bugün

Belden emaneti çekip şarjör boşaltmak.
karaciğere çalışın.
Boksörle asla kavga edemezsiniz, boksörden sadece dayak yiyebilirsiniz. Gerçek bir Boksör, önce sizi nazikçe uyarır (lisanslı bir boksörse ve ona sataşanı Uyarmazsa lisansı iptal edilir, kabahat işlemiş sayılır) . Refleks olarak sizin ötenizde bir yerlerde olan idmanlı birinin sırtını yere getirmek imkansızdır. Daha en başından Yanına yaklaşamazsınız zaten. Kapiş? Heh!?

Mevzuya Bir de oldukça meşhur bir aforizma ilave edelim de öyle bitirelim bâri...

"Hiçbir dövüş sanatı bir mermi çekirdeğinden daha hızlı değildir... " .

- Bruce Lee -
Güreşçiyse alıp alıp yere vurur.
umarım sağlık sigortan vardır demek.
Şu boksörleri şişirmeyin be.
Karate, boks moks bilmem etmem aga, biz mahallemizin çocuğuyuz. Artislik yapanların götünden az kan almadık.

Semtimiz Hacıhüsrev. Götüne güvenen gelsin burda yapsın artistliğini.
iki üç sene önce irlandalı boksörün esnafı dövdüğü görüntüleri izledim hiç bulasmam,topuk yaparım .
Profesyonel ve kalıplı bir güreşçiyseniz öneriye falan gerek yoktur.
Gardınız ve yumruklarınız sağlam değilse kafanızı koruyarak eğilip sarılmaktır. Sarılınca birşey yapamıyorlar, nice cılız jiujitsucu koçyiğit boksöreri madara etti kafeslerde...
Lisanslı olarak müsabık bir şekilde boks yapıyorsa hiç bulaşmayın.

Anlar misınız bilmiyorum ama.

Tango yapmayı çok iyi bilen bir adama ben senden daha iyi tango yaparım diye meydan okumak ne kadar abestle iştigalse müsabık bir boksöre meydan okumak da en az bu kadar saçma olur.

Veya yüzme konusunda ulusal/uluslarası yarısmalara katılan bir yüzücüden daha hızlı yüzeceğini iddia etmek gibi.

Bu işlere yoğun emek harcanıyor beyler. Ben yıllarca içinde bulundum.

Boks yapmadan evvel iyi dovuştüğümü zamnederdim. Halbuki boks dövüşmenin de ötesinde bir sanat diyebilirim. Tek tek hareketlerden bir Bütün zinziri oluşturmak, birbirine bağlamalı pek çok hareketin seri şekilde uygulanışı size hem bir ivme kazandırıyor bir sonraki hamle için hem de çok iyi bir dansçı hissiyatı uyandırıyor.

Boksör için su içmek gibidir dövüşmek. Reflekslerine ve hızıns sokaktaki bir adamın yetişmesi olanaksızdır. Ve elbette rakibiyle arasındaki mesafe kontrolü de her daim boksörün elinde olacaktır karşısında boksla ilgisi olmayan adamın ne adımlamaları, ne yumruk kombinasyonları ne şiddeti ve ne de refleksi boksörle mukayese edilemez

Gidin bi boks salonuna, şu eğitimsizliğinizle bir ringe girin bakın neler hissediyorsunuz, 5. Saniyede o ringden kaçarsıniz çünkü can tatlıdır. Aksi halde akibetiniz felakettir.

