bugün

gelenek göreneklerine bağlı, buluşma, karşılaşma, ilk el ele tutuşma, ilk hamburger yeme, ilk öpüşme teşebbüsünde bulunma, ilk saç okşama, ilk tartışma gibi son derece önemli günleri hafızasına kaydeden ve sevgilisinden de aynı performansı bekleyen kızın sorduğu ve doğru cevabı beklediği olaylar silsilesi.
ahanda bu.
(bkz: çek git bebeğim)
die die die my darling diye cevap verilesi sevgilidir.
muhtemeln kendisi bir şarkı bulan ve sevgilisinden ''bilmem hangisi olsun'' cevabını bekleyen sevgilidir.
ding dong song cevabını hakeden sevgilidir.
müstehcen klibi için:
http://www.internetshouldbeillegal.com/
bir şarkımız bile yok anlıyor musun?*
(bkz: depresyona giren sevgili)
sevgilisini ya da şarkıyı umursamayan insandır. evet ben de sordum ama bir sor neden sordum diye.

sevdiceğim ( yıllar önce) arkadaşıyla bir şarkı dinliyormuş, arkadaşı da demiş bu sizi anlatıyor, şarkınız olsun bundan sonra..
sevdiceğimle buluştuğumuz bir gün geldi efenim bizim şarkımız (ahmet kaya'nın bir şarkısıydı) bu dedi. zaten öyle şeyleri sevmem, umursamam, üzerine bir de beni tanımaz etmez bi adam yaşadığım aşka soundtrack belirleyecek, sevgilim de kabul edip önüme sürecek. hadi ordan!
böyle tiksindirici bir durum olduğundan hiç aklımda tutmadım o şarkıyı. Şimdi de hatırlayamıyorum da o zaman da hatırlamıyordum şarkıyı.
mevzusu geçince sorup duruyodum bizim şarkımız hangisiydi diye. *
konuyla ilgili bir başka tip de bizim şarkımız yok mu berkcaaan diye soran tiptir ki evlerden ırak!
+ bizim şarkımız hangisiydi?
- şu lafından sonra bengü'den unut beni diyorum kemal.
senin isim neydi, sorusunu duymayı hak etmiş sevgilidir. sorun madem, kendi kaşındı * ...
sen isminin baş harfini söyle ben sevgili-şarkı eşleştirme listemden bakıcam demesi muhtemel sevgilidir, fanidir.
aynı sevgiliye dost tavsiyesi: her müzik türünden bir şarkı belirle tek hatırlaman gereken müzik zevki olsun *
boys anılar-bizim şarkımız şeklinde merakı yatıştırılabilecek olan sevgilidir.
karşı tarafın trip atmasıyla karşılaşabilecek sevgilidir.