bugün

bmw, land rover ve mini markalarının türkiye distributörü.
pes olmuş 2012, adam hâlâ baş örtüsü diyor, imaj diyor, zedelendi diyor ya...

http://www.on5yirmi5.com/...wnin-kimyasini-bozdu.html

edit: (bkz: #14083990)
başörtüsü karşısındaki duruşları nedeniyle yakında maliye müfettişlerince hesapları didik didik edilip büyük bir vergi cezasıyla karşılaşması muhtemeldir.
çok gereksiz, çok saçma bir harekette bulunmuş firma.

o değil de, asıl üzerinde düşünülmesi gereken, bu zihniyeti ilericilik, laiklik olarak görüp, alkışlayan insanların olması.
sözün bittiği yerdeyim yemin ederim...

pes olmuş 2012, adam hâlâ baş örtüsü diyor, imaj diyor, zedelendi diyor ya... dedim diye gerici ilan edildim, yemediğim ayar kalmadı, vay anasını lan...

şimdi şöyle söyleyeyim;

her türlü cemaat ortamlarını gördüm, cemaatle direkt ilişkisi olan kurumlarda çalıştım. ama hiçbir zaman bir cemaate, dini bir gruba dahil olmadım. ömrüm; atatürkçü düşünce dernekleri'nde, ankara sanat tiyatrosu, ankara birlik tiyatrosu, ekin tiyatrosu gibi -idiolojisi, davası herkesçe aşikar- yerlerde geçti. birçok atatürkçü! 10 kasım'larda feysbuk avatarını değiştirmekle yetinirken, benim bi taraflarım dondu ankara sokaklarında. birçok sosyalist! rodi'den, mavi'den bedenine göre yeşil parka bakarken, ben hep 'devrim' için çalıştım, devrimden sonra'sına inandım, birey olarak her şeyimi bu düşünceye adadım. birçok komünist! kolektif kelimesini yalnızca ömer üründül'ün yorumladığı maçlarda duyarken, benim kursağımdan bir bütün ekmek geçmedi, ne idüğüne, kim idüğüne bakmaksızın, hep yanımdakiyle paylaştım yarısını, hiç 'iki'm olmadı benim, hep bir'ini birine verdim!

daha uzar gider içimde biriktirip söylemediklerim. fakat kısa kesmek niyetindeyim. bu entryi eksileyiniz, en kötülere, en sikiklere sokunuz, zerre umrumda olmaz. ama sakın çıkıp da bana atatürkçülük, laiklik, komünistlik taslamayın, payınızı elinize veririm!

sizin için laiklik buysa, atatürkçülük, ilericilik buysa, ben gericiyim amına koyayım!

yanlış olan şeyleri dile getirmenin, tepki göstermenin yolu bu değildir. -kaldı ki baş örtüsü takmak bir yanlış değildir!- ben de çarşaflı kadın, çember sakallı, cübbeli adamlar görmek istemiyorum, görünmez birilerinin karşı konulmaz! emir ve yasaklarıyla yaşayan, onlar öl dese ölecek, olan, tüm saf duyguları sonuna kadar sömürülen, kullanılan insanlarla aynı toplumda olmak istemiyorum. fakat her şeyin bir yolu yordamı vardır, her şeyin bir üslubu vardır. bir şeye tepki göstereceksen, bunu usulünce yapmak zorundasın kardeşim!

bu firmanın yaptığı iş değil! bir şeylere tepki göstereyim derken sıçıp sıvamaktır.

karşıma geçip atatürkçülük taslayan ve şu yazdığım entryden dolayı bana ayar vermeye çalışan güzel kardeşlerim, bu firmanın yaptığı işi 'gericiliğe karşı koymak' olarak değerlendiren ve onları alkışlayan güzel insanlar. size imreniyorum... keşke sizin kadar saf ve temiz olabilseydim, keşke dünyadan sizin kadar habersiz, hayata tepkisini; sadece feysbukta profil fotoğrafını değiştirip, sözlüklerde irili ufaklı entryler girerek koyanlardan, bununla mutlu olanlardan biri olsaydım...

yok yok, böyle duygusal, böyle naif bitirmeyeceğim bu entryi!

lan öküz aleyhisselam! lan manda boku, eşşek siki!

ağzını açınca senden komünisti, senden sosyalisti, atatürkçüsü yok. baş örtülü biri, sattığı araca bindi diye 'siyasi bir mesaj vermek adına' saçma bir harekette bulunarak, senin ve senin gibilerin beğenisini kazanan o firmayı takdir etmesini, şakşaklamasını biliyorsun da;

senin, hayatın boyunca çalışsan alamayacağın, çoğu zaman rüyanda bile binemeyeceğin arabaları, senin gözünün içine baka baka, senin ülkende, senin ensesi kalın kodomanlarına, astronomik fiyatlarla pazarlayan, senin hiçbir zaman kapısından içeri giremeyeceğin o firmaları bünyesinde barındırıp büyüten sistemi neden bir kere olsun sorgulamıyorsun?

sen sıkış tıkış otobüslerde, parasını senin verdiğin yollarda, üst üste, alt alta onlarca insanla işine/evine giderken, insan olarak senden hiçbir farklı olmayan birileri; (çoğu)senin vergilerinle, senden benden çalınanlarla, senin şakşakladığın firmalardan alınmış lüks araçlarla yanından geçerken nerdesin amına koyayım?

rozetti, baş örtüsüydü, yaraktı kürekti.. bunları bir günlüğüne bir kenara bırakıp, atatürkçü! komünist! sosyalist! ilerici! kimliğinle bir açıklama yap da, biz de aydınlanalım, feyz alalım, haa evet lan demek ki böyleymiş diyelim yarraam!
" borusan sirketinin ergenekon dosyasinda adi geciyor" yakinda gazete ve tvlerde.
türbanlı bir sunucuya karşı sponsorluk anlaşmalarını (bkz: Burcu Çetinkaya)ile fesh eden şirket. Ozaman türbanlılara satma arabanı arkadaş Maya takvimine göre 2012 göte gelicez adamlar neyle uğrasıyor.ilerde zengin olursam bmw ye binmem arkadaş dedirten hareketler bunlar.Ayrıca etrafımdakilerede aldırmamaya çalışacağım araç markası. Almayın a.q açlıktan ölsün ibneler.
Ayrica ( bkz:(#14119197)
Araba fiyatlarının boru gibi olduğu firma'dır. Bünyesinde BMW, Land Rover, Mini ve Aston Martin gibi seçkin markaları barındıran firma'dır.

Aston Martin bilindiği üzere çok pahalı bir ingiliz arabasıdır. James Bond tercih eder. Türkiye de kim alır ben de merak ediyorum doğrusu.
bünyesinde 2015 itibari ile bmw satamayacak olan firma. sözleşme ihlal uyarınca 4 madde ihlaline karşılık şartsız ve tanzimli sözleşme feshine gidecek olan bavyera heyeti, tüm servis ve satış haklarını borusan bünyesinden kosifler'e taşıyacaktır.
jaguar'ı da bünyesine dahil etmiştir.