bugün

"kültürlü bayanlar, almayacağı malı yerine bırakırlar."
pendikteki bir adet bi milyoncu vecizesi.
(bkz: 1 miliyoncuda her şey 1 miliyon)
(bkz: ürünlerimizin çoğu ne alırsan bir milyon)
Artık bi milyoncuda, bi milyon şey olmasına rağmen hiç bir şey bi milyon değil. *
1 milyoncu diye ifade edilen ucuzcu dükkanlardır . ürünlerin çoğu plastiktir .
(eski para ile ) 1 milyoncu deseler de inanılmamalıdır çünkü içerideki ürünler 25 kuruştan başlar 50 lira 100 liraya kadar çıkar daha da pahalı şeyler görülmüştür. ama plastik kap kacaklar 1 liradır.
işportacı modları için;
çakı çakmak ayna tarak 5 metre don lastiği 1 milyon.
(bkz: damlaya damlaya göl olur)
hem ben hiç 1 liraya bişe bulamadım.*
(bkz: sinyal)
iphone 4 sahipleridir bir çoğu.
nedense benim aklıma internette 'şunu şöyle yapan, şuna şöyle diyen...1 milyon kişi bulurum' yaygarası yapan kişiler gelmiştir.
(bkz: fazla internetin zararları)
Herşey bulunur.
Çok sevdiğim yerlerdir.
içlerinde oyuncaktan,tabak takımına,masa örtüsünden ev eşyasına kadar ne aranılırsa bulunabilecek ,çok ucuza eksiklerin giderebileceği ve alışveriş yapmayı çok sevdiğim yerlerdir.
He daim içine girip dolaşmaya bayıldığım,aradığım ve aramadığım herşeyi bulduğum,çoğu kez iinden torba torba eşy ile çıktığım mağazalar.
Toka..vs hariç hemen hemen hiçbirşeyin bir milyon llmadığı ancak çok ucuza tencereden tavaya,,oyuncaktan masa örtüsüne ,sandalyeden masaya ne arasanız bulaileceğini orta hali bir ev hanımının ihtiyacını karşılayabilecek müthiş yerlerdir.
(bkz: çin malı yumurta)
Bir milyon satmaz, bir milyon alır.
bir milyoncu ne lan. gidip adama bir milyoncu desen döver dükkandan atar seni.
doğrusu bi milyoncu'dur onun. r yok.
hatta bi milloncu.
türkiyeye özgün ucuzluk mağazası. çoğu ürünlerin 1 liraya satıldığı için halk arasında 1milyoncu denir. aslında resmi olarak ucuzluk pazarı denilir.
1 milyoncu diye girip 4 milyona oyuncak tüfek aldığım dukkan.
( o zamanlarda 4 milyona 20 ekmek alınıyordu. )
Yeni gördüğüm bir site konu ile alakalı bakılabilir http://www.birmilyoncu.com
Ekonomimizin şahlandığı dönemin güzel kurumlarıdır. Helal olsun.
Ekonomimiz normalken böyle bir sektör vardı bildiğin...

Şimdi 1 milyonu dilenci kabul etmiyor, sopayla kovalıyor.
özellikle bazılarında ürün portföyü son derece geniş olabilen dükkanlar. evdeki mutfak çeşmesinin batarya üstü oynar hortumu (duşa benzeyen çeşme ekipmanı) delindi. adamlardan onu bile bulabildim. getirdim evde bozuk olanı söküp yerine taktım. böylece sıhhi tesisatçıya kazıklanmaktan da yırttım.
Hani kuru peçeteye selpak, granül kahveye neskafe, elektrikli ısıtıcıya ufo, pede orkid denir ya. Ben çocukken bu 1 milyoncuya da tahtakale diyorduk amk. Sonra tahtakale zincirleri piyasadan silinip, bunlardan açıldı. Ben de her yerde bu tabelaları görüp şaşırıyordum amk sadece 1 tl olan kaç tane ne ürün olabilir ki diye. Sonra bigün annemin peşine takıldım gittim bi şeyin fiyatını sordum 5 lira dedi... hayatta ilk golü burdan yedim.
iç mimar olan karım ve nü modern tasarım mühendisi olan bendeniz ev dekorasyonumuzu buradan halletmeyi düşünüyoruz. evi dekoratif bir biçime soktuktan sonra yemek taburelerimize oturup keyif çatmak için birer tahta sırt kaşıyıcı tırmık da alacağız.
kaldığını sanmadığım yerdir.