bugün

Yıllarca leblebinizin meşhur olduğunu öğrendik, ama onu da ithal ediyormuşsunuz bu doru mu? doruysa neden?
Arkadaş ortamında karşılaştığımız bir çorumlu çocuğa, arkadaşım nüfusunu sormuştu. insanlar ne alaka tarzı tavır alınca ben merak ederim böyle şeyleri diye eklemek zorunda kaldı. benim sorum insanların bu şehre neden önyargılı yaklaşıyor olduğu olurdu.
odunu gösterip ;

bu ne ? diye sormak.
leblebiyi denizli'den getirtiyorsanız niye çorum leblebisi diye satıyorsunuz, utanmıyor musunuz? diye sorabilirdim ama daha önce sorduğumda utanmıyoruz dedikleri için sormam bi daha.
Nörüyon la gobel?
Çorumluların japonyaya alınmadığı doğru mu yoksa şehir efsanesi mi? Doğruysa neden.

Senin yaptığını çoğu rumlu yapmaz muhabbetine katılıyor musunuz? Gerçekten çorumluların böyle mini çakallıkları var mı?
Serinhisar leblebisini denedin mi? Sizinkiyle yarışır mı? Hı?
Neden leblebiye bu kadar anlam yüklüyorsunuz. He birde şey var. Osmancık la aranız ne zamandan beri kötü ve sebebi nedir.
Dedeleriniz bütün karadenizin nefretini nasıl toplamayı başarmışlar çok merak ediyorum. Hani şu komedi filmlerine konu olan senin yaptığını çorumlu yapmaz repliği var ya o gerçek sözlük. Ne yaptınız da herkes size önyargılı sayın çorumlular açıklayın da rahatlayalım amk.
Lebelebide bu kadar ileri bir teknolojiye sahipken nohut da neden geri kaldınız.
nasa, uefa ve fifa'nın ortak çalışmaları sonucu uzay roketlerinin yakıt ihtiyacı için leblebilerin optimum sonucu verdiğinin keşfedildiği ancak çorum'un süper güç olunmasından korkulduğu için bunun sır gibi saklandığı doğru mu?
Hiçbir şey sormak istemem.
Ne olduklarını gayet iyi biliyorum.
Genellemeyi sevmem ama en güzel yıllarımın içine eden bir aile çorumlu olduğu için, Allah'a yakın bana uzak olsunlar.
Çorum değilde Kütahya'nın leblebisi meşhur diyorlar, doğru mu? diye sorardım
Beşiktaş kalecisi olmak nasıl bir şey?

(bkz: shorunmu)
Çorum'u dünyanın merkezi olduğunu iddia ediyorsunuz. Kanıtlar mısınız?
ÇORUMLU KADINLAR NEDEN BU KADAR ÇOCUK MERAKLISI.
SiZi DiGER iLLERDEN AYIRAN ÖZELLiĞiNiZ DiŞLERiNiZiN iNCi GiBi OLMASIMI.
Ne inci gibisi benim dislerim yamuk yumuk seni kandirmislar koçum.
abaza parkı varmış adı niye abaza ?
Nasil olduğunu.
Neden çorum?
hadi biz iyilik yapıp denize atıyoruz da siz ne yapıyorsunuz?
soruları alayım?

kendime sorayım sizden evvel:
amacın ne oğlum?
Osmancıkta gerçekten deniz yok mu?
Çorumlu musun?