bugün

4 sene boyunca bir fabrikada çalışmış işçinin anılarıdır, yani benim hatıralarımdır. çoğunlukla skandal olaylara gebe geçen bir 4 yıl geçirdim erkekler fırlamanın önde gideni, kadınlar ise her türlü muhabbeti yapabilecek seviyedeydiler. ilki ben girdiğim zamanlarda dönen muhabbet şuydu;

- yeni evli bir bayanın bölüm içersinde ablam deyip güvendiği bir kadna kimseye söylenmemesi gereken bir şeyi söylemesiydi. kız gerdek gecesinde kocası'nın öküzlüğü sebebiyle sert davranmış akabinde kızın kanaması durmamış ve kızda bu güvendiği ablasına yardım amaçlı aramış. sonuç mu kız hastanelik abla ise ertesi gün herkese dedikodu mahiyetinde yaymıştı. hayretle dinledim yanımda resmen kızın ilk gecesinde yaşadıkları banttan anlatılıyordu. erkeklerin ağzında sakızdı kocası hor kullanmış, öküzle evlenmiş diyorlardır.

- sonraki skandalımız kısımdaki kadın ve erkek muhabbeti, bi sınırı yoktu aslında utanmasalar oracıkta sex yapabilecek bir seviye vardı sorsan şaka canım şaka. evli kadın bir malzeme mi istiyor ilgili elemandan adını seslenip amına kodumun çocuğu getirsene diyebilirken eleman karşılık olarak getirmiyorum bekle orospu çocuğu diyebiliyordu. bu tabi ortamdaki her kadınla yapılmıyordu. mesela eleman evli kadına gelip abla be dün gece bir film izledim kadın ohhh yeah, oohhh yeahh diye bağrıyordu ben anlamadım ne demek o dediğinde kadın munzur bir şekilde gülüp ebenin amı diyordu.

- bende bunardan nasibimi aldım tabi 1-2 kadının sen hiç çıktığın yeri gördünmü, hiç sex yaptın mı diye sorulara maruz kalıyordum ve bakir olduğumu söylemek gibi bir boşboğazlıkta bulunarak bir ilke imza attım ve tüm bölüme bu yayıldı.

- birgün hoca lakabı ile takıldığımız namazında niyazında bir amcamız bana diğer bölümlerden şişman bir kızı göstererek bunu sana yapalım. tospağa sırtı gibi amcığı var, ama doyarsın dedi.

- aynı bantta çalışan kadının nişanlı kız için bunu kocasından önce ben bozucam demesi akabinde molada gördüğüm manzara karşısında şok olmuştum. ablamız ve bu kızımız yan yana oturmuşlar kız başını yere yaslamış şekilde dururken, ablamız elini ustalıkla kullanarak hanım kızımızın pıttığını okşamaktaydı. yanlarına gidip selam verdiğimde toparlanmışlardı. ayrıca bu ablamız erkekler içersinde kızına verdiği öğütleri anlatırdı. o öğütlerden biriside kızım kukuna sahip çık idi.

- yemeğe çıkarken önümde yürüyen 3 arkadaşım ve onların önünde koca götünü sallaya sallaya giden bayan arkadaşım birden dönüp çocuklara ''nasıl iyi çalkalıyor muyum bari '' diyerek dumurlara sürüklemiştir. halbuki o arkadaşlar başka bir muhabbet konusu açmışken kadın üstüne alınarak bu 3 arkadaşı itin götüne sokmuştur.

- bölüm amirimizin, yaptığı tek şey dolaşmak olduğundan. bir gün gene dolaşırken yarıya kadar sırtını kaşırken kabak gibi çatalını görmüştük arkadaş hatta adamın beli yok direk götten ibaret demişti.

- elemanlardan birinin abla dediğimiz kadına kocan gençek sana çok haydarmıydı diye sorması kadınında gençken bulgaristanda yaşadığı dönemlerde evlenmiş ve kocası her sabah okula göndermeden önce bi posta atarmış ve bu ablamızda okula ağlaya ağlaya gidermiş.

