bugün

United Arab Emirates.Abu Dhabi(başkent),Dubai,Sharjah,Ajman,Ras al Khaimah,Fujairah,Umm al Qwain gibi 7 emirlikten oluşur.
içki içmenin otellerde serbest olduğu ülke..pöh
Arapların birlik halinde durabildiği tek yer.
arabistan' daki tüm ülkelerden gelişmiş bir durumdadır. elde edilen gelirleri ile sağlık, eğitim, alt yapı hizmetlerinde kullanan ülke.
Başkenti Abu Dabi'dir ...
(bkz: united arab emirates)
sadece içki içmenin değil her türlü nanenin otellerde serbest olduğu ülke.
alkol otellerde bazı restoranlarda serbest fakat marketlerde satılması yasaktır. lakin birçok kişinin evinde içtigini görürsünüz, hepsi dutyfree den almıyor tabiki. Dubai merkeze yarım saat uzaktaki Ajman emirligi şişelerle dönmek için bir seçenektir.
bayrağı şu şekildedir;

görsel
petrolün eninde sonunda biterek aç kalacaklarını anlayan ve bu yüzden turizme en çok yatırım yapan en akıllı arap ülkesi.
(bkz: dünya edebiyatı)
50,500 sayıda aktif askerin bulunduğu ülke.
para birimi Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi olan ülke.
nüfusu 2.563.212 kişi olan ülke.
suudi arabistanın arka bahçesi, ülkelerinde yasak olan, içki, karı kız v.b. eylemlerini gerçekleştirmek için özellikle dubai taraflarına tur düzenlerler suudiler.
ilginç bir arap ülkesi. ülkede araplar ikinci sınıf hiç bir iş yapmıyor yapamıyor çünkü devlet buna izin vermiyor. genelde diğer ülkelerden çalışmak için gelenler 2. sınıf işlerde çalışıyor. ülke tam bir arap milliyetçiliği ile yönetiliyor.

arap bir kız arap olmayan bir erkekle evlenirse vatandaşlıktan çıkartılıyor ve bir daha asla b.a.e vatandaşı olamıyor boşanmış dahi olsa.

bir arap erkeği ile bir arap kızı evlendiğinde devlet düğün hediyesi olarak bir villa armağan ediyor. bunun yanı sıra erkeğin yapabileceği bir işi yoksa devlet tarafından 50.000$ para veriliyor ödemesi istendiği zaman taksitle yapılıyor ve 0 faiz ile ödeme yapılıyor. eğer kurulan iş batarsa devlet parayı hibe ediyor. yalnız bu arap erkek gidip herhangi milletten olan bir başka kızla evlenirse devlet bu imkanları vermiyor. ancak arap bir kızı farklı ırktan biri ile evlendiği için vatandaşlıktan çıkardığı gibi vatandaşlıktan çıkarmıyor.

işsiz olan ve ülkeye vatandaş olan her arap devletten yardım alıyor ancak arap olması şartı var. mesela bir türk olarak çalışmaya gittiniz 4 yıl bir firmada çalıştınız sonra ayrılmanız gerekti ayrıldınız. b.a.e vatandaşısınız ancak size yardım edilmiyor çünkü arap değilsiniz. herkes kendi çöplüğüne deniyor kısaca.

böyle bir ülke yani. arap olan yaşar diğerleri bakar tabi zengin değilse.

arap emperyalizminin uşaklarını bu ülkeye gitmeye davet ediyorum.
tahran'daki büyükelçisini geri çağırmış ülke.
basra körfezinde bulunan abd eyaleti.
ülke ile ilgili bir program izlemiştim. her gece hava atmak için herkes arabasıyla dışarı çıkarmış.araçlara dikkat ettiğim de tek kötü araç seat leon du. o da bir tane gözüme çarptı program içerisinde. yanlız insanların hava atmaları araba markalarına göre değil, motorun gücüne göreymiş. benzinin ne kadar çok gidiyorsa o zenginlik belirtisiymiş.
uluslararası telefon kodu 971 olan ülke.
uluslararası plaka kodu uae olan ülke.
ar: Devletü'l-imaretü'l-Arabiyyetü'l-Muttehide.
iran Körfezi’nin güneyinde Arap Emirlikleri Federasyonu. Yedi Arap Şeyhliği’nden oluşur.Daha önce Korsanlar Kıyısı ya da Trucial States adıyla anılan emirlikler, 1971-1972 yıllarında bir araya geldiler (Abu Dabi, Amman, Dubai, Şarca, Fu- ceyre, Ummel Kieyn ve Ras-el Haymah). Yüzölçümü 83.600 km!, nüfusu 2.250.000 (1990), başkenti Abu Dabi.
iran Körgezi’nin Arap Yarımadası kıyılarında çöl yapısındaki bir. ke-, simde yer alan emirlikler federasyonu (çoğu Abu Dabi’de olmak üzere) önemli bir petrol üreticisidir.

Kaynak: http://www.yeniansikloped...mirlikleri/#ixzz2ORmHernm
suni kukla devletlerden biridir.
17 aralık rüşvet, yolsuzluk ve sit alanının imara açılması operasyonunun altyapısında sahnede olan aktörlerden.

görsel