bugün

ingilterenin büyük britanya oluşumu*** altında olduğu zamanlardan ağızların alıştığı ingiliz, ingilizlere özgü manasına gelen bir sıfat..
örneğin bakınız: brit pop

aynı zamanda ingiliz müzik ödüllerinin de adı..
(bkz: brits)
(bkz: britanya nin kopegiyim ondan brit dinliyorum)
(bkz: pritt)
brad pitt *
(bkz: burberrys brit)
Pantolon, etek gibi giysilerde kemerin geçirildiği halkalar...
itü sözlük radyosu kaybedenler kulübü özel yayını 'nda yayına bağlanan tek kişi oldu. yıkılmadım,ayaktayım.'ı söyledi yine. nostalji oldu, güzel oldu.
britney spears.
kornişlerin sonuna, perde düşmesin diye takılan küçük beyaz hede. leyla ile mecnun izleyenler iyi bilir.*
stop da denen aparat. leyla ile mecnun izleyenler bilir.

--spoiler--
brit gelmiştir, stop
--spoiler--
Kaybedenler kulübünde yalnızlıktan ölmek üzere olan bir karakter. izleyenler bilir.
1999 yılında "kaybedenler kulübü" adlı radyo programına bağlanan ve yalnızlığından yakınan eleman. "çok yalnızım kaan, lanet olsun çok yalnızım" diyerek ağlayan adam.
defalarca izlememe rağmen doyamadığım, kaybedenler kulübünün badlik amirlerinden biri.
-bir it varsa o da sensin.
Brexit öncesi ingiltere ile ilgisini pek kurmazdim ama mecnun arayınca öğrendim stop da dendiğini.
birleşik krallık veya büyük britanya vatandaşlarının (kısacası ingiltere) kendilerini tanımlamak için kullandıkları söz.

british'in kısaltmasıdır. i'm brit, "britanyalıyım" veya en düz mantıkla "ingilizim" demek için kullanılır.