bugün

bir şizofreni türüdür. hastalığını çok iyi bildiği halde onu kullnarak anasını babasını hatta kardeşlerine hayatı zinan eden şerefsizin bozukluğudur. allah yardımcısı olsun.
kaprisli kezban hastalığı. aslında hastalık mastalık yok. şımarınca bas tokadı iyileşsin.
Mani dönemine özenmiş olduğum hastalıktır.
Az uyku, bol enerji ve yaratıcılık.
Hiç hastalık hissi vermedi bana.
sudan ucuz olduğu için herkesin doktora danışmadan kendine koyduğu tanı.
sağım solum bipolar bozukluğu olan insanlarla dolu. yeter.
bu sorunu olsndan kaçın arkadasligi bile çekilmez .
Artık Her iki kişiden birinde olan.

Evet amk kimse sizi anlamıyor açın bomontileri.
görsel
Bir dönem moda olmuştu bu hastalık. Ağır hastalıktır.
duygu durum bozukluğudur. psikolojik ruhsal bir rahatsızlıktır. hastanın duygu durumu anlık değişkenlik gösterebilir. depresyon hali, mani hali, hipomani hali gibi değişik varyasyonlarda hasta git geller yaşar. hastalığın kalıtsal olduğunu söyleyen prof. mevcuttur. bunun dışında hastaların en çok kullandığı ilaç depakindir. lityum içerikli besinler hastanın tedavisinde kullanılabilir. Hasta için anahtar kelime denge olmalıdır. hasta depresif dönemde ; umutsuz, hayatta beklenti olmayan, kendiyle ilgili şüpheleri bulunan, üzgün halde iken mani halinde ise ; kendine aşırı güvenen hatta ve hatta kendisini peygamber ilan edecek kadar duruma gelen, çok fazla para harcayan, çok konuşan bir haldedir. zor bir hastalıktır ilaç tedavisi iyi bir şekilde yapılmalıdır.
(bkz: iki ucu boklu değnek)
taşıyana dert çevresine dert. hastalığın iki evresi de birbirinden sarsıntılı geçer. mani döneminde evlenip depresyon döneminde boşanan kişileri duydu bu kulaklar. teşhis edilme sürecinde sıkıntılar yaşanan bir hastalık olmasına rağmen etrafta ben bipolarım diye dolaşanların fazla artışta olduğu bir dönemdeyiz. kesin bir tedavisi olmamakla birlikte uygun terapiler ve ilaçlarla kişinin normal bir hayat yaşaması sağlanabilmektedir. kişinin en yakınlarınında bu konuda bilgilendirilmesi terapilerin bir bölümüne katılması gerekmektedir. hastanın çevresi uygun bilinçte olmadığı sürece uygulanan hiçbir tedavinin beklenilen düzelmeyi sağlamayacağı hastalıktır.
epilepsi teşhisi yetmedi birde bipolar bozukluk çıktı. hayatımdan memnun muyum ? nefes alıp verip ilaçlarımı doğru sayıda alabildiğim ölçüde evet. bazen fazla hap alıyor olabilirim. aklımda tutamıyorum. belkide eksik alıyordumdur. bütler bitecek ama hastane işleri çıktığı için evede gidemeyeceğim. hangi yüzle gidebilirsiniz ki zaten. hasta birini kim isterki? epilepsi nöbeti geçirdiğimde babam neden yapıyorsun demişti. galiba benden utanmıştı. rezil olmuştu. hak veriyorum. galiba halada utanıyordur belki. ışıktan nefret ederim. yolda yürümek o kadar zorlaşıyor ki. bilmiyorum ben. hiçbirşey bildiğim yok. belkide öldükten sonra bir kelebeğin rüyasından uyanacağım. belkide bir ağaç olarak dünyaya geleceğim. bilmiyorum. bilmiyorum. kafam karışık. bilmiyorum.
(bkz: psikolojik rahatsızlıkların prim yaptığı dönemler)
arada ben de var olduğunu düşünüyorum sonra yok la ben dengesizim ondan böyle diyorum.
Artist hastalığı olarak da bilinir. Kurt cobain, ernest hemingway, virginia Woolf gibi birçok ünlüde bulunduğu düşünülüyor.
işte bunlar hep ergenlikten . bir dönem şizofreni olanlar şimdi bipolar .
Davranışlar arası tutarsızlık ve alakasızlık olarak tanımlanabilitesi yüksek rahatsızlıktır, kişi çok sert zannedildiği halde korkağın teki olabilir. Hatta umursamazlık seviyesi çok yüksek gözükse bile, gerçekte ileri derecede duyarlı bir insan olabilir.
Manik dönemler dolayısıyla çoğu hasta tedaviyi kabul etmese de zamanla bu dönemin yan etkileri de ortaya çıkacağı için hastalarının uyarılması gereken bozukluk.

