bugün

bir yarı vampir olan rayne nin hikayesi, aynı adlı bir oyunuda vardır.
oynayanlar ise Kristanna Loken, Ben Kingsley, Michelle Rodriguez, Will Sanderson, Udo Kier, Geraldine Chaplin, Matthew Davis, Michael Madsen, Meat Loaf.
pek fazla bir şey beklemezseniz eğlenceli bir filmdir.
amerika da 2005 yılında gösterime girmiştir, bize ne zaman gelir belirsiz.
birbirinden meşhur, birbirinden eğlenceli birçok yan rol oyuncusuna sahip bir film. udo kier, micheal madsen, billy zane, ben kingsley, ron perlman, meat loaf vs...kimi göründüğü gibi, kimi biraz daha fazla dayansada sonuçta hepsi film bitmeden ölmüştür bu "hatır için" oynayan abilerin.

bu yıl içinde bloodrayne 2 deliverance yi de çeken, yönetmen uwe boll, tam bir "b movie" tarzı bir film çıkarmış ortaya, hem eğlenceli, hem kanlı hem de ucuz.
bir bilgisayar oyunu. annesinin, bir vampirin tecÂvüzü sonucu dünyÂya getirdiği kızıl saçlı yeşil gözlü çok hoş bir hÂtun olan rayne, doğaüstü güçlerin yardımını kullanan nazi örgütü gegengeist group(g.g.g.)'la mücÂdele etmek için gizli bir teşkîlat tarafından eğitilir ve bu örgütün üzerine salınır.
önünüze geleni kesip biçmek, kanlarını emmek ve özel güçlerinizi kullanarak ilerlenen t.p.s. tarzı bir oyun idi.
gerçekten çok kötü bir filmdir. çok sevilen oyuncular barındırmasına rağmen hiç olmamış. biraz düzgün bir senaryo ile bu oyuncuların rahatlıkla iyi bir filme çevirebileceği bir filmdi halbuki. ayrıca;
(bkz: kristanna loken)
buradan yönetmenine sesleniyorum; allah belanızı versin bayım.
ulan koskoca oyunu mundar ettin lan! olm bu nasıl filmdir be? taş gibi hatunu bile rezil rüsva ettin. lan kamboçyalılar bile daha iyisini çeker. hayır, paran yoksa ne çekiyon? ben parası neyse verir oyunun şerefini kurtarırdım. hayır paran da var ama anlamadım ki niye arıza çıkartıyorsun. ne pislik adamsın sen be! lan tv'de gördüm bir kez daha nefret ettim senden . kristanna loken'in gideri var da bu filmde olmamış maalesef, uymuyor karaktere. ha ayrıca böyle prodüksiyonlarda yer alıyorsa ben talibim kendisine...oyuncu olarak...
oyun dünyasının en güzel memelerine sahip figuru aynı isimli ilk oyun ve filmi. oyun ve film hiç öenmli değil aslında. rayne bizi bir dönem saçındaki halka tokalar kızıl saçları memeleri ile uzun süre ile meşgul etmiştir. ekranda kamera açısını memelerini görecek şekilde çevirip duvar, masa demeden hoplatıp zıplattığımız bu dhampir kızımız gelsin çükümü ısırsın. eğer o ızdırap dolu sonsuz yaşama dahil olacaksama çükümden ısırsın istediğim dhampir.