bugün

CM'de oyunu kaç gün kaç saattir oynadığını gösteren bir yer vardı. her o istatistiğe baktığımda harcadığım zamana üzülüyordum.
eğer bir yerinize kurşun girdiyse bıçağını sokup, kurşunu çıkarabilirsiniz. bu size güç verecektir.

(bkz: far cry 2)
oyunda bile arkadaşına güvenme skiller ve üstün sağlamsa boss a öyle dal.
kurşun can yaksa da öldürmez.

(bkz: first person shooter)
ingilizceyi geliştirir, yapışkan tuşların varlığından haberdar eder, klavye kullanım hızını arttırmamıza vesile olur, bazı web tabanlı oyunlar sayesinde dikkatimiz artar (oyunda canavarları keserken yere düşen nesneleri takip edersiniz, genel konuşma ekranını takip edersiniz olup bitenlerden, satışa çıkarılan itemlerden haberiniz olur ve arkadaşlarınızla sohbet edersiniz) bilgisayarda karşılaşılabilecek bütün sorunları aşağı yukarı bilmemizi sağlarlar. (eğer oyun hastasıysanız bu karşılaşılan problemlerin çözümünü de öğrenmiş olursunuz)
bir adamı ayağına 5 kere sıkarak öldürebilirsiniz.

(bkz: counter strike)
korku hiçbir boka yaramıyor.

(bkz: dead space)
az biraz ingilizce.
Polislerden kaçmak için onlardan belli bir mesafe uzaklaşman yeterlidir,, Sonra seni tanımazlar bile.

(bkz: the saboteur)
eğer fakirsen, hile yapmadan, yüksek teknolojiye sahip zengin ülkeleri asla yenemezsin.

(bkz: red alert 2)
durursan ölürsün.
(bkz: serious sam)
fifada yıldız adaylarının hepsi yıldız alıyor. baleyi 2007 de dünyanın en iyi oyuncularından yapıyordum balotelli vs.
3 gün uyumaz isen, ölmüyorsun.
ok ve yay sessiz olduğu için pek dikkat çekmez
(bkz: tomb raider)
(bkz: crysis 3)
(bkz: assassin s creed 3)

oynamayı bilmiyorsan blood dk aç.
(bkz: world of warcraft)
mafia, özellikle ilk oyundan öğreneceğiniz çok şey var.
ingilizce. bildiğin vice city'i elimde sözlük ile oynamışlığım var. sims medieval de kelime kasmak için birebir.
Tarih, strateji oluşturma, sabretmek.
sims küçük yaşta başlanırsa oynanmaya ingilizce öğrenmeye ilk adım olabilir.
gta para kazanmayı öğretir.
age of empires strateji geliştirir, liderlik kazandırır.
mario aşk için dağları delmeye yönlendirir.
uzun süre elinizi tuşlardan çekmeden oynarsanız parmağınızın ilk büklümünden eğmeyi öğrenebilirsiniz. faydası nedir bilmiyorum ama.
aylarca bir kızın peşinden koşarsın, her engeli aşarsın, ama yine sonunda direğe tırmanırsın. yaktın beni mario.
Asla silahlı çatışmaya girme.
nü gördüğünü *
(bkz: god of war)
kesinlikle yabancı dil.
Bayrak kazanıp frag kasıcam derken bayrağını kaybedersin... (Call of Duty 2)
Age of empires için strateji kasmak. Bunlar tutmayınca, bilgisayara dökülen 2,5 litre kola yüzünden, birkaçını feda etmek. O olmazsa, sinirden klavye ve kasayı duvara fırlatmak.. Sonuçta taktikleri geliştirip, paladinler ile ortalığı yıkmak..