bugün

sözlük yazarlarının takma isimlerini (nick) silerek gerçek adlarını yazmaları halinde, "evet, gerçek hayatta bunu söylerdim" diyebilme ihtimalini sözlüğün gösterme halidir.

yazar, bütün girdileri (entry) için aynı testi yapıp hepsinde de aynı cevabı veriyorsa, bu sözlüğün kullanılışı açısından bir hedefi olduğunu gösterir.

kimi yazarsa hiç bir girdisi için bunu yapamaz. bu da bir tercihtir ve bilinçlidir. bu yolu kullanan yazarlar, takma isimle bambaşka bir insan olmanın keyfini çıkarabilir.

bir başka yazar, gerçek hayatta pek açıklamayacağı fikirlerini, şakalarını, hatıralarını burada açıklar. bütün bunları yaparken de takma isim bulunmaz nimettir.

görüldüğü gibi, bir ayna olarak sözlük, karşısına hangi yazar geçerse onun suretini yansıtmaktadır. aynadaki suretlerden biri doğru, diğeri yanlış değildir elbette. hepsi bir tercihin yansımasıdır.

(bkz: bir yarabandı olarak sözlük)
sözluk sözluk söyle bana benden daha iyi entry giren var mı şeklinde devam eden cumlelerdir.
yok yok ben daha iyi entry giriyorum sen nerden bileceksin sözlük diyerek sözlüğe çıkışmak.