bugün

no: #94552
üye: kukla

kukla: hesabımı sildirmek istiyorum. hem de hemen. yardımcı olursanız sevinirim.

moderatör : sebep nedir sayın yazar. paylaşmak ister misiniz?

kukla : sebep herkes. mesaj çekip hakaret ediyolar. küfür ediyorlar.

moderatör : ekran görüntüsünü yollayın gerekli işlem neyse yapalım.

kukla : buyrun ; görsel ben uyurken çekmiş, göt dedi bana. şikayetçiyim.

moderatör : sayın yazar, uzuvlarınızla ilgili sorunuzu bdv ye değil üroloji uzmanına iletin. teşekkürler.

kukla : konuşmuyorum kuşimatomla. küsüz... zaten ya o,, ya ben. birimiz yazmasın artık.

moderatör : onay verin sayın yazar.

kukla : ne yani kuşimatom yazmaya devam mı etsin. ben mi gidiyim. bunu mu istiyosunuz?

moderatör : sayın yazar, siz giderseniz o da gidecek. başka organınızla yazarsınız artık.

kukla : götümle mi?

moderatör : yok beyninizle sayın yazar. deneyin bunu.

kukla : ooooo, laf soktunuz.

moderatör : ne sokmamızı isterdiniz.

kukla : lan tamam amk. size şaka da yapılmıyor.

moderatör : üye iptali için onay veriyor musunuz?

kukla: günahımı vermem . kaybolun.

moderatör: vıjjjjjttt kaybolduk sayın yazar. teşekkürler.

kukla: vıjtt ne la.

moderatör : kaybolurken çıkan ses :')

kukla : hay sizin mizahınıza ya. hiç anlamadım.

moderatör : bippppppp sayın yazar :')

kukla : bak bunu anladım amk.

moderatör: :')

kapalı-kapatıldı
no: #95583
üye: kukla.

kukla : selam, ev arkadaşım sözlüğe üye olmak istiyor. fakat moonliht sonata diye nick alcakmış, sadece g harfi eksik, olur mu?

moderatör: selam kukla, moonlihgt sonata adlı moderatörümüzle karışabilir. sorun çıkar.

kukla: abi tamam ya, benim fikrimdi lan bu. nolur izin verin o mahlasla kız tavlayım. kız kaybından ölecem yoksa. vicudum titremeye başladı.

moderatör: üzgünüz ama olmaz :')

kukla : avladığım sazanların yarısı senin yarısı benim olur. ne dersin?

moderatör : olmaz dedik kukla, lütfen uzatmayınız.

kukla: ulan amma pazarlıkçı çıktın he. tamam hadi 10 kızdan 7 si senin 3 ü benim.

moderatör : ehehe :')

kukla: 9 u senin biri benim.

moderatör: :')

kukla : lan tamam hepsi senin olsun. fotolarını yollatsam yeter bana. bari monitörü yalarım ne dersin.

moderatör: bi bitmedin kukla, bi bitmedin deriz.

kukla: ya bu konuşmaları ekmek çarpsın yayınlamıcam bak, hepsi aramızda kalacak. hem göt değilim ben, evet de hadi.

moderatör : hayır dedik sayın yazar. teşekkürler.

kukla : ya teşekkürüne sıçim , bu çok önemli bi mevzu.

kapalı-kapatıldı.

kukla: jully4th yapsam.

moderatör : çaylak yapsak !!!

kukla: lan tamam be. tamam tamam.

kapalı-kapatıldı.
no: #90306
üye: serefsizimbenimaklimagelmisti
tarih: 13.07.2014 23:24
durumu:
kapali
kapatildi.

