bugün

Yıllarca tartışıldı konuşuldu ama ne iman eden ateist oldu ne de ateist müslüman.

-ateist arkadaşlara tek tavsiyem 3 harflilerle ilgilenen bir hoca bulun Çevrenizde vardır mutlaka duyduğunuz veya yoksa da araştırın mutlaka bulursunuz. iŞTE gidin o hocaya ve size cinleri gostermesini eger gorurseniz imana geleceginizi kurana inanacaginizi söyleyin. Ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın.
not:başka imana getirecek hiç bir care yok.
yoktur. kuran da "allah kalplerini, kulaklarını mühürlemiştir, gözlerinde de perde vardır" buyurulmaktadır. gökten allah inse allahın varlığına onları ikna edemeyecektir.
gerçekten iman etmesini istediğiniz bir ateist varsa onun için sadece 'dua' edebilirsiniz.
Bu kadar kanıt, bu kadar bilgi, bu kadar ispat ona fayda vermemiş ise tek çareniz 'dua etmektir.'
geçen günlerde bir ateist ile konuşuyorum. her zamanki gibi başladı hadi ispatla falan ben de dedim ki sen olmadiğini ispatla kem kum etti o zaman var dedim yok madem var nerede dedi ben dedim aklin da yok madem aq derken tum kilişelerle hz ali'nin kissayi anlattim yoksa ikimiz de bir sey kaybetmeyiz varsa sen gte gelirsen haci falan yani sözün özü biz niye onlara allah'ın varlığını ispatlamaya çalışıyoruz ki onlar bize olmadığını ispatlasın. bu kadar çevresinde örnek görüp de inanmıyorsa paygamber çare olmamış ben mi olacağım. (bkz: kalpleri mühürlü)
ateist müslüman olsa, benim diyen müslümandan daha hayırlı olacağı aşikar. gerçek ateistlerden bahsediyorum. hani şu karı kız düşürmek için "ben farklıyım yeeaa" ortalarda gezen su kurnazı ateistlerden bahsetmiyorum.

playstation da god of war oynayıp "sorgulama" yapan ateistten de bahsetmiyorum. bildiğin adam akıllı düşünen adamlardan bahsediyorum.

lakin bilmedikleri şu. müslümanlık yıllar boyu bir çok müslüman düşmanı tarafından da karalamak için neler yaptı neler. çocukları kesen bir zihniyeti bizim kaşımıza getirdi. ulan nerede yazılmış çocuğun kafasının kesildiği...

kültür sentezi içinde yok olup gitmeye mahkum kavimler batılı uygarlara götlerini döndüğünden bizim ateist yobazlarada gün doğmuştur.

bu sebepten, "ateist adam zekidir yeeeaaaa bak zekiyim ben" diyen bir zihniyete neyi anlatacaksın.

"hani nerde be oğlum allah" diyen adamı biliyorum. ben.

news türkiye zamanlarıydı. outlook express ten bağlanıp tartıştığımız yıllardan bahsediyorum uludağ sözlük sanırım o zamanlar ya mysql sorunları ile uğraşıyor ya da veri db.php dosyasını yeni yazdığı zamanlardan... o zamanlarda bir adam vardı. ateist yobazlığın kitabını yazmış...

öyle ki annesi vefat ettiğinde "evde yasin okunuyor girmem ben o eve" diyecek kadar "zeki" ateistti kendisi...
bir gün istanulda news türkiye toplantısında kendisi elinde bira şişesi 6. biradan sonra "hani lan allah nerede" dediğinde ayağı kaldırıma çarpıp düşmüştü de baya eğlenmiştik...

islam dini gönül dinidir. bunu ateistler kafalarına yazmadığı sürece bu tür olaylar devamlı karşılaşıcaz.
neyse Allah gönüllerine göre versin. Allah kalplerdeki mührü kaldırsın... Allah ıslah etsin...
isteyen istediği inanca sahip olsa bu özgürlük sadece kağıt üzerinde kalmasa dedirten başlıktır. Ne gerek var bunlara arkadaşım sen davetini yaparsın, o icabet ederse ne mutlu; yoksa da elimden geleni yaptım der geçersin. Herkes senin düşündüğün gibi düşünmek zorunda olmadığı gibi, herkes senin inandığına da inanmak zorunda değil.
budur,

