bugün

sandığın gücüne inanmayanların, önce gezi olayları ile daha sonra bombalama olayları ile hükümeti yıkma çabaları dahilinde gelişen sövme olaylarıdır. el insaf ya, 7 haziranda seçim olmadı mı oldu, tek başına iktidar olma hakkını ak partinin elinden bu millet aldı mı aldı, sonra ne oldu, hükümet kurma çalışmaları koalisyon olamadı, chp mhp ye sen başbakanj ol dedi sn. bahçeli olmam dedi. 1 kasımda tekrar seçim oldu bu sefer millet anladı ki bunlardan ne köy olur ne kasaba, tek başına ak partiyi iktidara taşıdı. şimdi de aman sövelim sayalım bu nasıl bir basiretsizliktir anlayan varsa beri gelsin.
Ülkeye 3 milyon suriyeli alıp ne kadar komşu varsa hepsiyle zıtlaşırsan, siyasi yalnızlığa mahkum kalırsan, terörü bitirmek yerine açılım adı altında silahlanmalarına izin verirsen, başka devletin toprak bütünlüğüne karışırsan ve isid denen belaya destek verirsen işte orada hükümete sövülür. Bu kadar saçmalık nasıl yapılabilir yazması bile uzun sürdü. Ama 2023ü bekleyen yüzde 50miz sağolsun 2023e kadar ıraktan farkımız kalmayacak.
iyi şeyler olunca sorunlusu hökümet. kötü şeyler olunca değil hatta muhalefet ve paralelciler.

ben sizin iki kıvrımlık beyin lobunuzdaki evreninizi seveyim.

Hükümetimi eleştirmeyin kampanyası başlatın bence.

Bu vatan hainliğidir. bu kör gözlülük nedir?
insanların hükümete tepki göstermesi mantıksız değildir. sen bir otoparka araba emanet etsen ve onun başına bir şey gelse otoparkçıyı linç edersin. işte bu insanlarda devlete canlarının, mallarını teslim ediyorlar. beni kolla diyorlar ama görünen o ki insanlar ölüyor. insanlar ölünce de hesap sormak istiyorlar. bu gayet doğaldır. asıl bu insani tepkiyi siyasal alana çekip partisini aklamaya çalışan vicdansızlar ne yapmaya çalışıyor?

ölenler oldu diye ölülere neden öldünüz diye mi girdiriyor?
yoksa otoparkçı örneğinde olduğu gibi arabanın başına bir şey gelse bunu arabadan bilip arabaya mı hesap soruyor?
Böyle yaparak bombayı patlattıranların isteğini yerine getirmiş oluyoruz. Adamların amacı iç karışıklık oluşturmak ülkeyi ayrıştırmak, birlik olmalıyız.
buradan buyrun. https://www.youtube.com/watch?v=nseU_7XzXSc
Teröriste de sövün ama sadece hükümete değil.
teröristi kucak açıp karşılayan kimse ona sövülüyor. ayrıca örgüt üyelerini tahliye eden babam olsaydı babama da söverdim bunun partiyle alakası yok.
bari bana sövün kimse üzerine alınmıyor suçu, oh ne ala yeni türkiye.
devletin amacı, bireysel güvenliktir.
doğal olarak özgürlüğü ve başkalarına egemen olmayı seven insanların, devletler halinde yaşarken kendilerini tabi kıldıkları kısıtlamanın nihai nedeni, amacı veya hedefi, kendilerini korumak ve böylece daha mutlu bir hayat sürmek...

leviathanın devlet kısmı bu şekilde başlar. yani devlet benim güvenliğimi sağlayamazsa, elbette onu yönetenleri yani hükümeti eleştireceğim ve istifaya davet edeceğim.
lan o ağır silahlar hep bir yerlerin envanterinde kayıtlıdır

çarşıda bazarda satılmaz, onlar nasıl olması gereken yerde değilde

dışarıda ve denetimsiz olarak dolaşıyor,

bana bunun cevabını verin lan ak-itler,

ama bonba dışarda batladuuu hökümat naapsunkuu.

yaşadığımız gün şansa her an heryerde piyango çarpabilir.
Ben bizim apartman yöneticisine sövüyorum.
Apartmanı yönetemiyor, güvenlik zaafiyeti var.
Patlamaların tüm sorumlusu o.
--spoiler--
"Lanetlemek" strateji değildir bayanlar,baylar
Strateji;
istihbarat ve istihbarat analizidir, sınır güvenliğidir, sorumludan hesap sormadır.
Cem toker - ldp genel başkanı
--spoiler--
Aha bu yüzden sövüyoruz bok kafalı.
tamam sövelim.

Hükümetinin amına koyim.

Devletin tanımına aykırı, milli güvenliği sağlayamayan tüm bürokratik yapılanmaların kitabını sikeyim.

Laik vesayetten soyutlanmış ve zaten toprağında milliyetçi-muhafazakar ortadoğululuk olan bu ülkenin sürüklendiği kargaşa ortamının sorumlularının varoluşunu teolojisini sikeyim.

Hepinizi tek tek giyotinlere, darağaçlarına götüreceğiz kahpenin soyları. Hepinizi tek tek lime lime edeceğiz.

Zırvacı hümanistler diyordunuz, değiliz. Hesabı istiklal mahkemeleriyle vereceksiniz.
bomba ak çomarların elinde patlasa gene de bu benim suçum iktidarın hiç suçu yok, zaten hepsi benim salaklığım diyeceği için bunu pek anlamaz.

siz çomarsınız diye insanlarında sizin gibi olmasını bekleyemezsiniz.
ergenlerin yapmaya çalıştığıdır. evet.
Sorumlusu kemal kilicdaroglu oldugu icin ona sovulmelidir.

Cunku ulkeyi aslinda o yonetiyor , ust akil kendisi ve fark edilmemek icin muhalefet lideri taklidi yapiyor.
Ben berberler odasına sövücem onlar yönetiyor ülkeyi.
bunların yüzünden bomba patlıyor, sövebiliriz.
istikrar dınız hani ?

Bi gidin artık !

Dolar satın altın alın diyo...

Altını neyle alıyon , musluk suyuylanmı ?

Onu da dolarla ithal etmiyormuyuz ?

Sen git çomarları kandır !
tabiki söveceğiz. ülkeyi mozambik liberal demokrat partisimi yönetiyor davar.

(bkz: çomar dili ve edebiyatı)
Bomba patladı hadi hep birlikte başkanlığı övelim şeklinde okunabilecek cümle.