bugün

Evvela elbetteki hükümetin hatası olabilir ; hesap sorulması lazımdır.Velakin ;

aklı çalışan bir insanoğlu kötü bir musibette ;
önce kötü olayı ;
sonra kötü olaya sebeb açan özneyi
sonra da , kötü olay olurken niye engelleyemedik diye bir sorgulamaz mı yahu.

Velakin ''bomba patladı hadi hep birlikte hükümete sövelim ''' kafasındaki kandan beslenen fırsatcılar bomba patladığından bu yana saniye başı hökömöt hökömöt hökömöt- töyyöp ,töyyöp ,töyyöp.

hayır hayır ne yalakalık yapıyorum , ne de başka birşey. ama bu durum vaziyeti öyle bir noktaya getiriyor ki , bir terörist katliam yapıyor ve sorumlusu hükümet oluyor. hükümette sidik yarıştırır gibi kendini aklamaya sonra olay yine ve yine iktidar -muhalefet çatışmasına yöneliyor.
Terörist bombayı patlatıyor , kendisi suçsuz oluyor.

böyle bir durumda teröristin bir diğer saldırıyı yapmasını engelleyecek reaksiyonu nasıl sağlayacaksınız.

kaldı ki devletin hatasının olmaması ihtimalide yüksek .kötü bir örnek olacak ama , örneğin mutfakttan bir bıçak alıp yoldan geçen birisini öldürsen burada devletin hata payı ne olacak?

hadi onu geçtim , kafasına kuş boşaltım yapsa hökömötten bilecek troller , acaba patlamada başta chp , mhp , veya hdp olsaydı şuan ak partinin yaptıklarından başka ne yapmasını ,nasıl önlemler almasını isterlerdi?

yok verecek cevabınız yok da burada size haddinizi bildiren olmadığı için böyle lak lak konuşup duruyorsunuz. Hep birlikte ''insan ''kanını dahi fırsatçılığa içinizdeki nefreti kusmaya kullanıyorsunuz!

Yazıklar olsun kandan beslenen ''vampir''lere
Hükümete sövme sebebimiz, hala istifa etmemesidir.
Çünkü ülkede büyük bir güvenlik açığı var ve bu malum parti bu ülkeyi yönetemiyor.
yaziklar olsun senin gibi hala baskasini suclu gostermeye calisan soysuzlara.
Ve dedi yalama harbiden sen yazma.
trollere sövmek daha kestirme.
Yetmezse anana da sövelim.

Sorumlu hükümet mi diye soran bir yazar daha. Sabır ver Allahım.
kelime oyunu yapmaya gerek yoktur.

sayamadığımız kadar saldırıda, yüzlerce belki de binlerce insanın ölmesi, kimin ya da kimlerin kabahatidir?

35 günde bir patlama.

ülkede böyle bir istatistik varken, böyle bir gerçeklik varken, haklısın , suçu kendimizde arayalım, niye dışarıya çıkıyoruz.
Her zaman sövüyoruz ama insanlarımız patlayınca ana bacı sövüyoruz hükümete.

Ayrıyeten la bi siktirin gidin godoşlar.
Yeşilay'a ya da denizli horozu sevenler derneğinemi sövecektik ?
Ben patlamadan da sövmüştüm sayılır mı..
Kaç tane patlama oldu daha hala acayip kanunlar baskanlik pesindeler iftarlar düzenleyip kus sütü eksik masalar kuruluyo.
Ülke içi canli bomba dolu simdi ben kime söveyim.
şamda namaz kılma fantazileri kurup suriyeyi psikopat terörist piçleriyle dolduran herkes payına düşen övgüyü alacaktır.
14 yıl önce sifir terörle aldığın ülke bu hale gelmiş. ama sorumlusu başkası olsun. oldu anasını satayım.
(bkz: azıcıkta bana sövün)
kimin politikası yüzünden bu hallerdeysek ona söveceğiz tabiki kime sövelim izlanda yönetiminine mi? ulan ecevit döneminde kriz oldu diye sövmüyor muydunuz sizler onun yüzünden diye. ha ülke güvenliğinin açığı ha ekonomik kriz. hepsi hükümetin suçudur.
Bir yerde bir terör olayı olduğunda önce üzülürsün, sinirlenirsin, tanıdıklarını merak edersin filan. Sonra hükümete mi sövüyorsun ışid e mi kimi suçlu görüyorsan ona söversin. Bu normal olandır. Normal olmayan bunları hissetmeden, patlama oldu lafını duyar duymaz klavyeye sarılıp hükümete sövmeye başlamaktır. Ve sosyal medyada böyle anormallerden çok var.
hükümete alıştık sanki he. hep oluyor zaten bi döngü var. üstü örtülmesi gereken bir olay çıkar sonra bir patlama olur lanetli açıklama yapılır ve tekrar başa dönülür. buna alıştık. sorun daha derin bence. halk. bütün bu olan olaylara rağmen dehşetengiz biçimde destekle oy veren halkı anlamak gerçekten zor. (halk derken kastettiğim %50)
kime sövelim kardeşim.

ilkinde pkk ya sövdük

ikincisinde ışid e sövdük.

üçüncüsünde dış güçlere sövdük.

dördüncüsünde içimizdeki hainlere sövdük.

beşinci altıncı derken

onuncuda kime sövelim? daha kim kaldı?
akape istifa

hükümet senin neyine

haydi evine.
Neyse konuşmaya değmez ; sövün efendim sövün ; bize de sövün ; bana da sövün.
13 yıldır aynı hukumet var, heryerde kadrolaşmış. kime sövelim amk.
Son sözüne katıldığım ifade.

"yazıklar olsun kandan beslenen vampirlere. "

Allah biliyor istikrar diye diye kimin kandan beslendiğini sen merak etme.
Beyler bayanlar çocuk aktroll para kazanması için böyle kanlı bir günde kansızlık yapması lazım.
kac para karsiliginda insan ruhunu seytana satar sorusunu sordurtan mevzudur. hayir bilelim de gunun birinde paraya sikisiriz ustune insanligimizdan zekamizdan ruhumuzdan da vazgeceriz bilelim piyasasi neymis kansizligin..
Çıkıpta bunları yapan teröristlere bu kadar sövülmüyor.işin boktan tarafıysa adamlar aramıza nifak tohumu ekmek ülkemizi bölmek birliğimizi bozmak istiyor bu şerefsizlikler vasıtasıyla ve bunu da başarıyorlar. Böyle devam edin amk bu ülkede solcunun sağcıya sağcının solcuya kimsenin kimseye saygısı kalmamış. Sevmek zorunda değilsiniz ama çocuklarınıza bir ülke bırakabilmek istiyorsanız önce ideolojilerinizi bir kenara bırakıp birlik olacaksınız. En azından gerektiği zaman.