Oturdugunuz yerden sallamayın.
önce ilk hamlesini savuşturun ve bir şekilde arkasına geçin. sonra sırtına çıkın ve kollarını kilitleyip etkisiz hale getirin.

sağlık bakanlığı ayıyla mücadele kataloğundan...
dayağı yersin.
sağlı sollu gelen yumruklarla yıldızları sayarsın.
bir anda bişey yapamadan d kendini yerde bulursun.
Kavga etmeyin.
tek önerim ölmeden önce yapmak istedigin seyleri yap ve öyle kavga et hadi göreyim seni.
Gerçek bir boksörse çok dayak yemezsiniz, zaten bir yumruktan sonra bayilmis olursunuz.
Sokakta hiç meydan dayağı yemediyseniz sakın bulaşmayın. Her türlü kavga ortamında yetiştiyseniz, yine de size bulaşmayan birine bulaşmayın. Çünkü her kuşun eti yenmez. Kavgayı bilek değil yürek kazanır ama erkeğin kavgası mezara kadar gider. Kaçanın anası ağlamaz. Tayland Mai tai full kontak sokak dövüşçüleri gibi istisnalar olsa da Profesyonel bir boksör pek çok yönden avantajlıdır. Fakat yırtıcı kuşun ömrü az olur derler. Ayrıca Pek çok kavgacı mertçe teke tek ve aynı imkanlarla kavga etmez. Erkekliğin onda dokuzu kaçmaktır. Yine denir ki: Belayı arayıp takılma, sana takılmışsa korkma.
Ya abii silah çeksen napabilir ki?
cesaret her şeydir. geri adım atmayın. gardınızı indirip gel la gel deyin. gözünün içine içine bakıp anasına sövün ki korksun. oha bu adam beni yer desin. geri vites yaparsanız dayak yersiniz. benden söylemesi.
hastahaneye yakın bir yer seç.
kickbox yapıyorsanız problem yoktur. ağzını burnunu kırarsınız.
Bundan 8-9 sene evvel henüz bir lise öğrencisiyken, yerel bir kafes dövüşcüsüyle msn'de toplu bir sohbette atışmıştık.ardı ardına tehditler hakaretler savurup beni hastanelik edeceğini en az 30 kişinin önünde alenen iddia eden bu arkadaşı haftasonları kapısı açık olan bir ortaokula çağırmıştım. ikimiz de yanımıza birer arkadaşımızı alacağımızı söyledik ve anlaştığımız yerde buluştuk. yalnız onun son ana kadar fark edemediği bir şey vardı o da sırt çantamda taşıdığım öbür arkadaşımdı. bu arkadaşta boş beleş biri değil yani çelik alaşımlı küçük boy bir baseball sopası. velhasılkelam çocuklara yeteri kadar yaklaşınca ön gözü açık olan sırt çantamdan sopayı çektiğim gibi çocuğun amel defterini oracıkta kapadım. yanındaki arkadaşı sopayı görünce kavganın geri kalanını 20 metre öteden izledi zaten. sonra da arkadaşının helak olmuş bedenini omuzlayıp, gün batımına doğru yalpalayarak gözden uzaklaştılar...
Kefen paranızı göz önüne koyun.
müsterih olunuz. sokakta fazla kavga etmeyiz.
1- boksör kimdir?

'musabık olarak ulusal ve uluslararası maçlara çıkmış iyi kötü dereceleri olan herhangi bir sporcu'

Olarak tanımlasak bile bu yeterlidir. 1 ay boks yapmış her lisanslı adama boksör denmez yani.

Medyada dolaşan irlandalı boksör hikayesi de yalan dolandir. Adamin boksörlükle ilgisi yok. Cüsseli bi abimiz sadece. Eğer gerçek anlamda o adam 'boksör' Olsa idi orada 3 ölü 20 yaralıyla hikaye biterdi.

Her neyse boksör tanımımızı yaptığımıza göre.

Boks yapmayan biriyseniz bir boksörle baş edemezsiniz ilk saniyede işiniz orada biter.

Bunu söylerken şurdan yola çıkıyorum. Uzun süre boks yaptım.
Boks yapmadan önceki ben ile boks yaptıktan sonraki beni mukayese dahi etmem gülünç oluyor.

Yüzme bilen adamla hiç yüzmemiş adamı havuza koyup yarışın demeye benziyor bu.
Aksaray esnafını döven irlanda’lı boksör + enter.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar