bugün

izmir buca da 3 yıl önce dönemin ak parti'li belediye başkanı cemil şeboy tarafından yapımına başlanan atatürk maskıdır efendim(42 m). akıllara rio' daki hz. isa heykelini(38 m) getiren türkiyenin en büyük, dünyanın 10. büyük kabartması olarak tarihe de geçti.

ak partili başkanın heykel atağı işe yaramamış anlaşılan; zira heykeli tamamlamak chp' li belediyeye kısmet olmuş. *
ayda bir kere önünden geçtiğim devimsi ve güzelimsi yapı. ama bu kadar sorun dururken o kadar para ile atatürk adını taşıyan okullar yapılsa daha iyi olmaz mıydı diye düşündürtmüyorda değil. ama görünüşü mükemmeldir orası ayrı.
Buca dedikleri yer yeşildere yolu üzerinde olup. Hemen karşısında mehşur kadife kale(farklı zihniyette insanların olduğu yer) bulunmaktadır. Heykelin altında da Yurtta barış. Dünyada barış yazıyor. Onun yerine Ya sev Ya terket yazmaları gerekirdi.
atatürk zamanında yapılsa herhalde mustafa kemal'in tepkisi sert olurdu . 4.2 milyona , bir çok gence atatürk'ün türk tarihine katkılarının öğretileceği okullar yapılırdı . sanki her şeyimiz tamamda milyon tl'lik heykeller kaldı .
-hanım bu altınları yastık altına koyuyoruz da çalınırsa ne yaparız. ne yapsak ki.
-buldum bey buldum
40-50 yıl önce yapılsa anlarım da, hakikaten mana veremiyor insan şimdi!

çeşitli fotoğrafları,

http://wowturkey.com/foru...php?t=50957&start=100
chp nin tek icraatıdır. kocaman bir atatürk heykeli. vuhuuuu izmir halkına büyük hizmettir.
Birde bununla ovunurler... Sanki hizmet gutmusler gibi... Put yapmakla ovunen kangren bir nesil var maalesef.
mustafa kemal sağ olsa, yapanın götüne monteleyeceği heykeldir. adamlardaki atatürkçülük anlayışı heykel, 29 ekim kutlamaları bayrak sallama falan aga. siktir et yapsınlar. sonra sağa sola yardım ettiği zaman devlet ''o kadar aç insanımız var bize ne somali'den'' derler. be amın evladı 4.2 milyona heykel yaptıracağına aşevi yaptır, imkanı olmayan çocukları okut. bir millet bu kadar yarrak kafalı olamaz, bu kadar cahil olamaz amk.
Akpnin 10 yılda cebine attığı paraların yanında hiiçbişyedir.
Deniz fenerinden çalınan paranın binde biri sermayesinde yapılan heykeldir. Atatürk bunu hak ediyormudur ? Evet ediyordur.

Bu sidik yarışını başlatan insanlar bundan neden şikayetçi anlamış değilim.
--spoiler--
izmir buca da 3 yıl önce dönemin ak parti'li belediye başkanı cemil şeboy tarafından yapımına başlanan atatürk maskıdır efendim(42 m).
--spoiler--

Neden koyun diyoruz biz akplilere? Hiçbir şeyi okumadıkları, anlamaya çalışmadıkları için de mi? Yukarıdaki spoiler'da başlığın ilk entry'si var. Aşağıda da akplilerin (en sazan akp'li whitelionarda'nın) bugün girdikleri ilk entry:

--spoiler--
chp nin tek icraatıdır. kocaman bir atatürk heykeli. vuhuuuu izmir halkına büyük hizmettir.

--spoiler--

Sonra bize kızıyorsunuz niye alay ediyoruz diye.
Chp nin ülkeye yaptığı yatırımdır.adamlar yemeden içmeden evde atatürk heykeli yapıyorlar.
zarardır, ziyandır, israftır, müsrifliktir. onu yapacağına sokak kedilerini doyur daha iyi.
insanın tüylerini diken diken eden heykeldir.***
cemil şeboy chpdeyken bu heykelin planlaması yapıldığı için birileri fena döt olmuştur. evet. ak partideyken yaptıkları ise herkesin malumu.
heykele ucube diyen bir basbakanin, heykele put diyen secmenini rahatsiz etmistir.
teroristler geceleri silah sıkıyolarmis.
aç onun yerine bir fabrika amk. hem üretim yap, hem istihdam sağla, hem yerli ürün olsun. atatürk ün adı daha da yücelir emin olun.
gümrükle arasındaki mesafe 10 kilometre civarında bir mesafeyken, bu yolu şanslıysanız bir saatte kat edebileceğiniz bir semt için herhalde lükstür. emin değilim ama.
israfın vücut bulmuş hali.

ama söz konusu atatürk ün vücuduysa o başka. ne de olsa bizi o kurtardı. artık onun için kendimizi intihar etsek yeridir.
bucalı olarak buca mızdan gurur duymamın bi sebebi daha.
gecekondular arasına dikilmesi ile tam anlamıyla bir üçüncü dünya ülkesi zihniyetini açğa vurmuştur. kuzey kore bile yanaşamıyor bu zihniyete.
kac allah kuruşu ettiğini merak ettigim heykeldir.
nerdeyse bir gemicik parası.