şikayet: neden caylak oldum sorun nedir?

moderator : serefsizimbenimaklimagelmisti selamlar, (#24445132) 2 gün süreyle çaylaksınız.(13.07.2014 23:31)

serefsizimbenimaklimagelmisti :yaaaa gider misin?
(14.07.2014 00:00)
moderator: peki.
(14.07.2014 00:03)
serefsizimbenimaklimagelmisti: üzerime oyun oynuyorlar. siz o yazarın kendi nickaltında yazan entrysine baktınız mı?
(14.07.2014 00:10)
moderator: sayın serefsizimbenimaklimagelmisti,
her yazar kendi yazdığı entry'den sorumludur. format ihlali olduğunu düşündüğünüz entryleri numarası ile birlikte tarafımıza bildiriniz, biz gerekeni yapalım.
(14.07.2014 08:50)
serefsizimbenimaklimagelmisti: kelime oyunlarıyla kandırıyorsunuz hep beni.. 3 yıldır burdayım.. hep ezilen sbag.. hep.. hıaa ağlamak istiyom wcye gidebilir miyim?
(14.07.2014 08:57)
moderator: sevdiğimiz için yerden yere vuruyoruz. siz de bizi anlamıyorsanız artık, biz diyecek bir şey bulamıyoruz. gidebilirsiniz tabi.
(14.07.2014 09:18)
serefsizimbenimaklimagelmisti: bişey dicem, sen yeni modsun galiba. baya hevesli gördüm seni. ehehehe.
(14.07.2014 09:28)
serefsizimbenimaklimagelmisti: tabi öyle dedik ya şimdi geç cevap ver.
(14.07.2014 09:37)
moderator: za xd *
(14.07.2014 09:41)
serefsizimbenimaklimagelmisti: görsel
bu kılıcı kullanmak zorundayım, üzgünüm.
(14.07.2014 09:57)
moderator:üzgünsünüz.
(14.07.2014 10:57)
serefsizimbenimaklimagelmisti: inanmadın mı?
(14.07.2014 13:34)
moderator: inanmadık.
(14.07.2014 13:46)
serefsizimbenimaklimagelmisti: kaç kişiyle konuşuyorum ben ona göre önlemimi alayım yahu. sbag savaşa her daim hazır.
görsel
(14.07.2014 13:49)
moderator: hangi moderatör uygunsa o cevap veriyor. ona göre alın önleminizi.
(14.07.2014 15:05)
serefsizimbenimaklimagelmisti: bana bakın çaylaklığımı açın yoksa sizi doğduğunuza pişman ederim tamam mı?? ağa bulanmak istemezsiniz değil mi dostum?
(img:#382882)
(14.07.2014 16:22)
moderator: maalesef mümkün değil sayın yazar. bizi bu şekilde korkutamazsınız. hem ihlal, hem talep. olmuyor böyle.
(14.07.2014 16:29)
serefsizimbenimaklimagelmisti: uuuu çok sertsiniz ya.. zall sen misin???
görsel
(14.07.2014 21:55)
moderator: zall'ı kim kaybetmiş de biz bulalım sayın yazar.
(15.07.2014 09:47)
serefsizimbenimaklimagelmisti: mmmm zall a sahip çıkalım.

adamlar napsın işler gereği fazla ciddiler. tenhada yakalamayayım ama.
"yumurta haşlamak istiyorum, ne kadar kaynatmam gerek" gibi sorularla moderatörlerin oldukça eğlenceli anlar yaşadıkları konuları işleyen başlık. O soruyu soran arkadaşa yardımım olsun diye paylaşıyorum.

http://www.hepsiburada.co...EEWNqJ5J-15iMZxoCyZfw_wcB
adgg : bir derdim var.

mod : artııık tuutaamaam içimde giiitseem ne re ye kadaaarr...

adgg : oğlum siz harbiden çok çalışıyosunuz lan.
moderatörler aşırı asabi önceden baya baya geyik yapardık :/

bir derdim var

hızlı ve etkili sorun iletme-çözüm bulma aracı.
bir derdim var yeni bir sorunum var
no: #102960
üye: herasmus
tarih: 12.05.2015 14:05
durumu:
acik
yeniden acildi. bekliyor.
şikayet:
bursa'da kır nikahı yapabilecek yer arıyorum bir de dış çekim yapacak fotoğrafçı. lütfen acil yardım :/
moderator
(12.05.2015 14:39)
herasmus selamlar,

google'a sorun lütfen.

teşekkürler
herasmus
(12.05.2015 14:56)
sordum isteidğim cevapları vermiyor. fotocu vardır belki bildiğiniz :D
moderator
(12.05.2015 15:13)
herasmus selam,

vereceğiniz bir gereksiz cevapta veya soracağınız soruda çaylak olacaksınız. iyi günler.

teşekkürler
şikayeti kapat mesaj ekle sil
Dert: orospu çocukluğu.

