bugün

Her şey hazır yatmışım . 2 dakika sonra kesin Ocak , cam , kapı açık diyip kalkıyorum . ( kapalı olduğuna emin olmama rağmen)
Eve gelip çorapları çıkarınca kokuyor mu diye bakmak.
arada bı nefes vermeyi unutmak.

sonra napıyorum lan ben deyip devam etmek.
görsel
Gece nerde kalırsam kalayım kapının kilitli olup olmadığını, ocağı falan kontrol ediyorum. Bir şeyleri değiştirirken çift sayıda bırakmayı daha çok seviyorum. Saçlarımı duştan duşa ve hatta duşta tarıyorum. Teneke içeceği içmeden önce ağız kısmını mutlaka siliyorum. Dışarıdan gelir gelmez gidip ellerimi yıkamazsam rahat edemiyorum, sofraya oturmadan önce de yıkamadan yemek yiyemiyorum. Ruju silmeden ekmek arası ya da dürüm tarzı şeyleri ısıramıyorum.
El yıkama hastalığı bende de var.Ayrıca simetri takıntısı.
Mutfağın ışığını kapatınca içimden sayıyorum ve diyorum ki eğer 5 saniyede odaya gidemezsen canavarlar seni yicek..
işe gitmek için alarma bir saat kala gözleri açınca daha bir saat varmış uyumasam da yatakta dinlenir gerinirim diye düşünürken hemen uyuya kalıp o 1 saatin ışık hızıyla geçtiği hissini biliyor olmak. uzun oldu biraz ama anladınız sanırım yapıyorsanız eğer.
yolda yürürken aklıma komik bir şey gelince sırıtırım.

ve yine ben ayakkabı bağcığımı bağlayınca yolda herkesin bana baktığını hissediyorum.
(bkz: 31)
Yamuk halı gördüğümde düzeltmek, Suyu içmeden önce koklamak.
Çocukluktan kalan battaniyemle uyuyorum… (23 yaşındayım).
Yatmadan önce korku filmlerinin içinde olduğumu hayal edip yaratıktan kurtulmaya çalışırken uykuya geçiyorum.
Bazen kaldırım taşların belirli renklerine basmaya özen göstermek.
Şans konusunda ben de böyle söylerdim: bir ben miyim bu kadar şansız.