bugün

içenlerin leş gibi koktuğu pis şey. hayvana verseniz içmez be asalak ayyaşlar. niye haramda ısrar ediyorsunuz bakim.
her şeye tamam ama o amsterdam denilen şey bira falan değil. bildiğin efes extra + 4 çorba kaşığı toz şeker.
hüzünlü günlerin resmi sponsoru.
bir gecede 4 litre su iç deseler içemem ama 4 litre birayı içiyorum. anlamadım ne boktan bir şeydir bu.
müslümanların gizlice içtikleri bir içecek.
Fakir içkisi. Parası olmayan, 10 lirayla tüm geceyi geçirme hesabı yapan tiplerinin eroini.
insanları içmeye özendirmeseler kimsenin içeceği falan yok.haramdır kardeşim niye inat ediyorsunuz.
Carlsberg fıçı içine kadar hiç sevmediğim içki türü.
alt ve üst fermentasyon olarak iki gruba ayrılan; her grubun da alt türleri olduğu alkollü içecek.

alt fermentasyon biraları:

pilsen
koyu bira
festival birası
lager
alkolsüz
bockbier

üst fermentasyon biraları:

ale
mayalı buğday
filtre edilmiş buğday
stout
altbier
kölsch
porter

(bu kısmı viki'den çaktım).

şahsi görüşüm guinness'dir *
inanamayacağınız şekilde içten içe bağımlılık yapar benden söylemesi . Her akşam 2-3 yuvarlamadan uykunuz gelmemeye başladıysa tehlike çanları çalmaya başlamıştır. Diğer alkol çeşitlerinin aksine (viski, rakı, votka) tek başına içilebilir bir yapısı olduğundan yine tehlikelidir. Tadında bırakmakta fayda var dostlar . Kutsal bir içecektir orası ayrı *
ilkokul sınıfımdır. bir a. (1-A)
malt içecek kralı. evet.
Niyeyse 6 lira olmuş içecek. Ulan bi keyfimiz vardı bok ettiniz.
candır..
yazın en baboli içeceğidir efendiler..
uygun ısıda, tonton bardakta oh mis..
Lıklık içilir..
on lira yapsalar da almaya devam edeceğiz. apostel brau'ya hayır diyememm.
Bir blush değil ama gideri var.
Buğday ve arpanın anavatanı türkiye'de en kotülerinin üretildiği 5 bin yillik icecek.
ilk sınıfım. 1-A.
Başlı başına bir kültürdür, medeniyettir.
Epey zamandır içemediğim.
mide hamallığı olmasına rağmen en pratik olarak içilebilmesi sebebiyle içilendir.
kilo almak, göbeklenmek felan için birebir olan içki. alkolden gelen kalorilere ilave olarak bir de devasa bir maltoz kalorisi içerir. esasında bariz bi biçimde şekerli bir içkidir. ancak şerbetçiotunun tat farklılığından ötürü algılanmaz bu aşırı farklılık.

şerbetçiotunun biraya katılmasının nedeni maltozun aşırı şekerli tadını maskelemektir esasında.
Vay amina koyayim bu kadar kötü bir içkiymiş yani, 5 bin yildir insanlar yanılmış da efesten tuborgtan baska bira icmemis bizim eksperler çözmüş mevzuyu.

Tanim: yalnizca belcika'da 500 cesidi bulunan ve 5 bin yıllık tarihi olan içecek.
görsel
kokusu cidden leş olan içecek. aynı şekilde rakı da öyle. hiçbir zaman sevmeyeceğim. içmiyorum gerçi ama içersem bir gün bira olmaz o.