bugün

devredeceği iyi bir iş ya da para yoksa akıl veren çok alimünyum. şu günümüz kapitalist dünyasında herşey boş.
Tertemiz çarşaf gibi bir geçmiş.
Hayatının felsefesi. Baba sevgisi.
Tertemiz bir geçmiş...
Tabi ki eğitim ve öğretim.

Çocuğunuza ahlâk, iman, gurur, onur, sorumluluk duygusu, dürüstlük, namus, vatanseverlik vs, vs, veremezsiniz.
Bu değerleri çevre toplum belirler ve şekillendirir.
Haysiyet.

Geri kalan herşey için anne var zaten.
sağ elini kullanmayı ögretmek.
Hayat vermiş bizimki sadece.
manevi miras.
Para ve mülk.

Romantik olmayalım.
sevgi olur da saygı olmazsa sevgi tek başına yetmez. bundan mütevellit başta saygı ardından sevgi.
Güven.

Eğer bir evlat babasina da guvenemiyorsa kimseye güveni kalmaz.
insana, doğaya, hayvana saygı. kendinden başkasının hakkını gözetebilmek.
1- Soyut: (bkz: güven ortamı)
2- Somut: (bkz: ihtiyaçlarını karşılayacak kadar kazanılan para)

1- çocuğun sağlam bir psikoloji ile büyümesi için, insanlarla iletişimi, dahası hayatını ilerletebilmesi için şart olan.

2- bakamadığın çocuğu bu dünyaya getirmeyeceksin. Getirdiysen, yanındaki çocuğun beslenme çantasına bakıp yutkunan çocuk seninki olmayacak.
Onun yanında olması yeterlidir aslında çok bir şey de beklemez çoğu insan. Mesela bir işe kalkıştığında evladını küçümseyip, hor görmesi o çocuğa kendisi gibi bir adam olmaktan başka çare bırakmaz. Verebileceği en değerli şey ise tabii ki de sevgidir. Nedendir bilmem ama babalara çok zor geliyor bu sevgi meselesi. Kim bilir belki ben de bir gün baba olunca bana da zor gelecek.
Sevgi.
insana, doğaya, hayvana ve kendisine karşı bir sevgi bunları verebilmiş bir bana en büyük mirası ona bırakmıştır.
Adamlık öğretsin yeter namerde el actirmasin.
Sevgi, özgüven, haysiyet.
PARA.

.
Doğmadan aldırmak.
Onur, haysiyet, insanlik.
hayatta tek başına ayakta durabilme cesareti. korkak yetiştirmeyelim çocuklarımızı.
Güzel ahlaktır , tabi verebilmek için evvela kendisinin buna sahip olması gerekir.
Evladın almaması gereken şey baba bedduasıdır tutar.
Onun dışında öğüt vermek falan da var ama en önemlisi iyi bir rol model olun yeterli. Evlatlarınız sizlerin aynasıdır.
bir kasa efes pastörsüz.
karakteri, dürüstlüğü. herkesin bahsederken şöyle ufaktan tırsması tanıdığım en iyi insandı diye bahsetmesi. böyle anılacak kadar doğru durup öyle yaşamış olmasından daha değerli bir şey olamaz bence.

miras yazanlar olmuş sizin ben tapunuza sokayım.
Tecrübesidir baba tecrübesi satın alınamayacak bir velinimettir.