bugün

Kanal d nin yeni eğlence programı.

Start time: 30 temmuz perşembe 23:15
Boklavat bir program oldugu her yerinden belli.
Doğa rutkay' ın ne kadar kendini beğenmiş, çok bilmişlik taslayan biri olduğunu gördüğüm ve şok olduğum programdır. irem sak ahh tabi ki aşkım, yine 10 numarasın.
Bok gibi programdır. Saçma sapan ilkokul espirileri ve uludağ sözlük seviyesinde cinsel espirilerle bezenmiş bok püresi.
güldür güldür'den bazı oyuncuların yer aldığı komedi programı. bir yaprak dökümü mü yaşandı acaba ? program yayınlandığı saatte show tv'de güldür güldür'ün yayınlanması da ayrı tuhaftı.
komedi türkiye gibi güldürmeyen sadece zaman ve elektrik israfıdır.
Kanal d yi anlamak gerçekten zor arkadaşım hoşgeldin gibi bir doğaçlama programını bitirip böyle bir doğaçlama programına başlamak nasıl bir mantık. Tolga çevik in tek başına yaptığı espirilerin onda birini 10 kişi yapamıyor. Umarım hatalarını anlayıp tolga çevikle yeni sezonda anlaşırlar.
"tutar bu" denilesi programdır.
Formatını henüz çözemediğim sözde komedi programı. Yuzumdekı tek bir kas bile harekete geçmedi.
Henüz anlayamadığım program. Kendi kendine gülüp hareketler yapan bir grup insanlar var sahnede.
kel olan oyuncunun trakya agzını da dogulu agzını da guzel yaptıgını tespıt etmıs oldugum vakıt oldurmelık program.evet baya ıssızım.
güldürmeyen program. evet.
oyuncularin onceden hazirlanmis olmadigi, skeç tarzinda olmayan tamamen doğaçlama olan canlı canlı gerceklesen program.

bir benzeri onceden vardi:
(bkz: anında görüntü show)
Cok guzel hareketler ve guldur guldur benzeri programlardandir.ilgi gorunce trt de ve yakinda star tvde benzerleri baslyacaktir.
Güldür Güldür'e göre daha eğlenceli. Tipler komik çünkü. Ama bi noktadan sonra tabi bu da fena bayıyor.
güldür güldür,komedi türkiye,çghb vb. programlardan farklı olarak belli bir senaryodan bağımsız olan, doğaçlama oynayan bir grup arkadaş. geçenlerde ilk bölümünü izledim. ilk bölüm diye çok harcamak istemiyorum ama doğaçlamada böyle sıçan başka bir grup görmedim ben.

aynı zamanda doğaçlama denince kral bellidir ;

(bkz: Mahşer-i Cümbüş)
Türüne yeni bir örnek..

Bunların komik olmadığını düşünen bir ben miyim?
Ayrıca, her kanal aynı formatta olan komedi programı yapmak zorunda değil diye düşünüyorum. Konuşmaları, replikleri, karakterleri bile Baydı hepsi birbirinin aynısı.

Tamam, ilk başta çghb vardı yada arkadaşım hoşgeldin ama şimdi sıktı yani gerçekten isimlerini bile bilmiyorum artık her geçen gün yayın formatına yenisi ekleniyor.

Zekamızla dalga geçiyorlar resmen. Dışarda görsem bu şekilde davranan insanları down sendromlu falan sanırım ki Artık down sendromlu insanlar gerekli eğitimi alıyorlar ve çoğunun bizden farkı yok.

Komediyi IQ su düşük insanların çıkıpta, özürlü gibi davranması yada bel altı şakadan ibaret olmasını desteklemiyorum net!!.

Vasatlar!
Mallar icin oldugunu dusundugum sozde komedi programi. Bir kere guldurseydi boyle bir yorum atmazdim.
(bkz: izliyorum ama gülemiyorum)
Kasıntı izlenilmez ise gülünür.
Doğal ve sempatik oyuncular izlenebilir gayet de.
Şu günlerde televizyonda izlenecek ender programlardan biri. Vakit geçirmelik. Oyuncuların acayip doğaçlama yeteneği var ama bazı oyunların güldürmediği de gerçek. Ama misal Bir Çay içelim de yerlere düştüğüm doğrudur. Aha işte başladı, iyi seyirler
hakan altun, ferman toprak gibi toplumun alt kesimine hitap eden şarkıcıları konuk olarak alan programın kalitesizliği belli olan program.
doğaçlama yaptığını iddia eden ama gerçekten doğaçlama yaptığı bölümlerde kötü performansları ile neden sorusu sorduran program.

şimdi doğaçlama yapıyorlarsa şunu izah edebilirler mi: tabu spotu

böyle bir bölüm yapılacağı belli, güya kamu spotu benzeri küçük reklamlar çekecekler ama

1) yaptıkları deyim atasözlerini komiklemek, kamu spotu komiklemek değil
2) bunun neresi doğaç, önceden hazırla çık, başlık belirlenmiş konu belirlenmiş...

içinde zeka barındıran gülümseten bölüm burası bu da doğaçlama değil.

doğaçlama yapılan eski tv programlarına amatör tiyatro gösterilerine bir göz atın ve bu arkadaşların yetersizliğine şahit olun.

bkm yine aynı noktada, eğer bkm den çıkarsa iş bir şekilde izlenir, oyuncular yetersiz olsada adından söz ettirir.

oyuncuların yersiz şımarıklığından ise söz etmek istemiyorum.

tabi bir de ara ara giren şarkılarla oynama hastalığı var, playback yapan şarkıcılarla beraber.. bu iş güldür güldür de bir şekilde yürüdü ama her yerde yürüyeceği anlamına gelmez.

üzgünüz ama olmamış.
boktan doğaçlamasını, saçma esprilerini ve oyuncularını bir tarafa koyalım da, bu doğa rutkay nasıl bir canlıdır lan? her saçmalığa katlanırım ama bu hatunun sesine, o iğrenç gülüşüne dayanamıyorum. ben tv önünde çıldırıyorum, bu antipatiğe canlı canlı maruz kalanlara allah sabır versin.
çok güzel hareketler bunlardan sonra ülkede bu tarz programlar bitti.