donması yüzünden patiariar. Bunları antifrizle korumak gerekir.

Kaynak: http://www.yeniansiklopedi.com/buz/#ixzz2ORTM7jaJ
audioslave çakması.
Türkiyede iyi olan hiçbir işin kalıcı olmadığını tekrar gözümüze sokan ,özleten müzik grubu.
ışın karaca yardırmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=zLsz-TH4Uhw
uzun bir zaman dan sonra tekrar okuma arzusuna kapıldığım, olsa da okusak dediğim anna kavan romanı.
yazın büyük nimet. çaya, kolaya, ayrana, suya, kızana buz...
yiyoruz katır kutur. klima da yoksa nasıl serinleyeceğiz başka. buz var işte buz gibi buz buz buz. söylemesi de ne zevkli be.

- banyomu hazırlayın; buzlu olsun.
dünya üzerindeki toplamının yüzde doksanı güney kutbu'nda bulunan şey. ama son yüzyılda bu oran hızlı bir şekilde azalma eğilimindedir.
garip bir soner sarıkabadayı şarkısı. hani bazı şarkılar vardır çok melodiktir. şarkıyı 1 defadan fazla dinlememişsindir onu da dinlerken kim söylüyor bilmezsin, orda burda bir yerde duymuşsundur ama aradan uzun zaman geçtikten sonra tekrar duyunca direkt aklına ilk dinlediğin ortam ve hissetiklerin gelir ve sözler aklındadır. an itibariyle tesadüfen tekrar dinlediğim bu şarkı benim için o etkiyi bırakmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=1ftNTbWFRhI
rakının arkadaşıdır. * * * * *
can bonomo denen yeteneksizin erovizyona gittiği ülkede kalitesiyle tarzıyla özlenen gruptur.
anna kavanın bir romanıdır uzun yıllar önce okuduğum.
kibariye'nin yorumu daha bir derin olmuş.
buz'un dağılma sebebi meçhul gibi görünsede aptalca sebeplerden olduğu açıktır. senin eserin gibi bir albüm sonrası yayınlanan demolar vs. eski performanstan uzak görünüyordu, bu açıdan dağılmalarında da bir hayır varmış, demek geliyor.
çok seviyorum. * *
bundan yıllar önce senin eserin adında çok kaliteli bir albüm çıkardılar. resmen ağzımıza bir parmak bal çaldılar. sonra dağılmışlar. hiç yakışmadı. hiç hoş olmadı. zaten piyasada adam gibi müzik yapan yok. hele ki bu tarzda. bari bir iki albüm daha çıkartsaydınız.
kola,fanta vb. soğuk içilmesi gereken içeceğin acilen içilmesi gerekiyorsa ama yeteri kadar soğuk değilse ya da yeni alınmışsa hemen soğutmak,biraz daha soğuk içebilmek için içine atılan sıvı suyun donmuş hali.

zor bir cümle oldu.özellikle şu kısım benim de dikkatimi çekti : "soğuk içebilmek için içine"