bugün

kuran dinleme eylemini gerçekleştirmektir.

http://www.islamkent.com/modules.php?name=kurandinle adresinden pekala yapılabilir. (eşzamanlı altyazıyla birlikte anlamından da uzak bırakmıyor.)
-genelde ne tarz müzik dinlersin berkecancım?
+kuran dinliyorum su sıralar.
-ay ne hos, ben de severim onları.
şifa gibidir.
http://www.listen2quran.com/globalquran/default.aspx adresinden de yapılabilir.

aynı zamanda inananlar için müzikten fazlasını ifade eder.
cesaret isteyen bir eylemdir.eğer içinde vicdan ve inanç varsa; dinleyen kişinin kendince hatası çoksa dünya ve ahiret için şahsa hesaplaşmayı yaptıran durumdur.
korku verir ama kullarının iyiliği içindir. aksi halde insan şaşmaya meyillidir. bir süre sonra bu korku yerini sevgiye bırakır. kişi Allah'ın öğretici kıldığı mutlak yolda mutlu bir şekilde yaşar, sonrasında mutlu da bir akıbeti olur. kişinin sonsuza kadar yaşayacağı bir cennet vardır. bu cennette bir insanın anlamayacağı kadar güzeldir, çünkü o cennet herşeye gücü yetebilen Allah'ın vaad ettiğidir.
insanın arapça öğrenip ne söylendiğini de anlayası gelir.
kalpleri mühürlenmiş olanlar için hiç bir anlam ifade etmemesine rağmen, ebu cehilleri ebu lehebleri kendine çeken bir dili, muhtevası ve kendine has bir melodisi olan kur'an'ın kalplere akmasıdır. kur'an bütün kalplere akar, ama kimisi ondan içer kimisi içmez.
günümüzde,

tarzdır.
huzur verir.
hani arapça polemiği vardır ya burada ne kadar boş olduğu görülür. çünkü dikkat edin etkilenmeden kuran dinletisini tamalayacak insan yoktur . kimi susar sinir olur
http://www.youtube.com/watch?v=U0tqpKnVZtY
kimi insanlardan bir insan olur.
(bkz: orgazmdan daha zevkli şeyler)
Vaktim yok okuyamiyorum, Arapça bilmiyorum anlamını nasıl bileyim yerine, 24 saat türkce kur'an meali yayınlayan radyolar ile cd veya DVDden dinlenerek her seferinde daha da seveceğiniz eylemdir.
inananlar için anlayacağı şekilde dinleniyorsa kendi dilinde işe yarayabilir eylem ama Arapça dinleyenleri anlamadığım hikayedir.
iyidir. fazla kaptırıp baymazsan hafif bir huzur verir.
shpongle yaparsa dinlenir.
susuz çölde sulara, karanlıkta güneşe kavuşmaktır. bizlere nasip olan en büyük lütuftur.
anlamak kadar önemli değildir.
allah kelamını dinlemektir. düşündürür, etkiler, huzur verir.
doğru düzgün okuyan birinden dinlenilince huzur veren durum. ama annelerimizin evde mevlüt okuturken çağırdıkları komşu teyzenin sesini incelterek okuduğu kuranı dinlemek ise eziyettir.
yüce yaratıcımız'ın sözlerini dinlemektir. ancak insan o kadar gereksiz kitaplara dalmıştır ki farkedememiştir.
dinlemekten önemlisi anlamaktır.
sesini kuran ile güzelleştirenlerden dinlenildiğinde; dinlemek tabirinin o hissiyatı, o halet-i ruhiyeyi ifade edemediği eylemdir.

kulakların pasını silmektir kuran dinlemek;
ruhunu dinlendirmektir kuran dinlemek;
fani hayatın ruhu darlamasından sıyrılmaktır kuran dinlemek.....

allah kulağımızdan kuranı, gönlümüzden imanı, semamızdan ezanı eksik etmesin; amin...
kalbin cilâsıdır.
topkapı sarayı'na gidenlerin yapabileceği çok güzel bir aktivite.