bugün

erkek yazarların favorisi de bu aralar gothic evil miş...**
yaşanması pek muhtemel bir durum olup, büyük konuşmamak lazım gelen durum...**
(bkz: ben o entrylere vuruldum)
aşık değilim olabilirim. yüzde elli sevebilirim... diye giden başlıktır.
esas oğlanımızın fakirhanesinde, yine her zamanki gibi bir sözlük akşamı daha yaşanmaktadır . o entry senin, bu entry benim , şu entry de onun, paso yazıp durmaktadır ve sol frame 'de gördüğü her uludağsözlük aşkları yada bir sözlük yazarına aşık olmak tarzı başlıkları kıskanarak hatta hasetle okumaktadır, aşık olan çiftlere gıcık olmakla birlikte, hepsini tek tek tespit edip, eksi oy vermektedir, bi nevi seri eksi oy veren ibnedir kendileri..

tam bu sırada, özel mesaj bölümünde yeni bir mesajı farkeder, paso seri eksi oy verdiği için "acaba çaktılar mı beni, sözlükten mi atacaklar ulan" düşüncesinden mi yoksa kızların seveceği tarzda entry'ler girdiğinden "acaba sonunda bir balık oltaya mı geldi" düşüncesinden mi olarak tam karar veremediği; kıllanmak ve umutlanmak arası bir modda mesaj butonuna tıklar, ve yeni bir aşkın ilk cümleleri böyle bir ambiansta vuku bulur.

esas kızceğiz -korkarım sana aşık oldum "beyaz eşşekli prensimsi "
esas oğlan : a öylemi..valla iyi yapmışsın ya. ben olsam ben de kendime aşık olurdum ahahhahhah...
e.k: ayyy cok komiksin beyaz eşşekli prensimsi, çok gülüyorum entrylerine...
e.o: bunu söyleyen ilk kız sen değilsin "1980 model temiz, doktor bayandan "
e.k: ben diğer kızlara benzemem ama, onlardan farklıyımdır, lütfeeen...
e.o: nedir mesela diğer sözlük kızlarından farkın...
e.k: bi kere sevdim mi tam severim, verdim mi de tam veririm ....
iki, evime bağlıyımdır, sözlüğe yazmak için ev işlerini boşlamam, cok güzel yemek de yaparım
üç-evlendikten sonra hiçbir erkek sözlük yazarıyla özel msj atmak,ayar vermek- ayar almak, artı oy vermek suretiyle münasebette bulunmam, hatta accountumu bile kapatırım istersen...
dört..!:?!:..
e.o: bi saniye yaw, sen koca bulmaya gelmişsin anladığım kadarıyla kızım ya..
ama sunduğun özellikler gerçekten harkulade..ıı ne demiştin; 1980 model ve temizdi dimi?
e.k: evet evet evet, erkek sözlük yazarı eli , entry' me değmemiştir inan ki..
e.o: harbiden süper ya...denemeye değer valla..neydi senin msn ve telefon..

bundan sonrası artık gençleri ilgilendirdiği için diyaloğu burda kesmenin faydalı olacağı kanaatindeyim, tüm sözlük aşklarını tenzih ederek bunu yazdığımı söylememe bilmem gerek var mı?
-var ,evet...
+peki o zaman, tüm sözlük aşklarını tenzih ediyorum....peki hepsine mutluluklar, güzellikler dilememe gerek var mı? ...
- yokk, fazla caz yapma, yeter...
+sana ne lan, hem bi saniye sen kimsin ya? , senin bu monologda işin ne? , çekil bakiim kenara..

vee uzaklardan bir çift ses duyulur belli belirsiz...

e.k: aradığım beyaz eşşekli prensimsi 'yi sözlükte bulacağımı biliyordum, tanrım ne kaddar mesudum...
e.o: yarebbim, cok bahtiyarım... yaşasın uludagsozluk.....
sözlük yazarları da insan olduğundan ve her insan aşık olabileceğinden, şaşılmaması gerekendir, gayet doğaldır.
(bkz: ben bilmem bana olana sorun)*
(bkz: yeni başlayanlar için aşk)
(bkz: sözlükte çifte düğün)
Ne kara kaşına ne kara gözüne
Ben tek bir sözüne tutulup kaldım.
(bkz: heryerde aşk var)
ben seni hiç sevmedim ki,
istatistiklere giren entrylerini sevdim...diye bir ibrahim sadri şiiri uyarlamasına neden olabilir...*
saçmadır,haram ortamda tanışılmıştır zaten bir kere.hatta kişinin, acaba benden önce de nette birileriyle tanıştıp görüştümü, gibi çıldırıtıcı sorulara boğulmasına zemin hazırlayabilecek olgudur.ayrıca arşıdaki insan gerçek hayatta tanınmadığı için, sözlükteki yazıları da gerçek kişiliğini yansıtmayabilir.hadi ondan da geçtik aşığım diye ortada dolanıp, kişiyi gerçekten gördüğünde her şeyin değişebileceği bir tanışma ortamıdır.netice itibariyle saçmadır,lüzumsuzdur,hayırsızdır.
girdiği her entry e, açtığı her başlığa şukela vermektir.
daha önce hiç görüşülmemişse sakat durumdur. ilk görüşmede soracağın ilk soru bir sonraki gideceğin yerin kaç saat veya kaç km olduğunu sormak olabilir.*
onun da size aşık olmasıyla mutluluktan öldüren, kelebekli, çiçekli böcekli bir durumdur. sözlük seyran neyin olur.
$ baba ben aşık oldum
# iyi kızım olabilir kimmiş bu
$ uludağ sözlükten
# o ne be sözlük ne kızım sözlükçü falan mı bu
$ dur bir msj atayım baba .
# al kızım burdan bedava bunu kullan
$ yok baba burası daha bir beleş netten atıcam .
$ o zaten tüm gün online
# neylan ne diyorsun kızım.
sözlük yazarı olmayan insana aşık olmaktan farkı olmayan olay.
yazarın sözcükleri kullanmadaki ustalığına, sözcüklerin içtenliğine, esprilerin inceliğine aşık olmaktır. bunun dışındaki aşık olmalar sözlük temelli olamaz zaten.
(bkz: sevgililer gününde sevgiliye ukde vermek)
yazarın her yazdığını pür dikkat okumak.parasını değil aklını sevmek. (bkz: gerçek aşk)
parasının olmadığını anlayınca,yahut fiziksel çekicilik yakalayamayınca bitecek aşktır. olsa olsa bundan hayale aşık olmak çıkar.
ruhların , karakterlerin birbirini sevmesidir. doğaldır.
(bkz: bütün entrylerde biraz sen varsın)
nickine veyahut yazdıgı entrylere aşık olurlar aslında yazarın kendisine değil.