bugün

bir erkeğin saygınlık kazanması ve bulunduğu ortamda rezil kişi olarak anılmamak için yapmaması gereken hareketlerdir.

Hayvani bir cıvıklıkla gülmek.
ağzını yamultarak konuşmamalı ve ellerini bayan edasıyla kırmamalıdır. her şeyden öte yakışmıyor.
Bir bayana el kaldirmak.
"kendine cici bak" dememelidir.
sağ cepten bir şekilde bağlantı bulup uzvunu kaşımak.
kırmızı pantolon giyinmek ve şeffaf şemsiye kullanmak.
ekmek parası kazanmak dışında doğudakilerin istanbula gelmeleri.
edit: doğudakilerin ekmek parası dışında istanbula gelmeleri de diyebilirim yalnız o harici şartını önceden belirtmek istedim.
(bkz: ağlamamak)
bi kadının yanında küfretmek.
kendisine olan güvenini kaybetmek , içine kapanmak, aşırı kaba konuşmak *, ukalalığın dozunu kaçırmak *...
yapa yapa yapmamayı öğrendiğim şeylerdir.

maddeler halinde açıklamak gerekirse.

karakterle ilgili:
- asla bir dostunu bir kıza tercih etme.
- boş konuşma.
- ağlama.
- bir kadına vurmayı geç küfür dahi etme.
- ne kadar paran olursa olsun mütevazi ol, parasıyla böbürlenenler sadece iticidir.
- aldatma, aldattıysan da kırmadan ayrıl.

giyim cart curtla ilgili:
- üzerinde saçma sapan şeyler yazan tişörtler giyme, klasik erkek giyiminden şaşma.
- masaya telefonu koyup üstüne araba anahtarı koymak görgüsüzlüğünü yapma.
- küpe takma.
asla bir kızın hayalleriyle oynama yoksa başka bir kız da gelir senin hayallerinle oynar. (bkz: eden bulur dünyası)
kırmızı pantolon giymek, aldatmak, saç uzatmak, küpe takmak, abuk subuk bileklikler takmak, sıcak havada uzun görünmek için bot giymek(kısalar sizi de seviyorum be), öyle her kızı kesmeyin birini de kestiyseniz gidin konuşun aklınız kalmasın.
Kendini oldugundan farkli biriymis gibi gostermek. Aslinda bu cinsiyet ayrimi yapilacak bir konu degil. Ancak erkek adina farkli bir bakis acisi ile degerlendirilebilir. Erkek yapisi geregi , disi kisisini etkileme durumlarina girdigi zaman , kendi kafasinda yaratmis oldugu super kahraman figurunu oynamaya basliyor zaman zaman. Ornegin araba kullanmayi bilmeyen bir adamin , disi kisisi ben araba kullanmayi bilmiyorum dediginde , o da sorun mu canim , ben sana ogretirim ne olacak demesi gibi. Ozellikle Turkiye gibi ulkelerde kadinlar genelde ilk adimi erkeklerden bekledigi icin ortaya bu tarz gercek disi durumlar cikabiliyor. Ozetleyecek olursak , kendin olmak cok ama cok onemli bir kavram. Insanlar gerekirse baska birinin yaninda baskalasmis olarak yasayacaklarina , yalniz ancak kendileri olarak bir hayat gecirmeyi goze alabilmeliler. Ruh esim , en yakin dostum , hayatimin anlami vb. gibi sifatlari yakistiracak birini bulmak ancak o zaman mumkun cunku.
eşini, anne babası için,
anne babasını da, eşi için harcamak.(ezmek)
sevgilisini,eşini aldatmamalı.
(bkz: ağda)
(bkz: sir ağda)
yolda yürürken yere tükürmemelidir.
kadınları sadece cinsel bir obje olarak görmemeli. Kalçalarını , gögüslerini beğenerek kafasında binbir fantezi kurduğu kadının bir kalbi , hisleri olduğunu unutmamalı.
iç çamaşırı olmadan kot pantolon giymek.
Yaptıklarını inkâr etmek. Veya inkâr edilecek şeyi yapmak... fiillerini yapmamalı.
attan inip eşşeğe binmek bunlardan biridir.
elindeki iphone ile övünüp hava atıp sigara dilenmek. hesabı kitlemeye çalışmak. gerçekten çok itici. arkadas neysen osun. böbürlenme kardesim sonra da 2 çay için takla atma. vay arkadaş yine sinirlendim. allahın pintisi.
kadınına ihanet etmesi.
kadın ne kadar cinsel olarak rahat muhabbet etse de, asla cinsel içerikli şaka yapmayın. *