Mesaj: o kadar orospu çocuğu var, bu orospu çocukluğu bir tek bana mı söküyor?
Sadece kardeş değiliz yazmışım.

Cevap: yazarın annesine orospu demişsiniz.

Ağır hakaret ve küfürden dolayı yedi gün çaylaksınız.

Bizim memlekette göte göt derler sayın moderasyon.
no: #102783
üye: pembepatiklikiz
tarih: 08.05.2015 15:16
durumu: kapali kapatildi.
şikayet:

merhaba cici mod beyy *
neden çaylak oldum acaba? :(
moderator (09.05.2015 18:58)çok fazla sözlük içi konularda yazdığınız için 7 gün çaylaksınız.
pembepatiklikiz (11.05.2015 11:20)ama ben bunu bilmiyordum kii :(

tamam kabul 4 gün kaldı zaten öyle değil mi? *

siz nasılsınız mod bey ? ❤️
moderator (11.05.2015 12:09)öğrenmiş oldunuz *

teşekkür ederiz, iyiyiz.
pembepatiklikiz (11.05.2015 14:48)iyi olmanıza sevindim.
sormadınız ama ben de iyiyim ehehe.

canım çok sıkılıyor bu da bir dert değil mi?
bana bir şeyler önerebilir misiniz? :(
moderator (12.05.2015 08:38)pembepatiklikiz selamlar,

buradan gereksiz yere yazmanız cezanızın uzamasına sebep olabilir sayın yazar. yazamadığınız dönemde okumanızı tavsiye ederiz.

teşekkürler
pembepatiklikiz (12.05.2015 08:46)konu kilit.

bir modla sohbet etmek bile cezalı :(
peki siz robot musunuz yoksa normal insan mı?
ve şu an hangi modla konuştuğumu nerden öğrenebilirim?
pembepatiklikiz (12.05.2015 15:18)cevap yok... peki tamam...
kalbimi kırdınız...
yorumsuz...

şikayet:
sevgili idareciler. troll ük falan anladık ama ör:çalışan kadının edep ve ahlak seviyesi, başı açık akrdeşi olan abinin şerefi...

bunlara müsade ettiğiniz müddetçe uyuyabiliyor musunuz? yani kaç yaş ortalamasında olduğunuz bilmiyorum ama 35 yaşını geçkin biri olara söylemek istiyorum ki, vallahi ölüm diye birşey var ve bunlara gösterilen müsamahanın da bir bedeli vardır.

ha gönül ister ki, gündelik hayatta birisi çıksın karşıma ben bizzat öğreteyim edebi ama bu veabl sizlerin omuzunda.

benden yana vesile olduğunuz ve engellemediğiniz için tüm haklarım haram.

haberiniz ola...
moderator
(14.05.2015 00:25)
hassasiyetinize saygı duyuyoruz ancak biz burada formatı bilmek, bildirmek, öğretmek, uygulamak, uymayanları uyarmak vb görevler adına varız. hiçbir başlık ya da entry kendi düşüncemize uymuyor diye, formata uygunken silmeyiz. sözlük formatı belli. eğer sizin formata aykırı olduğunu düşündüğünüz bir entry var ise numarası ile birlikte bildiriniz, inceleyerek gerekeni yapalım.

iyi geceler dileriz.
calamity
(14.05.2015 09:43)
tabii olarak durumun bu olduğunu bir gammaz olarak biliyorum ancak, bu tür yazarlara aynı minvalde cevap verildiği taktirde herhangi bir cezalandırma olmayacağına dair de emin olmak istiyoruz.
moderator
(14.05.2015 21:19)
formata aykırı olan cevaplar olmazsa iyi olur. formata aykırı olan he türlü ihlal adına, yazarı kim olursa olsun, davasında haklı ya da değil, sözlük formatı gereği yapılması gerekenler yapılır.
calamity
(20.05.2015 14:49)
başlık:

başı açık kadın meyillidir

entry:
doğru önermedir.

allah islah etsin inşallah.. amin.

