bipolar bozukluk

entry 379 galeri 5 video 2 ses iyilertrends
  1. 379.
    Hakkında detaylı bir araştırma yapacağım psikolojik rahatsızlık.Psikoloji okuyan yazarlar da yardımcı olabilir.
    #36156658 :)
  2. 378.
    Çok zordur. Yaşayan bilir. Uzaklaşmak istersin herkesten. En yakının bile seni dinlemez bipolar hastasıysan. Bütün çevrenden soyutlarsın kendini. Yaşamak zor gelir bazen. Bazense senden iyisi, senden kralı yoktur. Uyuyamazsın. Uyuyamadıkça kabusun olur hayatın. Acı çekmek böyle bir şeydir.

Özellikle bahar aylarında fena hissedersin kendini. Bir takviye sağaltım şarttır.

Ne bileyim kafan , mantığın ateizmi savunur. Ama bir tanrıya sığınmak istersin. Sırf mutlu olayım, sağlıklı olayım diye. Her zaman değil ama bazen bir parça sağlık için her şeyini verirsin.

Algın bozuktur, sosyofobi yaşarsın zaman zaman, uykusuzluk , kaygı problemleri çekersin. Yine de mücadele etmeye devam etmelisin. Bunlar işin depresif kısımlarıdır. ..
    #36089211 :)
  3. 377.
    ergenlik çağındaki 10 kızdan 11inin kendinde olduğunu iddia ettiği rahatsızlık.
    #36083391 :)
  4. 376.
    Sozlukte neden bu kadar popüler olduğunu anlamadığım hastalık.
    #36083389 :)
  5. 375.
    Benim o şizofrenim ben.
    #36083383 :)
  6. 374.
    (bkz: bikuple)
    #36072671 :)
  7. 373.
    bu hastalık ölüme ve ölümlere sebep olabilir. hasta manik haldeyken sinir krizi geçirdiğinde kendisini, yakınlarını ve sokaktan geçen her hangi birini öldürebilir.

devletin buna çözümü yok. ambulans ya da polis çağırınca bu durumda gelmez. kaymakamlıktan belge alınıp öyle başvurulmasını ister.

gece 2'de olsa kaymakam bulacaksın yani.

ancak önemli biri bu hastalık neticesinde zarar görürse pratik çözümler yaratacaklardır.
    #36072663 :)
  8. 372.
    Yha phende bipolar vhar thamöma?
    Yok sen de bipolar manik ile depresif durumları ile ergenlik yada (bkz: kronik ergenlik) durumları karıştırılmamalıdır.
    #36072110 :)
  9. 371.
    illet birşeydir. ya hayatınızın sonuna kadar ilaç kullanmak zorunda kalırsınız ya da hayatınızda en ufak bir değişiklik olduğunda (mutluluk veren/üzüntü veren) bu duygu durum bozukluğunuzu kontrol altına alamadığınızda doktora gidip tekrar ilaç almak zorunda kalırsınız, antipsikotiği, antiepileptiği derken günde 2-13 tane ilaç da kullandığınız dönemler olabilir. mutluluk/üzüntü, huzurlu olma/intihar eğilimi, libido azalması/aşırı seks eğilimi gibi durumların ortaya çıktığı (ki çoğu kullandığınız ilaçların da yan etkisidir) ve periyotlarının azaldığı dönemler sakat, dikkat edin..
    (bkz: bu ne lan burç yorumu gibi oldu)
    #36072095 :)
  10. 370.
    mutlu olduğunda müzikten zevk alır. ama mutsuz(depresif) olduğunda sözlerinin manasını anlar..
    #36071068 :)
  11. 369.
    zor bir hastalık,iki kişilik bir yaşamı sürdürmeye çalışmak.
    #36069921 :)
  12. 368.
    Popüler bozukluktur.
    #36069798 :)
  13. 367.
    Okurken acaba bende de olabilir mi diye düşünmeden edemedim, galiba bende bipolar bozukluk yok ama entryleri okurken birşeyin farkına vardım. Çoğu insanda hatta daha da ileri gideyim tüm insanlarda azıcık da olsa bipolar bozukluk olabilir yani vardır.

Ani öfkelenmeler, dedikodular, birşey anlatırken abartmalar yani bunların derecesi kişinin ruhsal durumuna göre değişiyor en uç noktalara geliyor sanki.

Bunun daha da en uç noktası intihar gibi şeyler oluyor.

Gidip gelmeler falan, şizofren gibi değil daha farklı, psikoloji okuyup bu konu üzerinde uzman olmak gerekir.
    #36069671 :)
  14. 366.
    bipolar bozukluk hastalarının %15'i hayatları süresince en az 1 kere intihar girişiminde bulunur ve %1'inin intihar girişimi ölümle son bulur. yani bipolar bozukluk çok ciddi bir hastalıktır. hava atılacak bir şey değildir.
    #36069608 :)
  15. 365.
    Çok ama çok zor bir hastalık.

