bugün

entry'ler (38)

baba parası yiyen kız

afedersiniz bizim babalarımızın parasını siz mi yiyecektiniz de zorunuza gitti ?

cinli başlıklardan korkan yazarlar

tek yaşayanlar var yapmayın bele şeyler.

sevmediğiniz özellikleriniz

takıntılı bir yapıya sahip olmam en kötüsü.

imkanınız olsa kiminle rakı içmek isterdiniz

Ahmet Mümtaz Taylan abimizle efsane olurdu.

sözlük yazarlarının özeleştirileri

sinir krizi atlatıp sonra yavaş yavaş sakinleşirken düşünülen şeylerdir. aslında bende şöyle yapıyorum sanki bu huyumu törpülemem gerek diye insan oturup konuşur da konuşur. düzelme görüleni henüz azdır fakat kişinin kendini kusursuz sanmasından daha güzel olan eylemdir. dışardan gelen eleştirilere açık olabilmek kadar kişinin kendini eleştirmeside bir o kadar önemlidir.

aşık olduğun kişiye bir şarkı bırak

ne böyle senle ne de sensiz yazık yaşanmıyor çaresiz
ne bir arada ne de ayrı olmak imkansiz hiç sebepsiz
ne hayallerle ümitlerle mutlu olmaktı dileğimiz
suçlu ne sensin ne de benim şimdi sensizim sen de bensiz

bir an gelip de küllenince
yüreklerimiz dinlenince
başka sevgilerde tesselli bulunca
işte biz o gün düşüneceğiz,

etrafımızı sarıverecek bir boşluk ki asla bitmeyecek
her şey bir anda anlamsız gelecek işte biz o gün tükeneceğiz...

bipolar bozukluk

(bkz: iki ucu boklu değnek)
taşıyana dert çevresine dert. hastalığın iki evresi de birbirinden sarsıntılı geçer. mani döneminde evlenip depresyon döneminde boşanan kişileri duydu bu kulaklar. teşhis edilme sürecinde sıkıntılar yaşanan bir hastalık olmasına rağmen etrafta ben bipolarım diye dolaşanların fazla artışta olduğu bir dönemdeyiz. kesin bir tedavisi olmamakla birlikte uygun terapiler ve ilaçlarla kişinin normal bir hayat yaşaması sağlanabilmektedir. kişinin en yakınlarınında bu konuda bilgilendirilmesi terapilerin bir bölümüne katılması gerekmektedir. hastanın çevresi uygun bilinçte olmadığı sürece uygulanan hiçbir tedavinin beklenilen düzelmeyi sağlamayacağı hastalıktır.

arkadaşın ölmesi

ailenden kanından birini kaybettiysen, canının bir parçasını buz gibi toprağa veripte hayata bir şekilde tutunduysan eğer hafif bir sarsıntıyla atlatılan kayıptır.

telefon ekranının parlaklığını sıfıra getirmek

sevgili kişisi uyurken telefonunu kurcalamak için yapılan eylemdir. ışıktan rahatsız olmasın yazık.

kız kardeş abla ilişkisi

tek kişilik hayat yaşamanız mümkün değildir. nerdeyse her şey ortak kullanılır. hatta paylaşmak istemediklerinden fazladan 1 tane daha alınır hele birde arada az yaş farkı varsa aynı dönemde aynı okullarda okuyorsanız tadından yenmeyen durrumdur. zorda kalırsanız çekip çıkarandır abla ama yeri gelip en zor duruma yine sizi itendir abla. bir gün telefon çalar ve karşında ablan heyecanla bir şeyler anlatmaya çalışıyorsa aklınız çıkar evet o artık hamiledir. teyze degil de sanki anne olacakmışıniz gibi havalara uçmanıza neden olan kişidir.

e devlet

yıllar önce aile bireylerimden birinin baskısıyla ptt den şifre almaya gitmiş deli gibi o sırayı bekledikten sonra tam sıra bana gelmişken karşımdaki hanımın 'sende de hiç şans yokmuş sistem gitti' sesiyle yıkılmama neden olmuş şeydir. hala herhangi bir yerde gerek olmadığına göre yeterince büyümemiş mi sayılıyorum bilemedim.

an itibariyle hissedilenler

yetememezlik sözlük. ne yaparsan yap yetmeme, yazıklar olsun be ben daha napayım diyip alıp başımı gitmek varken ben hala biz nerelerden kalkmadık bi gün dağılacaksak bile orası burası değil diyorum. bu yüzden mi kaybediyorum acaba bassam yoluma gitsem daha mı mutlu olurdum evet evet bu da soru mu tabii ki daha mutlu olurdum. bu başlığa da bu entry uygun oldu mu bilemedim fakat sonuçta sözlükte tek saçmalayan ben değilim nasılsa. edebimle acı çekiyorum şurada olur olur hanginiz geçmediniz ki bu yollardan.

sevilmeyen bir bölümde okumak

hem sevmediğim bölümde okuyorum hem dünya yüküyle para ödüyorum üstelik babam gün gelip kendisine teşekkür edeceğimi düşünüyor. (bkz: mümkün değil)

gecenin sorusu

beni neden yazar yapmıyorsunuz ? kırılıyorum.

üniversitede hem okuyup hem çalışmak

çoğu sınıf arkadaşımın yaptığı eylemdir. normal şartlarda hiç sevmediğim ama bu yönlerini tebrik ettiğim kişiler. kktc'nin sayılı sevdiğim yanlarından biri de bu galiba, öğrenciye iş imkanı kısıtlı değil, kazanılan para tatmin edici.

ölüm acısını atlatmanın yolları

olmayan bir yoldur. bilmeyenler size bir sürü masal anlatır. o ateş sadece köz olur alev alev yanmayan ama hep sıcak kalan yaradır. dile ne kadar az gelirse o kadar iyi olandır. size aittir o acı kimsenin sizin kadar yanmasını beklemeyin.

sabahlamak

genel olarak yaşadığım durumdur. uyuyup her şeyden uzaklaşmak varken çok saçma...

kendini yakışıklı sanan erkek

kktc sınırları içerisinde okuyan erkeklerin genel durumudur.

üniversitenin ilk günü yaşananlar

o ne rezil gündür. allah milletimize bir daha istiklal marşı yazdırmasın ve bana bir daha öyle kötü birgün yaşatmasın cinsinden hemde. çok şükür ki o ilk saflıkla kanka olunan kimseyle bugün hiçbir bağım yok.

1998 yılından hatırda kalanlar

kardeşimin doğduğu yıldır. bana onun hep kız bebek olacağını söylemişlerdi aman yarabbi eve bi getirdiler erkekmiş. sanırım ilk hayal kırıklığımdı.