bugün

şu an geçiş yaptığım alkollü içecektir...
Sürekli içildiğinde keyif vermese de ara bırakılarak, farklı günlerde içildiğinde ilk yudumu ferahlık ve keyif veren içki.
Ben hep kola içtiğim için sorun yok.
Şimdi içtim kesmedi şarap a geçtim.
Çok pahalı içecek, Allahın kolası neyinize yetmiyor la.
eskiden güzel olan içecek. artık eski tatları alamıyorum.
Bir bardak yeterdi eskiden kafayı güzelleştirmeye. Şimdi bir kutu extra yetmiyor. Ayda yılda bir içiyorken hemide. %20 falan mı koysanız alkol oranını aceba.
birkaç aya kalmaz buna yine zam gelir.
Efes Kutu *60₺*
Efes Şişe *60₺*
Efes Serçe *45 ₺*
Malt Kutu *56 ₺*
Malt Şişe *56 ₺*
Mini Malt *35 ₺*
Xtra *75 ₺*
Xtra Shot *50₺*.
insanlık tarihinin sudan sonraki ilk içeceği.
çık aklımdan git fikrimden.
Ayran, su, şalgam, limonata, şerbet, boza... içecek birçok şey varken bira içmesek.
Azı karar, fazlası zarardır. Zaten “ ben dayanıklıyım yıkılmam “ mantığıyla şişenin dibine vuran panpaların aşırılığı yeterince yorucuyken 4-5 tane içtiğiniz zaman size kesin olarak baş ağrısı sunar. Sadece gece vakitlerindeki dinlenmiş uyanışlarını severim, o kadar.
aramızda ciddi biracılar var, bilelim. (ben yokum)
Bugün sadece iki tanecik içebildim..
arkadaşımın içemeyip bana ısmarladığı alkollü içecek. dışarıda gizlice içiyorum. sağolsun can arkadaşım.
efes ve bomonti iyi gider.
Canım yaaa, özledim. Burnumda tütüyor kerata. Neyse bu akşam hallediyim o işi.
bira, "insan tankeri"nin, masa ile tuvalete sürekli olarak taşıdığı bir sıvıdır.
Lila rengi ojeyle içilirse, çarpmayan içecektir.
bu boktan içeceğin neyinden keyif alınır anlamadığım içecek. keşke yasaklansa da kafamız rahat etse sarhoş tipleri görmesek. bunların yüzünden binlerce alie dul yetim öksüz çocuk kaldı. yazık.
4 mevsim içilebilir, tabi bardaktan olmak kaydıyla.
Yaz geldiğinde herkesin aklına düşen soğuk içecek. Benim hep aklımda, o ayrı.
kendisine haksizlik edilen ve hakettigi degeri bir türlü görmeyen icecek.

ister konserde, ister sessiz bir kafa dinleme evresinde, ister muhabbette, ister yemek ile ister sadece susadiginda. kisacasi hayatinin her aninda.

bira candir.
50 tl olmuş canım.