Beraber kursa gittiğimiz bir kadın vardı, manik dönemde kendisinden habersiz bir şekilde evini satmıştı. Eşinin şehir dışından gelip olanları öğrendikten sonra baya bir sorun yaşanmıştı. Şu an tedavi görüyor ve durumu gayet iyi. Tedavi olmayı ve ilaç kullanmayı ihmal etmeyin.
    #36069511 :)
  16. 364.
    Yakını olanların Allah yardımcısı olsun.
    #36069463 :)
  17. 363.
    manyetonun siyirmasi, pusulanin pusmasi. caktin?
    #36069381 :)
  18. 362.
    (bkz: bir bedende iki kişi yaşamak)
    #36069322 :)
  19. 361.
    "ya bi mutluyum bi mutsuz ekikikiki ^^ " hastalığı değildir. özellikle manik döneme girildiğinde insanlar sonradan çok pişman olabilecekleri işler yapabiliyorlar. çok fazla konuşabiliyorlar mesela. buna logore deniyor. çok ama çok fazla çağeışımsal konuşabiliyorlar. fikir uçuşmaları, aşırı mutluluk. kendilerini olduklarından daha büyük görebiliyorlar mesela. buna grandiyözite deniyor. mesela birini yoldan çevirip "sen amerikayı şimdi trump mı yönetiyor sanıyorsun? ben seçtirdim onu. ön planda değilim ama ben yönetiyorum ne sandın?" gibi düşünceler..

duyduğum en uç vaka bir hocamın yeğeni miydi neydi... rusyaya gidiyor. bi anda manik döneme geçiyor ve adam yok ortada. ne ölü ne diri. aranıyor taranıyor, rüşvet bile veriliyor bi yerlere bulunsun diye. sonra manik dönemden çıkınca kendisi dönüyor. yaklaşık bir ay* rusya da evsizlerle beraber yaşıyor. vs vs.

bi hastaya da "pişman olduğunuz şeyler yaptınız mı?" dediğimde, böyle kıs kıs gülerek "ne sen sor ne ben söyleyeyim.." demişti. ben de üstelememiştim ama o gülüş belli ediyor her şeyi.

sözün özü "hastalıktır" hava atma aracı değil. ve bu hastalıklar günlük hayatınızı etkiliyorsa hastalıktır. mesela bu yüzden okula gidemiyorsan, işini yapamıyorsan vs vs.
    #36069306 :)
  20. 360.
    Ne kadar kötü olduğunu bilmeyen insanların dillerine dolaştırıp her tarafta ben bipolarım diye gezdikleri gerçekliğinin yanında kimsenin bu durumu yaşamamasını temenni ediyorum. On yedi yaşımdan beri çektiğim bu sorun yüzünden hayatımda hiçbir işi tamamlayamadım.
    Bu özenilecek bir hastalık değildir bunu unutmayın arkadaşlar.
    #36069060 :)
  21. 359.
    milli marşı şudur;

https://www.youtube.com/watch?v=5a9V-_i-GbQ +
    #36069020 :)
  22. 358.
    Manik depresif olarak da bilinen (iki uçlu) duygudurum bozukluğudur. Bipolar, manik dönem ve depresif dönem olmak üzere ikiye ayrılır. Kişi, Manide keyfin dibine vurduğu gibi depresif dönemde de depresyonun dibine vurur.
    Bu rahatsızlığa yakalananlar toplumun %1-2'lik kısmını oluşturur. Genelde 18-25 yaş aralığında meydana gelir.
    Dengesiz duygu değişimleriniz olur. mesela çok mutluyken bir anda hiçbir şey olmadığı halde aşırı mutsuz olabilirsiniz. Atak halindeyken asla yapmam dediğiniz şeyleri yapabilirsiniz.
    Bilimsel araştırmalara göre Bipolar hastalarının yaklaşık %15'i intihar ediyormuş. Bu yüzden kendi başıma halledebilirim gibisinden düşünmeyin. Ve Kesinlikle profesyonel bir yardım alın. Aksi takdir de ciddi sorunlar yaşanabilir.
    Tamamıyla tedavi edilebilen bir rahatsızlık değil. Ama düzenli ilaç kullanımında ataklarınızı en aza indirgeyebilirsiniz. En azından normal bir insan gibi hissedebilirsiniz.
    Ve son olarak günümüz ergenlerinin diline pelesenk ettiği rahatsızlık. Ooov bon bopolorom diye ortalıkta geziniyorlar. Ne diyelim allah göstermesin.
    #36069012 :)
  23. 357.
    genellikle genetik yatkınlıkla ortaya çıkan kademeleri olan oldukça tehlikeli bir psikolojik rahatsızlık. bir çok farklı ilaçla geciktirilmesine rağmen tedavi edilemiyor. uzun süreli stress veya şiddetli travma durumlarında da ortaya çıkması muhtemel rahatsızlıktır.
    #35886102 :)
  24. 356.
    Tumblr kızlarının 10'undan 9'unda kendisinde bulunduğunu iddia ettiği ruhsal hastalık.
    #35629463 :)
  25. 355.
    Manik dönemler dolayısıyla çoğu hasta tedaviyi kabul etmese de zamanla bu dönemin yan etkileri de ortaya çıkacağı için hastalarının uyarılması gereken bozukluk.

Manik dönemlerde içinizdeki tüm sosyalliği dışa vurur, bir dolu çevre yapar hatta ortamın dominant bireyi haline gelirsiniz. Ta ki nereye kadar, depresif döneme kadar. Bir bakmışsınız ortada ne dominantlık ne de ortam bırakmışsınız.
    #35629382 :)