bugün

güzelse kopya verilir, yemek ısmarlanır, ödevleri yapılır.
değilse yüzüne bile bakılmaz zaten.
bir de, sınıfın hangi tür okul çatısı altında olduğuna dair ipucu verir bize.
üniversitelerde inşaat mühendisliği, metalurji ve malzeme mühendisliği gibi bölümlerde oluşan durumdur.
Güzel olsa da olmasa da el üstünde tutulacağı kesindir. Koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derlermiş.*
4 sene sonunda erkekleşecek kızdır.
tuzla anadolu teknik lisesi'nde sıkça yaşanan durum.

hani şükür bile edeni gördüm efsane a11-e sınıfında. zira kız olmayan sınıfların haddi-hesabı yok.

(bkz: sınıfta hiç kız olmaması)
kıza sınıfın en mal kızı en güzel kızı en akıllı kızı gibi espriler yapmanın ortamıdır.
iki taraf için de kötü bir durumdur. bu hanım kızın ağzından en geç ikinci senenin sonunda ağzından "naber lan dalyarak?" lafı çıkacaktır.
eğitim açısından bakılıdığında karma eğitim sisteminde mümkün olandır, cinsel açıdan bakıldığında herkesin eline alıp gezeceği açık.
Allah yardımcısı olsun.
eğer teneffüsse, sınıfta da sadece siz ve o hoşlandığınız kız varsa, şansınızı deneyin derim.
düşünüldüğü kadar kötü olmayan durumdur. el üstünde tutulur bir dediği iki edilmez...
kızların öss'deki başarısının sırrıdır. hedefi olan kız okumakta olmayanlar okul dışında kendi hedeflerini çizmektedirler. erkeklerde ise durum farklıdır. ümidi olan da olmayan da şansını denemektedir. işte bu gerçeği göremeyenler her sınav sonrası çıkıp utanıp sıkılmadan yine kızlar başarılı oldu demektedirler.
o kızın bulunduğu pskilojide bulunmak istiyceğim son şeylerden.