bugün

üretimin durması anlamına gelen durum. beyne giden kan akışının muhteviyatı bozulmuş, üretim sekteye uğramıştır hızla bira tedarik edilmelidir ki kafa ivil ivil çalışa. değil mi sevgili sözlük?
ikinciyi açmanın zeminini hazırlar.
büyütmeye gerek yok. bir daha içesiniz varsa gidin alın, yoksa zıbarıp yatın. tövbee.
gerçekten leş gibi bir andır. hele bazı biraların bazen o son yudumlarında bulunan leş tad olunca.
hala canınız bira içmek istiyorsa ve ulaşabileceğiniz açık bakkal ya da cebinizde paranız yoksa ve üstüne bir de uykunuz da yoksa, göz yaşartıcı derecede duygusallaşabilirsiniz, zira uyumazsanız ayılmaya başlayacak, araba farı görmüş tavşandan beter duruma geleceksiniz demektir.
Genellikle 50 ile 33Cl'lik şişe ya da metalik kutular içinde satılan değerli sıvının tüketilmesi ya da berheva olması halidir.
kişisel:
bu durum kötüdür. insanı çok üzer sıkıntıya sokar.
can sıkar. yenisini aldırır ama yakınsa.
yatma vaktinin geldiğini gösterir. evet.
evlat acısı gibi insanın içine oturur, hemde arkadaşlar ile muhabbetin en koyu yerinde.
5 gün sonra en uzaktaki tekelin bile aslında ne kadar gidilebilir olduğunun farkına vardıracak durum.
Gece memlekette açık alkol satan yer aranır, polis yakalar mı ehliyet gider mi telaşı işin zevkidir.
en yakın tekele gidilip bira almakla sona erecek sorun.

ha para yoksa bilemem. içiyorsan parasını ayarlayacaksın. *
Son biraya gelince "lan cimri göt, üç dört tane daha niye almadın? cimrisin oğlum sen, hadi açık tekel bul da göreyim seni bu saatte." diye kendine veryansın ettiren sorun.
Güzel olan ne varsa bitiyor zaten..
devamında jack daniel's vardır. sıkıntı yok.
Lanet olası durum.

Evdeki şuruplara göz dikecek hale sokar adamı.
Şanssızlıktır.
Saatli alkol yasağından önceki entrylere baktım da yazarların çoğu özetle "bittiyse git al kardeşim." Diyor. Ne de olsa demokrasilerde çare tükenmez.
Ama gecenin bu saatinde bira satışı "yassah kardeşim!" olduğuna göre, iyi kötü bir demokrasinin olduğu güzel zamanlar da bira gibi tükenmiş.
(bkz: aym kararını tanımıyorum uymuyorum da)
Zakkum içme zamanının geldiğini gösterir.
içtikçe daha içesin gelir ve bittikten sonra verdiği o kötü his; ben neden bu kadar içtim amk..
Tam bir tane daha fazlasına ihtiyacınız vardır ama bitmiştir...
Hay aksi. Keşke 16 veya 20 tane alsaydım.

Lakin benim evde her zaman rakım vardır. Şimdi mevzu onu bulmak çünkü annem uyanmasın. Sonra diyecek ki yetmedi mi oğlum. Öf yetmedi işte ya.
Az sonra gerçekleşecek olandır. Püü