bugün

genellikle ergenlik çaglarında ortaya çıkan kişinin boyunun uzunlugundan veya kısalıgından rahatsız olması durumudur..ilerleyen yaşlarda çokta aldırış edilmez tecrübeyle sabittir.
yazarların boylarının uzunluğu anketine katılmamla birlikte yaşa başa bakmadan yeniden alevlenmiş olan komplekstir efendim.

sabahtan beri önemli olan kalıp değil içerik diyorum da noluyor sanki. tabi içerikte de bi nane olmazsa kendimi her yerde tebrik ederim.

yıllar önceye dönecek olursak:
- anne kısayım ben ya!
- öyle deme nonoşum uzarsın sen daha.
- he bok!
1.87 lik boyla hiç tatmadığım dolayısıyla pek anlam veremediğim durumdur.
özellikle yeni nesilin sahip olduğu kompleks. hayatlarında sahip olduklarını düşündükleri tek artı bu olduğu için adam ilk cümlesinde "ya benim boyumda 1.85 kapıdan falan geçmek zor" diyor. aynısını kız yapıyor "ayy ben 1.77 olduğum için topuklu giyemiyorum" ya boyunu siktiğim hala anlamadın mı lan boyun bi sike yaradığı yok. işlevin ne senin? oksijen tüketiyorsun sadece. sike sürülür şeyler söyle canımı ye.

"ya o kız o kısa erkekle nasıl çıkıyor?" lan boyu kısa olmasa "o kız o tipsizle nasıl çıkıyor" diyecektin dalyarak. aşın artık bunları. boyunuzla gündeme gelmek istiyorsanız siktirin gidin hayvanat bahçesine devenin yanına sokulun.

insanları boyları ile yargılayacak kadarsanız akıl sağlığınız yerinde değil demektir. ya da en azından boy kompleksiniz olduğunu kabul edin. kabul etmek en önemli süreçtir.
1.86 boyumla komplekse giremediğim durumdur .

üzgünüm .
15 yaşındaki kızkardeşinin 1.76 boyunda 57 kilo olması ve bu da yetmezmiş gibi babanın arkadaşının hanginiz büyük diye sorması ile oluşan nedendir.
En garibi de 160 boyuyla 180'den aşağı beğenmeyen yurdum kızıdır.
bi ara profesyonel basketbolcu olmak istediğimden ciddi ciddi girdiğim komplekstir. o zamanlar 1.82 filan olmama rağmen diğer oyuncular arasında çok kısa olduğumu düşünüyordum ve gerçekten de öyleydim. mahallede birlikte oynadığımız elemanlar 1.90 üstüydü hep. sonra oynamaya devam ettim, her gün evde tavana zıplaya zıplaya 3 santim daha uzatabildim ve orada takılı kaldı; ama hayalim en az 2 metre olmaktı. iyi bir şütor gard için ideal bir uzunluktu bu... gelgelelim, imkanlar el vermedi, basketbolcu olamadık ve sahalardan da uzaklaştıkça o saçma sapan kompleksi de yendim tabi. şimdi allahtan tam sınırda kalmışım diyorum. türkiye şartlarında bir çok yerde gerçekten sıkıntı yaratır yani. dolmuşa biniyorsun, kafan tam tavana geliyor, şehirlerarası otobüslerde dizin koltuğa zar zor sığıyor, bi yerde misafir olarak yatıya kalıyorsun ayakların kanepeden çıkıyor, yurtta ranzada yatarken filan da hep problem.. o yüzden, basketbolcu değilseniz bunun üstünde olmanın hiç bi alemi yok... altındaki de dezavantajlı bi durum değil, kısa boylular genelde daha atletik oluyor ve bu çok iyi bi özellik. zaten şu aralar güzel kızların yanında hep kısa boylu erkekler görüyorum mk.
Burun kompleksi kadar derin midir diye merak ettirir.
1.71 bari 1.75 olsaydı.
afedersiniz 1.56 boyumlan hahshj hic de yasamadigimdir. minnosluk filam.
1.92 boyla yaşadığım kompleks. Şimdi çüş falan diyeceksiniz, ya da bak ego kasıyo ama cidden durum bu.

Yanıma kısa biri gelince kendimi eğiliyo olarak buluyorum. Yanıma benden uzun biri gelince de hep yukardan bakmaya alışıp aşağıdan bakmak koyuyo falan...
hiç kafaya takmadığım durum.

1.80 temiz.
1.65 im diyenlerin 1.60, 1.70 im diyenlerin 1.65 olduğunu kabullenmesi ile konu kapanacak halbuki.

Bodur tavuk, her daim piliç.

Hadi dağılalım minnoşlar.
1.65 cm boyum ile gurur duyuyorum.
Tarihte iz bırakan hemen hemen bütün asker ve hükümdarların kısa olduğunu düşünürsek acaba gerçekten bunun bir kompleks sebebi olup olmadığını düşünmek gerekir. Bugünün dünyasında önemli olan kaslı bir savaşçı olmak değil kafası çalışıp bunu paraya çevirmeyi bilmektir. Boy paraya göre ikincil öneme sahip bir faktör.
öyle kompleks mi olur ayol hiç kompleks değil *
(bkz: elektra kompleksi)
önemli olan performans. şimdi bu uzun boylu kadınların yataktaki performasyonunu düşünmek bile istemiyorum. dediğim gibi, götü ne kadar yere yakınsa o kadar tatmin edici. bir 55'i bile düşünün derim. yaşla beraber boy 5 cm kısalır. good luck.
Bendenizin sahip olduğu ve ne yaparsam yapayım önüne geçemediğim boyumun kısa olmasına ayar olarak dışa vurduğum durum.
Bir ara yüksek tabanlı/topuklu ayakkabı giyiyordum hep. Sonra saldım, nabayım öleyim mi Yani boyum kısa diye.
Zor işler zor...
Şahsımda da olan komplekstir lakin benimki diğerlerinin tersi yönde vuku bulmaktadır. Arkadaşlarımın yanında, genel olarak dışarıdaki hemcinslerimin arasında kendimi çok uzun hissediyorum. Bazı zamanlar bir 5 cm kısa olsaydım daha iyi olurdu diye iç geçirmiyor da değilim.
Kendimde yok ama karşımdaki için takıntı olarak mevcut.

162 falanım ama sikimde mi hayır hatta daha mutluyum. Yalnız, karşımdaki 180 falan olsun hatta 82 83.
cinsel ilişkide kızların boyunun uzun olması tavsiye edilir.
Günümüzde öyle bir dayatmalar oluyor ki kim güzelse kim zayıfsa yeri ayrı tutuluyor. Ne gerek var bunlara? Hepimiz en özeliz en güzeliz.
senden kıstığını bana vermiş olabilir kardesim
188 boy sarı saç yeşil göz daha nolsun.