şimdi arkadaşlar elimde bu konuda yönetimin net cevabı var. şimdi benim eşim açık ve bu amına koduğumun çocukları benim eşime mayillidir diyor.

trollük falan anladık, ama buna o hakkı veriyorsan hemen arkasından da bana bu hakkı vermiş oluyorsun.

senin amını zürriyetini yübinkere siksem doymam orospu çocuğu. normalde analara küfür etmeyi sevmem ama senin gibi bir piçin çıkmasında onun da bir kusuru elbette vardır.

senin olmayan beynini sikeyim. seni doğuranı tuzlayanı sikeyim.

sülalende ne kadar delik varsa hepsini sikeyim. atanı dedeni, neneni ebeni sikeyim.

vs vs.

bu böyle uzayıp gidecek. sizden gelecek cevaba göre bu entryi hazırlıyorum.

bu ve benzeri yazarları koruyarak bu hakkı bana siz veriyorsunuz.

cevabınıza istinaden de nick altı olarak ekleyeceğim tabi daha eksik, bir sürü ekleyeceğim şey var.

yeter artık, özgürlüğünün de amına koyduracaksınız, terbiyenin de...
moderator
(21.05.2015 09:12)
nick altına böyle bir entry kesinlikle ekleyemezsiniz. oldukça hakaret ve argo içeriyor. entry silinir ve siz de çaylaklık cezası alırsınız. eklemeyin.

iyi günler.
calamity
(21.05.2015 12:27)
bana küfür edene ne yapılıyor acaba ?

bu adam aleni şekilde ülkenin 4 te birine küfür ediyor ? sonuç ?
moderator
(21.05.2015 23:09)
tarafınıza küfür edilen entry numarasını veriniz. özel mesajla küfür mevcut ise x butonu ile bildiriniz. gerekeni yapalım.
calamity
(22.05.2015 08:44)
harbiden dedikleri kadar varsınız.

entry değil başlık diyorum, adam bu ülkenin 3 te birine küfür etti diyorum.

entry numarası verin diyorsunuz...

gerçekten şaka gibi.
moderator
(22.05.2015 14:06)
başlık incelenmiş, formata aykırı bir durum görülmemiştir.
hakaret içeren entry numaralarını yazınız.
iyi günler.
adgg : "erkeğim lan ben" başlığımı silmişsiniz.

mod : evet.

adgg : niye?

mod : yanıltıcı bilgi içeriyor.

adgg : oo iyi kapak oldu.

mod : sayende abi seni okuya okuya öğreniyoruz.

adgg : aferin ver bi makas...
+eski tasarımda entrymi taşı diye bir buton var. ben basıyorum entry taşınmıyor. 20 dakika bekledim yine çalışmıyor neden.

-merveyitavla selam,

yeni tasarımda zall bu aşamada bazı butonları aktifleştirmedi. dilerseniz özelden kendisi ile iletişime geçerek bu talebinizi iletebilirsiniz.

iyi geceler dileriz.
Cevabi uc dort gunde anca gelmektedir sanirsin kac uyevar sozlukte kac kisi yaziyor oraya.
görsel
Az önce Sözlüğü satın alma girişiminde bulunduğum yaşanmışlıklardır. Bakalım nolucak...
no: #106275
üye: aknykc
tarih: 29.07.2015 02:19
durumu:
kapali
kapatildi.
şikayet:
her yazarın doğum günü sözlüğün database'de var, neden kenar köşe bir yere facebook gibi bugün doğum günü olan yazarlar zımbırtısı konmuyor?

