bugün

hay amınakoyim susayım diyorum, görmeyeyim diyorum, başlığın kenarındaki "x" işe yarar mı ki diyorum... yok arkadaş illa ki gözümüze takılıyor bir yerde. zira abukluk çok fazla.

gazeteye manşet atar gibi başlık açan yazarların varlığına henüz alışmışken şimdi de tanımlama konusunda çığır açanları izliyoruz.

tanım mı yapayım? bir uludağ sözlük yazarının, bir başlığın altına girip de "... olan entrydir." yazması durumudur. aha bu tanım oldu bak. bana göre gene tanım değil de kabul gören tanımın tanımına bakınca ansiklopedik bilgi lan yazdığım.

gammazla, gammazla sene geçsin, tık yok! eee amınakoyim ottan ve boktan sebeplerle "entry sözlükiçi bik bik" diye siliniyor ya bizim yazdığımız ve birilerinin anüsüne temas eden şeyler.

neyse işte...
ne zaman, nerede görsem "hay amınakoyim" tepkisi vermekten kendimi alıkoyamadığımdır. sunjektif mi yazdım ne? yoksa sözlük içi bir durum mu oldu?

tanım: bu da öyle, sikko bir entrydir.*
bir de dikkatimi çeken o ki; kendi cenahındaki adamların(yazarların) kıçını yalamak amaçlı kullanılıyor bu kalıp.
-dir, -dur, -tur diye sonrandırılan entry gibi bir şey bu da.. bok gibi bir kalıp açıkcası.. beceriksizlik olsa gerek.. yok lan beceriksizlik demeylim şimdi kendini tdk baş komutanı sanan andavallara fırsat vermeyelim..

bu da böyle bir entry'tur da..