bugün

aşık kişinin terk edilmesi sonucu oluşan travmanın, arkadaşlarca geçirilmeye çalışılması esnasında edilen laf.

bir kız için değer mi?
niye değmesin? aşık olmuşsanız tabi ki değer. çocuk gibi salya sümük ağlamanıza da değer. aylarca başka bir ilişkiniz olmamasına da değer. tabi bunlar ayrıldığınız (terk edildiğiniz) sonucunu değiştirmez. uzun da sürse; unutmak, yoldan geçenleri ona benzetmemeyi öğrenmek zorundasınız.

bir kız için değer mi?
her ne kadar saçma bir teselli cümlesi olsa da arkadaşınızın size destek olmaya çalıştığının göstergesidir. "boş ver başka kız mı yok?" cümlesi de bu anlarda edilen klişe laflardan biridir. böyle zor anlarda doğru teselli cümleleri bulmak arkadaş kişisi için de çok zordur.
bir adet teselli cümlesidir.
Değiyormuş demek ki diye cevap verilebilecek soru cümlesidir.
kız durup dururken terketmişse doğru teselli cümlesi. doğrusu o kız için değer mi?
Değdirip değdirmemek senin elinde dediğim durum.
kendinizden başka hiçkimse yaptıklarınıza değmeyecek.
ayrılık olunca; bir dosttan , aileden birinden , veya herhangi bir kişiden duyulan cümle. söylenirken yani şöyle;bir kız için değer mi. değmez tabii derken, o bir kızın, sizin için sıradan bir kız olmadığı bilinerek söyleniyordur aslında.
lakin, şunu demek istiyorum. sevdiğiniz kişi, sizin için sıradan biri elbette değildir. ama mesela; bir kızla, falanca sebepten yürümedi ve o benim için sıradan biri değildi diyerek, her türlü saçma işlere girmeyi mübah bulunmaması lazım. üzülmeye eyvallah, üzülmek illa ki olacak, üzülmezsen sıkıntı zaten. benim demek istediğim, her şey bitti yandı kül oldu mantığıdır.
ve daha bu ne ki, insanlar neler kaybediyor hayatta, onun için hiçbir şeye değmez.
Kız var, değecek kız var.
değeceğini düşünmesen yapmazdın dimi .
vala kız var kız var ama kimse için değmez abi.
Kızına bağlı diye cevap verilecek sorudur.

Nerede para pul peşinde koşmaktan bedeni ve ruhu orospu olmuş kız var onu buluyorsunuz,

Sonra bi kız için değer mi amk edebiyatı yapıyorsunuz.
Değerde biz o değecek insanları harcıyoruz genelde işte buda böyle bi çelişki.