bugün

Çok net göze çarpmayan fakat yine kaliteli insanlar tarafından farkedebilinecek detaylardır.
bence sabırsız olması. çok üstelemesi. ucuzluk yapması. kendisini ağırdan satmaması. politik olmayı becerememesi.
bunlar olumsuz.
olumlu ise, yalanı dolanı becerememesi, kin gütmemesi, doğal olması. gizli saklı bir şey çevirememesi.
ortamda yaşanan gerginlikler, çatışmalar karşısında vereceği tepkidir. ya kavga gürültüyle halleder ya da insan gibi konuşup efendiğilini bozmadan. ve bence bu ayrım, o insanın kalitesini ortaya koymada yeterlidir.
Kemer. Evet evet kemer.
Sinirlendiği zaman yapacağı hareketlerdir.
kaliteli küfürler.örneğin siz ne kadar yavşak birisiniz*
Mütevazi ve kibar olması.
ona karşı yapacağın hatada yapacağı hareketleriyle kendini belli eder.
Eleştirdiği ve konuştuğu şeyler.
Saygı
Adalet
Yardım bu üçü varsa sıkıntı olmaz.
ateist olması. dinci olup da kaliteli olabilen insan görmedim.
adalet kalkınma partisine oy vermesi yandaşı olmasıdır. evet..
Akpli olmaması.
Nazik ve saygılı olmasıdır.
mümin olmasıı ak partili olması reisi sevmesi.
Bunun için bir sürü kriter vardır ama ben öncelikle kalabalık veya herhangi bir ortamda hareketlerinin nasıl olduğuna bakıyorum.

Moron gibi ergen ergen tavırlar sergileyen, sanki herkes ona bakıyormuş gibi havalarda takılan, gözü sürekli diğer insanlarda olan, olduğundan farklı davranmaya çalışan ve kasıntı davranan insanların değeri gözümde direkt düşüyor, kalitesiz damgası vuruyorum. Bir de kasıntı davranmak yerine tam aksi ben aşırı relaxım yeaa tarzında embesil gibi davranan insanlarda da kalite bulamıyorum.
Engellilere karşı olan tutum ve davranışlarıdır.

Herhangi bir engelli vatandaşa ne kadar doğal davranıyorsa o kadar kaliteli bir insandır.

Yolda belde karşılaştığı engelli bireye uzaylı görmüş gibi bakan ve aşırı derecede ilgili davranan ve ah canım vah canım diye felaket tellalı gibi bik bik bik konuşan insanlar genelde öküz olur. Bu asla şaşmaz bak dikkat edin.
saygılı olması,
prensipli olması,
her türlü yapıdaki insan ile kolayca iletişim kurabilmesi.
Kendisine iyiliği dokunmamış birine davranışları....
fikir ayrılıklarında verdiği tepkidir. her şeyi ortaya döküyor, geçmişe saygı duymuyor yani kolu kırıp yeni içinde bırakmayı bilmiyorsa öğrenecek çoğu şeyi vardır.
dinlediği müzikler. bir insanın müzik listesi ne kadar kaliteli ise, kendisi de öyledir.
Karşısındaki insanın konuşmasının bitmesini sabırla bekliyor ve can kulağıyla dinliyorsa ve ona cevaben akıl vermek için çabalamıyor da desteğini dile getiriyorsa kraldır.
Karşısındaki insanın konuşmasının bitmesini sabırla bekliyor ve can kulağıyla dinliyorsa ve ona cevaben akıl vermek için çabalamıyor da desteğini dile getiriyorsa kraldır.
kendisine yapılmasını istemediğini başkasına yapmamak.
cahil olmaması, yüksek empati yeteneği ve vicdan sahibi olması. akpli olmaması.