bugün

çok zordur. öncelikle temizlik ve kediyi anneye sevdirme noktasında askeri stratejilere yakın bir stratejik yaklaşım sergilenmeli. hatta bu bile şüphelidir.
Yeni bir bebek bakmak istemiyor olabilirler hehe.
sevimli kediyi getirip annenin kucağına koymak, gerisini kedi ve annenin diyaloğuna bırakmak an itibariyle en iyi özüm gibi geliyor bana.
anneden anneye değişen ama hiç bir zaman kolay olmayan durum.

anne: - o kedi bu evden gidecek!
ben: -o kedi giderse ben de giderim! *
anne: -kedini de al s..git o zaman! *
sonuç; aksam yediye kadar kucağımda kediyle kapının önünde babamın gelmesini bekledim...
*
zor bi durumdur. zira geçmişte beslediğiniz kediden evin annesi çok çekmiştir. evin ergenleri okulda, işte gün boyu kedinin nazını çeken anne bununlada yetinmez pisliğini, sidiğini temizler. bu durum anneyi canından bezdirmiştir.
neredeyse mümkün olamayacak bir hadisedir. (bkz: fırat)
anne kediyle ilgili her şeyin kendi başına kalacağını bildiğinden kabul etmek istemez. iki gün yem verirsin, üçüncü gün arkadaşlarla, dördüncü gün sinemaya sonra beşinci gün ''anne şunu bi yıkasana yaa, kokmuş hayvancağız.'', altıncı gün ''üff ev ne biçim kokmuş, kakasını toplasaydın ya anne''... bunun bi de kılı, tüyü sonra tırmık izleri, koparılmış çiçekler, ölümüne tırnaklanmış koltuklar, mart ayında bütün gece camlardan serenat yapmalar... kadın biliyor böyle olacağını ne diye kabul etsin? kedi şirindir tatlıdır filan da pek ev hayvanı değil azizim. başta hayvana yazık yani...
"kediler ancak sevildiklerini hissettiklerinde mırlarlar. Bu mırlama özel bir frekansta olduğundan böbrek taşına bile iyi geldiği öğrenilmiştir. Bunun yanı sıra negatif elektriği de alabilmekte olup, kedi sevmek Hz.Muhammed(s.a.v) tarafından hoş karşılanan bir durumdur" denilesi durum.*

edit: sayın seyirciler, şu anda elimize ulaşan bir mesaja göre "Hz.Muhammed kedi sevmeyi hoş karşılar fakat evde hayvan beslenmesine sıcak bakılmaz müslümanlıkta" demiş bir izleyicimiz. Kendisine teşekkür ediyoruz.
bizimki kendi aldı geldi eve valla.
biz ikna olduk resmen.
(bkz: deveye hendek atlatmaktan zor şeyler) * *
oldukça zor ve sonuç verme olasılığı düşük bir çabadır.
duygu sömürüsünün en üst seviyeye çıkarıldığı anlardan biridir.
ben anneme köpek alcam demıstım annem de bana evde 1 tane var ya oglum daha ne demişti, susmuştum.
eve bu şekilde gel;
görsel

birini beğenecektir.
imkansızı başarmaktır.
en etkili yöntem budur:
(bkz: emrivaki)
zira yavru kediyi gördükten sonra kesinlikle karşı koyamıyorlar. tecrübeyle sabittir. *
akla karayı seçmektir fiilen...
+onun tüyüyle mi uğraşıcam ben her gün?
-anne süpürge tutucam her gün eve ya valla.
+bak ama tüyünü görürsem atarım.
-tamam söz.

birkaç ay içinde kediyi en çok benimseyen insan annem olur. bizim süpürge olayı da yalan tabii. annem her gün kızmama rağmen evi süpürüyor.
-anneee, bak bir arkadaş getirdim.
+kedi lan bu?!
-evet, bize kalmaya geldi.
+kalamaz!
-o zaman ben onlarda kalayım.
+..??...gelin lan buraya.
-ama anne baksana çok tatlı.
+neresi tatlı tüyde döker bu pis kokar.
-anne valla hela eğitimi var kardeşimden temiz.
+git istemem nerden aldıysan götür geri ver istemiyorum evde hayvan.
-kamil git olm anneanneye yalakalık yap

ve kedi gider annenin kucağına.
+git istemiyorum seni sarı çiyan.
-oğluşum küçük emrah gibi bak aferim akıllı oğluma
anne örgü örer ve kedinin iple oynamaya başladığını çözen anne başlar oynatmaya ve zaman içinde sıkı kanka olurlar sonrasında ki diyaloglar.
+kamil koş oğlum deden gelmiş senin bu pis haylaz ablan bakmıyo gelene
-yauu annee!
görsel
- anne
+ efendim kızım
- kedi beslemek istiyorum, evde şurac..
+ hayvan besliyoruz zaten yeterince sen ablan falan.
- ...
bir anneyi evde iki kedi beslemeye ikna etmekten kolay olan eylem. imkansiz degildir. (bkz: calisinca oluyor)
Her bu konu acildiginda ayni cevabi almisimdir
"sizi besliyorum bi o eksikti"
Kendim besleyecegime kac kez yemin ettim soz verdim inanmiyor. Nasil ikna edecegim anlamiyorum. Kac kez küsmüsumdur kac kez aglamisimdir tik yok ya. Asil istedigim kopek ama ona hayyatta izin vermez. Biktim be. Nys
ben ikna edemeden kediyi eve getirmiştim pişman değilim şu an benden daha fazla ilgi ve sevgi gösteriyo. Anne doğası itibariyle şefkatli ve vicdanlı olduğu için kediyi görünce fikri değişecektir.