bugün

(bkz: hani bir deniz feneri vardı ya ne oldu)
trt'de fırtına gibi esen alper mestçi'nin yapımcısı olduğu yeni programı.
şakazedelerinin bir çoğunun kendi adamları olduğu vya da tv dizilerinde oynayan kişilerden oluştuğu düzmece tv programı.
kurgu olduğu çok belli olan ama yine de güldüren bilinçsiz yarışma programı.
24 kasım 2009 tarihli programında şair rolüyle karşımıza çıkmıştır. söyledigi şiirler şöyledir;
gözlerindeki kahbe yalanlar ölsün kitabından alıntıdır efendim.

1)gözlerine baktım didindim
gördüm didindim
yalandan olsa didindim beni sevdin didindim
dindi dindi didindim beni sevdin didindim
askerden geldin didindim nerelere gittimdin.

2) körpe

gözlerinin içinde kayboldum
ara ki bulasın
açlıktan geberiyorum
gel ki doyurasın
körpedir vucudun
sanki süt danasısın
ne olur ne olur yav ne olur
sevenler ayrılmasın.

3) seni

uzun zaman oldu görmeyeli seni
çok güzel çok hoş olmuşsun
yıllar var kollarıma almayalı seni
beyaz peynirdin kaşar olmuşsun.

4) lebzetsine yazdıgı şiir*
yıllardır gurbetteyim almadı gözüm senden arı
sensizliği sevdim diyelim didindim
yanlızlık senden ağır olsun didindi

şiirler süper.*
kesinlikle sözlükleri ve facebooktaki yorumları takip ediyor bunlardan biri...artık gökhan yıkılkandır yanında çalışanlardır bilemem zira ne zaman biri şüpheye düşse (neden kimse geçmiyor veya neden kimse tanımıyor bu adamı? vb)hemen onla ilgili bişeyler çekiyorlar artık yandan birileri geçio ve bir tane tanıyan oldu kendisini!ajans oyuncuları olduğunu anlamasınlar diye elinden geleni yapıyorlar sözlüğü takip eden az çakal değilsin (bkz: seni bulacağım oğlum) gökhan yıkılkan'a lafım yok onu bu hale düşürenler utansın!!!
bazı yanlış şakalarını bir yana bırakırsak çok keyifli ve güzel bir programdır. gökhan yıkılkan türkiyenin uzun zamandır aradığı komediyen olabilecek yeteneğe sahip kişidir. şahanı pek beğenmediğim için kendisi türkiyede uzun süre sonra skeç alanında çok büyük işlere imza atmaktadır. her role çok iyi giriyor, inandırıcılığını ve doğallığını hiç kaybetmiyor.

kişilerin ajanslardan seçilmesiyle ilgili ise, bu durum gerçekse, ki öyle gözüküyor, programın miladı dolmak üzeredir demektir. zaten artık yeterince tanındığı için kendini tüketiyor program. bir sene boyunca çekilip ondan sonra yayınlanması lazım bu tarz programların diye düşünüyorum. izlerken doğal olduğuna inanıp keyif almaya bakmak lazım kanımca.

ayrıca kişilerin figurasyon olduğuna dair en büyük kanıt, bazı şakalarda gökhan yıkılkandan 2-3 metre uzaktaki kişinin bile sesinin gökhan yıkılkanla aynı şekilde gelmesidir. ayrıca yer değiştirilen skeçlerdir bunlar. misal parkta zeka geriliği olan bir çocuğu oynadığı şaka. durum, mikrofondan kendini ele veriyor bazen. tabi o şakanın doğruluğu-yanlışlığı da ayrı bir tartışma konusudur.
programda tiyatronun alasının döndüğünü kafası çalışan her izleyicinin anladığını düşündüğüm yarışma. trt'nin düzeyinin ne hallere geldiğini görüp üzülüyorum. hem de bizim paramızla, en büyük televizyon bütçesiyle. yazık.

sunucunun ise oyunculuk yeteneğinin büyük olduğunu düşünüyorum. ama böyle yalan dolan işine girdiği için gözümde en ufak saygısı yok.
bir zamanlar yayınlanmakta olan daha sonra yaptıklarıyla toplumun tepkisini çeken insanı güldürmekten gözünden yaş getiren program. Ara ara eski bölümlerini netten izlerim. Adam doğaçlama çok iyi ya hele bir deli taklidi var ki..