bugün

Beyin hasarlı kitleyi ekrana çekecek olan iğrenç program. Tv'de zaplamayı bile tehlikeli hale getirmiştir.
izleyenleride iÇinde yarışanları kadar sakıncalı tiplerdir.
lan oğlum daha düzgün yapamadınız mı şu programı? buradan bile daha düzgün cast çıkartırdınız. hepsini geçtim niye canlı değil?
bbg ve survivor u birleştirdiğinizde ortaya çıkan dünya çapında yapım. ilk hafta sonunda elenen yarışmacıya "evden ayrılmak için 3 dakikan var" diyen saçmasapan bir dış sese de sahiptir kendisi.

izlemeyeceğim yapımdır, anca haberlere konu olursa o videolara bakarım. maksat popüler kültür olsun işte...

zöge: elenen yarışmacı fanları burada beyler. *
esra balamir'in funda kod adıyla dahil olduğu yarışma hala taş gibi.
Kızların her şeye alınması ve ağlaması.
Gereksiz ama yinede amaçsızca izlemek istediğim yarışma.
Kezban her yerde kezban amk.

Dünya sikinde olmayan, keyfini hayatını yaşamak isteyen arsen'e her dakika sevgili gibi olalım diye kasan idil. Tipik türk kezbanı.

Bırak amk. Adama bi huzur ver.

Not; kanallar arasında zap yapıp jazz programı ararken denk gelip izledim.
izleyenlerin iq sayısı toplamı 3 haneli etmeyen program. az önce youtube online yayınını 10 saniye izledim. yine sikiş umuduyla izleyiciyi kandıran program türevi.
içeriğine değilde ismine takıldığım program.
madem sonuna türkiye getireceksin, neden büyük kardeş değilde big brother koyuyorsun amk.

(bkz: kafamda deli sorular)
geçen de spor yapıyorlardı. evlere şenlik.
2015'te olmaması gereken.
Ne olduğunu bilmediğim fakat George Orwel ın 1984 kitabında geçen, 'Big Brother watch you' sloganı yahut 'öğretisi' dolayısıyla birilerinin birilerini izlediğini tahmin ettiğim 'şey'.
(bkz: Hadi şimdi hava atın)
(bkz: Kitap okumak güzeldir)
Canlı yayın koymayı yemezler Çünkü senaryo bunlar arkadaşım.
izleyenlerin sanki biraz mal olduğu program.
belgesel izlerken reklam aralarında denk gelip bakıyorum. bu tür yarışmaların genel bir özelliği vardır. yarışmacılar yarışmayı sorgulayamaz, yarışma hakkında çok fazla konuşmazdı. bu sefer farklı durum var. yapılan oyunların haksız olduğunu söyleyenler, sunucu bana söz vermedi demek ki reytingim yok diyenler, şarkı söylemek neden yasak diye sorgulayanlar... pek duymaya alışkın olmadığımız detaylar.

bir de geçen hafta sunucu asuman kendisine söz vermedi soru sormadı demek ki hiç reytingim yok diye ağlayan rezan'a, arkadaşları tarafından, vurucu cümleler söyle, sert ol gibi tavsiyeler gelmişti. bugün aynı rezan söz alıp gereksiz bir çıkış yaptı ve herkes şaşırdı. eskiden olsa, bu tür diyaloglar sansürlenirdi. şimdi herşey fazlasıyla göz önünde oluyor gibi. adeta deşifre oluyor televizyon dünyası. bu açıdan izlenesi bir yarışma olmuş. özellikle internet yayınında ilginç detaylar yakalanabilir.
Bok gibi yarışma. Ne oluyor ne bitiyor hala anlamadım.
Yarışmacıları da çok karaktersize benziyorlar.
bazi andavallarin desifre oluyor televizyon dunyasi diyip izlenmesi gerektigini soyledikleri yarisma.
milyon kere soyledim su siktigimin sozlugunde reality-tv olayi tamamen senaryoya dayalidir.
sen saniyor musun ki orada tamamen dogal davraniyorlar.
hepsinin soyleyecekleri laflar onceden hazirlaniyor.
nasil davranacaklari onceden tasarlaniyor.
sende burada agzini ayirip izliyorsun vay amina goyim ne gonustu be diye.
keşke herşey senaryo olsa da aksiyon görsek. mal mal yatıyorlar 24 saat.
Yarışmadaki tiplere bakarak ismi değişmeli: tiki brother Türkiye. Birinizde halktan olaydı.
online hali bile online olmayan program. Evelsi gün televizyonda denk geldiğim programa, dün online bakayım neler oluyor diye girdiğimde bir gün öncesinin hikayelerini görmemle kendinden sogutmustur.
Big Brother dış ses tahrik edici. insanın mutamadiyen talimat alası geliyor.
ne kadar saçma sikik program varsa ülkede çok tuttuğu için aşırı izlenen program.

vasat.
Bütün birbirinden tipitipleri toplayıp bir eve tıkmışlar..
geceleri pc başında takılırken yanda tv açık oluyor buna denk gelip baktığım oluyor. bu yarışmada bi dallama dikkatimi çekti. yasin diye bi dallama. herifin hal hareketler falan tam sopalık. kendini süzüyor bu dingil. kızın birine de gevşek gevşek yazması var ki ağzının ortasına kürekle vurasım geliyor. bu çocuğu ıslatıp odunla döveceksin. sonra dinleneceksin biraz. sonra yine döveceksin. dinlene dinlene döveceksin. 3 vurup 1 sayacaksın. öyle bi dallamayı içinde barındıran yarışma.
son yıllarda bayılarak televizyona koşmama sebep olan tek program.bilgisayardan yabancı dizi takip etmek ve arasıra film kanallarında denk gelirsem güzel bir film izlemek harici show dünyası ile uzaktan yakından alakası olmayan beni internetten online takip edecek kadar bağımlısı yapmıştır kendisi.tabi bunda en büyük etken (bkz: das experiment) filmindeki gibi içerdekilerin gün be gün delirişini takip edebiliyor olmam.resmen sosyoloik deneysel bir korku filmi izliyorum.tenk yu (bkz: endemol) *