- başka bir bölümde çalışırken dahil olduğum bir dailogta şu şekildeydi. kadının yanındaki çocuğa senin kuşun var mı ? diye sormasıyla başlayan muhabbettir.

kadın : senin kuşun var mı ? salıyor musun akşamları ?

erkek : fazla alıştırmıyorum abla, arada çıkartıyorum ?

kadın : diğer bayana dönüp, senin kuşun var mı diye sorar akabinde.

kadın - 2 : bende kuş ne arar kafes var bende kuş lazım bana der.

kadın : duydunmu kuşuna kafes arıyormuş ver kuşunu

- vardiya amirinin tam bir şerefsiz olması ve çalışanlara bir hayvan gibi davranıp hakaretler etmesi. adam dangalak, gerizekalı tarzı hakaretler savuşturuyordu ve şikayet edildiği halde bir sonuç alınamadı.

- molada hat üzerine oturduğumda bir ablanın gelip amir seni görmesin siker, siker demiş olması.

- sorsan herkesin samimi, kardeş olması ama herkesin herkesin arkasından konuşması, gıybet yapması.

-kadınların bana bu am görse korkar, yapamaz dedikten sonra yerini biliyormusun bari diye sormaları.

- molalarda kadınların şaka yollu birbirlerini mıncırması bildiğin birbirlerinin göğüslerini kopartıyorlardı.

- bölüm amirimizin kullandığı iş bilgisayarına onun hesabından girdik. tesadüfen bir klasör bulmuş olmamız ve akabinde bayan amirin amına soktuğu deodorant şişesinle çekilmiş fotolarını gördük. çeşitli masturbasyon fotolarını gördükten sonra kadına olan bakış açımız değişti tamamiyle.

- kendisi konyalı ve koyu bir akplidir. tepemize gelir avradıma ayaklarımı yıkatırım, avradıma pazar parası vermem bim var altta ordan alsın, avradım şöyle, avradım böyle diye kafa ziken bir tipti.

- yeni işe başlayan elemanın aramıza katılır katılmaz karımla gecede 4 kez şöyle sevişiyorum, böyle yiyişiyorum muhabbetleri anlatmaktadır. bir gün dayanamadık üzerine yürüdük çocuğun. anlattığı son şey kayınpederinin evine gittiğinde karısınla daha çok sevişmek istediğiymiş. ulan hanzo bizene lan sizin yatak muhabbetlerinizden, sen o kadını burada aşağılıyorsun, pezevenkten ne farkın kaldı senin... diyerek üzerine yürümüştük sonra kovaladılar zaten lavuğu

kadınların birbirini hiç sevmemesi ve sürekli çekiştirip dedikodu yapmaarı. hatta bir ablamızın başka bir ablamız için bırak şunu orospi, fahişe, çalı supurgesi gibi saçları var demişti.

- fabrikanın düzenlediği bir organizasyonda vardiya amirinin içki içtikten sonra sarhoş olup bölümdeki evli kadına dans teklif etmesi kadının kibarca reddetmesi üzerine bikerecik bikerecik diye yalvarması ve dans etmeleri.

- nişanlı kızın evlenip yuva kurduktan sonra ilk gecesini buradaki abla dediklerimize anlatmış olması ve ardından mevzuyu herkesin duymuş olması.

- erkeklerin buradaki kadınlara abla ağzına aldınmı arkadan verdinmi diye sormaları ve akabinde kadının çok acıtıyor arkadan yaptırmıyorum ama alıyorum demesi.

- birgün sabah ereksiyonu olmam ve kadının yanındaki kızı gösterip bak bak masaya koycak, hiç görmemişki zaten demesi ve gülüşmeleri. o gün bölümde herkes dar kot giydiğim için epey bi taşak geçmişti.

- bi arkadaşın her kızı bana gösterip adaş o bana baktı, gülümsedi, şu kesin verecek dediği halde icraate geçememesi.

- sen hiç eşek siktinmi diye soran adamların olduğu bir yerdi hatta.

- bi erkek ile bi bayan çalışanın birbirlerine orospu çocuğu, amına kdoumun karısı diye hitap etmeleri. hatta bir gün tuvalete gidecekken kız eleman arkasından gitme sikerler diye söylenmesi.

- çalışırken pantolonumun yırtılması ve elemana pantolonum yırtıldı dediktyen sonra yanımızdaki kıza söylemesi ve kızın hani bakıyım deyip götüme bakması.

