bugün

bir erkeğin bir kızla tanışabilmesi için kurulacak olan cümleden çok daha kolay kurulan cümledir . zira hafif bir gülümseme yeterli olacaktır bu tanışma için kurulacak olan ilk cümleye. peşinden söylenen ilk söz
(bkz: merhaba) olacaktır.
birader araç senin mi? şeklinde bir cümle olabilir.
-vay vay vay vay...
cüzdana bak... *...
Arabası bozulmuş gibi yapabilir ve o zaman tanışabilirler.
kesinlikle "merhaba. tanışabilir miyiz?" gibi direk ya da "sizi bir yerden tanıyor muyum?" gibi klişe cümleler değildir. daha sıradani daha endirek cümlelerle erkeğin kendisini farketmesini sağlayıp, karşı tarafın adım atmasını beklerler. kadınlar niyetlerini gizler çünkü genelde. bu bakımdan saat sorma, yer-yön sorma gibi imasız konuşmaları seçerler.
'' özür dilerim ateşinizi alabilir miyim?''
bodoslama tanışma için en ideal giriş:

- daha önce enrique iglesias'a benzediğinizi söyleyen oldu mu?
-hangi takımlısın kardeş ?
-pardon bu vapur eminönü ne mi gidiyor? bana sorulan bu olmuştu bence böyle birşey olsa gerek.
(bkz: nörüyon la hırto)
Ya merhaba tanışabilir miyiz ben çok hoşlandım sizden akşama bize gelip şarap içmek ve müzik dinlemek ve hatta yatmak ister misin?
Bir erkek için ' merhaba ' yeterli olacaktır. Yeterki seveceği birşeyi olsun.
Yanına gider ve soruyu patlatırsınız : Seninki kaç santim?

(bkz: greenpeace)
hay castin.
nefes alıyorum.

şaka lan şaka ne bileyim amk kızlara sormalı.
merhaba, tanışalım mı?

çok kompleks düşünmeyin.
Kimin tanışmaya çalıştığına göre değilsen cümledir. Genelde bu ilk cümle kadınlar tarafindan kurulmaz. Neticesinde erkek olmadık hayallere kapılabilir.
Verebilirmiyim.
bir kadın için
(bkz: nefes alma efekti)
"ee daha daha ne haber" gibi cumleler.
önemli olanın niyetin olduğu cümledir. o anda ağzından ne kelimeler dökülürse sen o sundur onun için. gerisi sadece şekillendirmeye yarar.
Nereye?
(bkz: zengin misin yakışıklı)
nefes alıyorum.
sözlük ortamında tanışalım mı diye gelen mesaj var ışığını yakarak da olur.