bugün

Örnek bir ahlak...
Gerisini kendi halleder.
Samimiyettir. Gerçekten.

Başka bir şey demiyorum.
Senin arkanda kapı gibi baban var güveni ,sevgisi.
Dürüstlüğüdür.
önce edep, önce edep
Öğütleridir bir babanın evladına vereceği en değerli hazinesi.
iletişim, diyalog. 22 yaşındayım 4 tane arabam oldu, istesem şu an yine değiştiririm. Gelecek kaygım yok. Ama herşey bu değil işte. Şu an babamla birlikte sofraya otursak, elimi ayağımı nereye koyacağımı bilmem, çok sıkılırım. Öyle bir mesafe var.
Güzel ahlak
mesela benim babam; o okadar iyi bi adamdiki herkes arkasından yaptıgı iyilikleri anlattı..kendisi şuan çok uzağımda ama bana öğrettikleri..herzaman dürüst olun hep yardım sever olun diyişi hep kulaklarımda...
Hayat vermiş daha ne versin onuda vermeseymiş ne bok yiyecektik.
Önce babalığını bilsin.
eğitim ve ahlak..
Sevgisi.
Bir değil, bir kaç tanedir. "Sen yaparsın oğlum, sana güveniyorum!" Şeklinde "özgüven". "Canını sıkma oğlum, arkanda ben varım!" Şeklinde "şefkat". "Hayatta en değerli varlığım, nimetim sensin. Senin geleceğin için mücadele ediyorum!" Şeklinde "sevgi". "Sadece kendine değil, tüm insanlığa faydan dokunsun. Kişiliğin senin markan olsun oğlum!" Şeklinde "güzel ahlâk" bir babanın oğlunun yetişmesinde kullanacağı en verimli tohumlardandır.
Rabbini tanıtması ve sevdirmesi. Doğruluğu ve edebi öğretmesi. Vatan ve millet sevgisi.
Terbiye .
(bkz: bağ bahçe)
kurulu bir hayat yerine, hayatını nasıl kuracağını gösteren bir kaç güzel fikir.
Bir babanın evladına vere bileceği en değerli şey kol saati.
çok seçenekli seçme imkanı.
tarafsız bir şekilde "bak bunu seçersen sonuçları bu olabilir, diğerini seçersen de bu" diyerek seçimi çocuğa yaptırmalı.

bunlar dışında kendi doğrularını empoze etmeye çalışmadan çocuğu sınırlar içersinde özgür tutmalı.

son olarak mirası.
zamandır zaman: erkenden gidince o kadar koyar ki teslaydı bugattiydi bağdı bahçeydi umurunda olmaz...
şeref,haysiyet,onur,insanlık iyi bir ahlak, doğru bir islami inanç ve vatan millet sevgisi. en önemlileri bunlar maddiyata dayalı unsurlar er yada geç gerçekleşebilir lakin bu saydıklarım insanın mayası ile alakalıdır.mayası sağlam olmayanda ne kadar para,mal,mülk olursa olsun bu saydıklarımı alamaz.
PARA PARA PARA PARA PARA PARA PARA......
Anlaşıldı Yine düşürüceksiniz beni rakıya.
(bkz: Ahlak)
dürüstlük, haysiyet ve mücadele azmi.