moderator

(29.07.2015 20:51)

sözlük içi konularda çok fazla entry giriliyor. eğer dediğiniz gibi bir şey yaparsak sözlük içi konularda girilen entry sayısı daha da fazla artacaktır.

hmm peki.
iç ses ( iyi ki bir şey istedik )
no: #106052
üye: kukla

kukla: abi size işim düştü. shakhtar feneri elerse götüme kumanda sokarım diye başlık açtım. abi nolurr o başlığı silin. ben silersem kukla korktu kaçtı derler. bi anlık gaflete düştüm. ne bok yicemi bilmiyorum, silin lütfen.

moderatör : sayın kukla, bu söylediğinizi yapmamız söz konusu dahi olamaz. zira diğer yazarlar da entry girmiş. onlara haksızlık olur.

kukla : ya siktir edin o ibneleri. hepsi götümü görmek için sıraya girdiler. yılların hatırı olmalı diye düşünüyorum. bir güzellik sadece.

moderatör : biz de merak etmiyor değiliz sayın yazar.

kukla : neyi?

moderatör : işte onu buraya yazamıyoruz .

kukla : lan delirtmeyin adamı. çaylak yapın o zaman. 2 hafta verin herkes unutacaktır.

moderatör : şu an bize küfür etseniz bile bunu yapamayız :')

kukla : jully sensin dimi bu. intikam alıyorsun dimi lan?

moderatör : kim olduğumuzun önemi yok sayın kukla ve akşam shaktar yense bile pek de üzülmüş sayılmayacağız.

kukla : olum sen nasıl moderatörsün lan. mahsus mu yapıyorsun.

moderatör : çok merak ediyoruz sayın kukla ':)

kukla : lan sizin kapınızı çalanda kabahat. kafayı yemişsiniz iyice. fener yenerse sorarım ama

moderatör : cevaplamayız :')

kukla: gıcıksınız lan. valla bak.

moderatör : ehehehe :')

kapalı-kapatıldı.
hiç yaşamadığım yaşanmışlık. bir gün dertlenip mesaj çekeceğim bakalım neler olacak. nasıl zevkli mi?
sözlüğün ne kadar değiştiğini gösteren son zamanlarda akıl sır ermeyen yaşanmışlıklardır.

bir kişi hakkında ya da bir yazar hakkında bir şey yazarsınız, ya da bir kişi ile tartışırsanız (o kişi moderasyona yakınsa)
ya da bir kişi ile bir konuda ters düşersiniz. sizin nick altınıza "kötü yazar, derhal çaylak olmalıdır) yazar.
sizde bunu görüp onun nick altına yazarsınız anında çaylak olursunuz. sonra o kişi size mesaj atar ya da nick altınıza girip dalga geçer. çaylak yaptığını beyan eder.
siz de moderasyona sorarsınız "neden çaylak oldum" diye o da size "siyasi yazılarınızı azaltın diye yazar. bu bir uyarıdır. tekrarı olursa da daha fazla ceza alırsınız der. neyin tekrarı diye düşünürsünüz. siyasi yazı mı? yoksa birisinin sizin nick altınıza durduk yere yazı yazıp cevap vermemiz mi????

uludağ sözlük moderasyonu son zamanlarda ne yapmaya çalışıyor bilemem ama, bir sitede insanlar kalması o sitenin uzun süre yazılabilmesi için, insanların kendilerini orada kalıcı hissetmeleri ve en azından haklarının korunması gerekir. yoksa adamın sikinde olmaz. gider başka sözlükte yazar.

bu sitenin moderasyonu kalkıp "burası ekşi sözlük değil, orada tek bir siyasi duruş benimsenmiş, arkalarında çok büyük güç var" gibi bir söylem söyleyip, arkasında da başka bahaneler öne sürerek yine kürtler hakkında yazılarınızı azaltın deyip aslında sözlükte ki bir kaltak yüzünden sizi çaylak yapıyorsa orada duracaksın. bunun önünü alamazsın. işin içinde siyaset olmadığı halde işin içine siyaset varmış gibi gösterip aslında bir iki kız için beni çaylak yapıyorsan bende bazı haklarımı kullanırım. arkası gelmez bu işin.