Manik dönemlerde içinizdeki tüm sosyalliği dışa vurur, bir dolu çevre yapar hatta ortamın dominant bireyi haline gelirsiniz. Ta ki nereye kadar, depresif döneme kadar. Bir bakmışsınız ortada ne dominantlık ne de ortam bırakmışsınız.
Tumblr kızlarının 10'undan 9'unda kendisinde bulunduğunu iddia ettiği ruhsal hastalık.
genellikle genetik yatkınlıkla ortaya çıkan kademeleri olan oldukça tehlikeli bir psikolojik rahatsızlık. bir çok farklı ilaçla geciktirilmesine rağmen tedavi edilemiyor. uzun süreli stress veya şiddetli travma durumlarında da ortaya çıkması muhtemel rahatsızlıktır.
milli marşı şudur;

https://www.youtube.com/watch?v=5a9V-_i-GbQ
Ne kadar kötü olduğunu bilmeyen insanların dillerine dolaştırıp her tarafta ben bipolarım diye gezdikleri gerçekliğinin yanında kimsenin bu durumu yaşamamasını temenni ediyorum. On yedi yaşımdan beri çektiğim bu sorun yüzünden hayatımda hiçbir işi tamamlayamadım.
Bu özenilecek bir hastalık değildir bunu unutmayın arkadaşlar.
"ya bi mutluyum bi mutsuz ekikikiki ^^ " hastalığı değildir. özellikle manik döneme girildiğinde insanlar sonradan çok pişman olabilecekleri işler yapabiliyorlar. çok fazla konuşabiliyorlar mesela. buna logore deniyor. çok ama çok fazla çağeışımsal konuşabiliyorlar. fikir uçuşmaları, aşırı mutluluk. kendilerini olduklarından daha büyük görebiliyorlar mesela. buna grandiyözite deniyor. mesela birini yoldan çevirip "sen amerikayı şimdi trump mı yönetiyor sanıyorsun? ben seçtirdim onu. ön planda değilim ama ben yönetiyorum ne sandın?" gibi düşünceler..

duyduğum en uç vaka bir hocamın yeğeni miydi neydi... rusyaya gidiyor. bi anda manik döneme geçiyor ve adam yok ortada. ne ölü ne diri. aranıyor taranıyor, rüşvet bile veriliyor bi yerlere bulunsun diye. sonra manik dönemden çıkınca kendisi dönüyor. yaklaşık bir ay* rusya da evsizlerle beraber yaşıyor. vs vs.

bi hastaya da "pişman olduğunuz şeyler yaptınız mı?" dediğimde, böyle kıs kıs gülerek "ne sen sor ne ben söyleyeyim.." demişti. ben de üstelememiştim ama o gülüş belli ediyor her şeyi.

sözün özü "hastalıktır" hava atma aracı değil. ve bu hastalıklar günlük hayatınızı etkiliyorsa hastalıktır. mesela bu yüzden okula gidemiyorsan, işini yapamıyorsan vs vs.
(bkz: bir bedende iki kişi yaşamak)
manyetonun siyirmasi, pusulanin pusmasi. caktin?
Yakını olanların Allah yardımcısı olsun.