- fabrikanın düzenlediği bir yemekte eğlenirken kızlardan birinin erkenden sevgilisiyle ayrılması ve bölümdeki çalışan kadınlardan birinin kesin vurdurmaya gidiyor demesi.

- bi ablamızın çalışan çocuğun elindeki malzemeyi alıp kaçması akabinde çocugun kadını yakalayıp ver onu amına kodumun karısı demesi.

- zamanında almanyada çalışmış bi elemanın sürekli olarak ben almanyadayken diye örnekler verip hayatını anlatıp durması.

- siyaset, am, göt, meme muhabbetlerinin zirve yaptığı bir yerdi. kadın elemana sikerim seni diyor ve elemanda nasıl yapıcan abla yokki sende dediğinde ise kadın takma takar sikerim diyor.

- am göt meme temalı geçen bir muhabbette kadının yeni erkek elemana dönüp çıkar evladım çıkar ben gördüm göreceğimi nasılsa demesi.

- yemekte elemanın (muzu uzatarak) abla muzumu yermisin diye şakada bulunması. kadının gülerek muzu alması.

- bi ablanın sürekli kızından bahsetmesi ve ordaki 1-2 erkek elemana sana ayarlıyımmı evlenirsiniz torun verirsiniz bana demesi.

aklıma geldikçe bu başlıkta paylaşılacak hatıralardır. işbu kişiler gerçek olup zerre trolluk içermemektedir.
Yılllar yılı fabrika ortamındayım böyle kerhane görmedim. Bu ne amk iyi ki sektör itibari ile bizde kadın çalışan neredeyse yok gibi. Yukarda yazılanları baya abartılı bulsam da komfeksiyon sektörünün böyle olduğunu çokça duymuştum.
amk. yerinde var böyle yerler.

yemedikleri halt kalmadıktan sonra yanındakinin dedikosunu yapan, aynı pislikler.

bu ne lan bu arada, russian fabrica gibin...
ulan nasıl bir ülke olduk amına koyim dedirten hatıralardır.
Eskiden fabrikada tütün sararlardı, günümüzde tren yapıyorlar.
Bilhassa kadinlarinda calistigi bir fabrika ise, rezillikte sinir olmayan olaylari iceren hatiralardir.
sanırım o fabrika bunu üretiyor.
görsel
iyiki tecavüz etmemişler sana.
yuh nasıl fabrika amk o dedirten hatıralardır. hemen çalıştığım hastaneden istifa edip fabrikaya giriyorum anasını satayım.
görsel
(bkz: okuyanı siksinler)

o kadar yani...
(bkz: okumadım)
kadının çalışma ortamının yeniden düzenlenmesi gerektigini ortaya koyan hatiralardir.
Evet kadin erkek karma çalisan fabrika ortamlari aynen böyle anlatilanlarin eksigi var fazlasi yok.
Bide sunu ekleyelim bu insanlara ayak uydurmazsan sana iftira atarak kendi aralarinda eyleniyor bu böcekler.
Laçka olan her ortamda olabilecek muhabbetlerdir. Ben bir hastane ortamı gördüm aklınız çıkar lan.

Ev arkadaşım dediğimiz adam hastanede devlet memuruydu bizden 4-5 yaş büyüktü ve bizim gibi öğrenciydi. bir gece vardiyasına gittik ulan hemşire memur hastabakıcı kova yapıyordu, muhabbetler benzerdi, eleman her gün bizim eve hemşire, memur, hasta yakını zaman zaman da intern doktor atıyordu. Seks, uyuşturucu ve küfrün gırla gittiği bir ortamdı.
brazzers fabrikasından mı çıktığı, playboy fabrikasından mı, yoksa kondom fabrikasından mı çıktığı belli olmayan yazar'ın über maceralarıdır. Şu şüphesiz ki yazarın kadınlara bakış açısını Çok büyük ölçüde değiştirmiştir.
yeni bir fabrikaya girildiğinde devam edecek hatıralardır, saygılarımla.
bazılarının hayal olduğunu sandığı ama tamamen gerçek bizzat yaşamış olduğum hatıralardır.