antikaw anarsist adlı yazar benim nick altıma gelip, "derhal çaylak olabilmelidir" diye yazıyor. ben bunu görüyorum aynısını ben yazıyorum ve çaylak oluyorum. neden diye soruyorum moderasyon bana "açtığınız başlıktan dolayı diyor." açtığım başlık 3 gün önce açılmış. daha 5dk önce nick altı (çaylak olmadan 5dk önce) girmişim. hemen çaylak oluyorum. dolayısıyla kimse kimseyi kandırmasın. kimse kimseyi de salak yerine koymasın ağalar. siz sözlük nedir bilmezken ben ekşi de yazardım. burada yazıyorsak sebebi var. ama kimse dalga geçmesin. ayrıca kimseyi de silik yaparsanız bir şey kazanmazsınız. gelmek isteyen geri gelir. ama hak çalarsanız ceremesini çektiririm haberiniz olsun.
görsel
biz de niye bize cevap vermiyorlar diye düşünüyoruz kek tarifi falan veriyorlarmış. evet.
birkaç gündür, modlarla yaşanılan yazışmaların görüntüsü;

görsel

sorun olmadığını söyledikleri entrynin görüntüsü de şu;

görsel

linki de burda;

http://www.uludagsozluk.com/e/28841372/

kimlerin yönettiği sözlükte yazıyoruz lan? allah belanızı versin.

(şimdi beni bela okuduğum için siler bunlar)
no: #106298
üye: dzenaos
konu: çaylak yemem
tarih: 29.07.2015 14:35
durumu:
kapali
kapatildi.
şikayet:

pm falan yok canım sıkıldı. fake hesap açacak değilim bari sizle konuşayım mk
napiyosunuz bu moderatörlük zormu yada nasıl mod oldunuz yazılım bilmek şart mı?

moderator (29.07.2015 20:35)her iş gibi bazı zorlukları var tabii. ama zamanla alışıyor insan. başarılı gammazlamaların ardından yetkili olduk. yetkili olarak da başarılı olunca moderatörlük için iletişime geçildi ve moderatör olduk. yazılım bilmiyoruz. yazılım bilmek gerekmiyor.

dzenaos (30.07.2015 09:41)peki çaylak yemekle ilgili bi sorum olacak hani 3 korner bi penaltı olurya bu çaylak yerken bi süre sonra silik verilme ihtimali nedir? yani kaç çaylak bi silik yapıyo?

moderator (30.07.2015 22:23)silinme ona bağlı değil. silik sebepleri çok farklıdır. ancak yazar ısrarla ihlallere devam ediyorsa ve bir türlü düzelmiyorsa, silinebiliyor.

dzenaos (30.07.2015 23:29)teşekkürler artık iyi bir gammaz olucam belki mod olurum ilerde ( abi şunu 10 gün yapın la gözünüzü sevim 15 çok )

moderator (31.07.2015 01:50)belki de moderatör olursunuz ilerde, belli olmaz bu işler. ama maalesef çaylaklık sürenizde bir değişiklik yapmamız mümkün değil.
no: #106238
üye: dzenaos
konu: sözlük
tarih: 28.07.2015 13:16
durumu:
kapali
kapatildi.
şikayet:

sözlüğü satın almak istiyorum zall a nasıl ulaşabilirim

moderator (28.07.2015 20:12)özel mesajla ulaşabilirsiniz. çaylaklığınız bitince yazarsınız.

(sonradan kulaklarımda tabi smoke weed every day çalıyo)
Sevgilinizin herşeyde yalan söylediğini belirtmesi ve saçma nedenlerden terk edilmek.
Cevap vermiyorlar ki yaşayalım. Evet.