(bkz: ateistleri döve döve müslüman yapmak)

laftan anlamıyorlar yani.
yanlışlanabilir ve tahmin gücü olan bir model sunmak, daha sonra da doğru çıkan tahminler ve başarısız olan çürütme testleri sonucunda oluşturulan modele saygınlık kazandırmak. bu yolla dünyadaki ateist nüfusunun artmasını önleyebilir ve mevcut ateistlerin ciddi bir bölümünün inanmasını sağlayabilirsiniz.
kolay gelsin.
dindarlarda nedense herkesi kendi gibi düşünmeye davet etme gibi zorunluluk var, biz koyun muyuz ki, birilerinin daveti üzerine geleceğiz? ayrıca dini sadece kendi inandığıyla var sanan cahiller var bunların içinde. en mantıklı dinmiş sorsan inandığı, diğer dinleri arap bakış açısıyla araştırsın birde. eğer bir dine inanmak gibi bir düşüncem olsa en azından mantıklı, eşitliğe inanan, inannanları yobaz olmayan bir dine inanırdım.
(bkz: kuran dinlemek) (bkz: guzel ezan okuyan muezzin).
(bkz: kusursuz olan islamdır müslümanlar değil) müslümanların ateist ya da başka din mensuplarını imana getirme, yola getirme, haddini bildirme gibi bir lüksleri yoktur. bu ancak örnek yaşam tarzı ve hoşgörü ile olabilir. bugün muaviye değil de mevlana'nın dünyanın dört bir yanında tanınıyor ve saygı görüyor olmasının sebebi de budur.

ha biz silahla, kafa keserek de yaparız dersen, terörist dininden başka bir şeye çağrı yapamazsın.

not: (bkz: müslümanların ateistleri imana getirme takıntısı) da ayrıca iredelenmesi gereken bir konu.
(bkz: silkmek).
Laftan anlamayanin, hakki kotektir.

Saka tabiki, tek yapilacak sey Allah'a dogru yolu bulmasi icin dua etmektir.
"islam batıdan geliyor" diyin.
gökten allah inse allahın varlığına onları ikna edecektir .
karışmamaktır. zira dini, kendi dahi bilmeyen hödüklerin kulaktan dolma üç beş cümleyle bırak bir ateisti imana getirmeyi, halihazırda bir müslümanı bile dinden soğutabilirler.

(bkz: ateistin derdi sizi mi gerdi)
Yanliz yazılanların yukarıda bulunan çareyle hiç bir ilgisi yoktur. Bravo yani.
herkes imana gelmek zorunda mı?ateizmden neden hastalık gibi bahsediyorsunuz? peygamber sendromunuza sizin...

Edit: canlandırma.
Zamanla olur dert etmeyin böyle şeyleri dedirten durum.
oldukça basit olan yöntemdir.

bir dinsiz imansızla, pardon ateistle diyecektim, istediğiniz konu da tartışabilirim.

halep ordaysa ateistsavar mardin'de.
bizim bildiğim en iyi üç harfli ustası şahin k dır. ateistlerle de aradı çok iyidir.
-ateistsin görüşü: allah yok din yalan ölünce hepimiz yok olup gidicez.
-müslüman görüşü: allah var din doğru ölünce ahirete gidicez.

ateistinki doğru ise hepimiz eşit şartlardayız, hiçbirimizin üstünlüğü olmayacak ölünce yok olup gidicez. müslüman ateiz farkı olmayacak.

müslümanınki doğru ise hiçbirimiz eşit değiliz, ölünce öteki dünya var.

güzel ifade edemedim ama bu ikisini düşününce neden inanmayım ki diyor insan.
önce müslümanları imana getirmenin yollarını bulmak gerekir.

kaçınız kuran'ı açıp baştan sona okudunuz. sağdan soldan duyduğunuz şeylerle müslümanlığı yaşıyorsunuz.

dinlere karşı değilim isteyen istediğini yaşar ama kaşınmayın. bilmişlik taslamayın.
ona küçük hediyeler alın. kurandan cehennem ayetleri falan okuyun. ne biliym dabbe falan izleyin. geceleyin dışarı sıcak su dökün. mezarlığa işeyin falan filan.
biskrem vermektir görsel