bugün

akıl değil gönül işidir.
yoğunu, geçmişini geleceğini hatta hatta ailesini bile beşiktaş için görmezden gelen çılgın, isyankar, asi, aşık Olmaktır.
Beşiktaş kanseriyle yaşamaktır. 90+2'de top direkten döner, her şey on numarayken birden 2 gol yiyip gerilere düşersiniz falan. Yine de her şeye rağmen güzeldir beşiktaşlı olmak.
kanser dolu dakikalara alışmaktır. stresten baş ağrılarına katlanmayı göze almaktır. azınlık olmayı kabul etmektir -mesela koskoca ailede tek Beşiktaşlı benim ve beşiktaşlı arkadaşım yok. en basitinden bunun gibi-. takımın yenilse de ağlaya ağlaya marşını söylemeye devam etmektir. tribünde gaza gelip "ya allah bismillah allahu ekber" diye tezahürat yapmaktır.
deli dolu olmaktır.

iyidir ya.

iyi ki beşiktaş'lıyım dedirtir.
koltuğum kabararak "BEŞiKTAŞLIYIM(caps açık) ulan" deme şerefine nail olmaktır. siyahtır, beyazdır. asalettir. çarşıdır. teşekkürler beşiktaşk.
Kanser olma riski diğer insanlara göre daha fazladır. Ama yense de yenilse de takımının her daim yanında olandır. O zaman ne diyoruz ''YENiLMEK iÇiN SEVMEDiK BiZ SENi SEN YENiLMiŞSiN UMURUMDA DEĞiL Ki ŞEREFTiR BU YOLDA SENLE YÜRÜMEK, HEP KOL KOLA BiR GÜN DEĞiL HER GÜN BEŞiKTAŞ! ''
karanlık içinde inatla direnen ve titreyen mum olmaktır.
Takımın yense de yenilse de her daim yanında olmaktır. Haksız birincilikler yerine şerefli ikinciliklere üçüncülüklere coşkuyla sevinmektir. Taraftarın, yenildiği maçta bile son ana kadar takımını desteklemesidir. Derine adını kazıyacak kadar çok sevmektir. Çok sevdik be abi!
sağlam bir ciğer gerektirir.

misal dün maç öncesi inceden birer yudum viski içerek heyecanımı gidermeye çalıştım. malum hasta beşiktaşlıyım. maç başladıktan sonra tutuk oluşumuza içerlenip yudumları daha kalınlaştırdım. ikinci yarıda gelen golden sonra ''maç böyle biter mi? tur mu geliyo lan'' endişesiyle kalan son içkiyi fondipleyip extra biralara yöneldim. gerek içkinin etkisi gerekse gelen rakip gollerinden sonra hem içip hem sövüp hemde dövünmeye başladım. dozaj gittikçe arttı maç bitiminde abartısız söylüyorum koma durumuna geldim. ruh halim paramparça sövecek sitem edecek dövünecek takadim kalmadı sabah ezanına kadar yatakta en az 100 manevra yaptım. bu hava şartlarında buz gibi su ile duş alıp anca kendime gelebildim. tolga şöyle oynadı, bilic gol sonrası pektemek-kerim, tolgay-atiba değişikliği yapmalıydı gibi goygoylara girmicem ama bu takım pazar günü ciğerimi soğutmazsa tepeden tırnağa esaslı bir doktor kontrolüne girmem gerekebilir. bu mağlubiyet sonrası söyleyeceğim en içi boş söz 'sağlık olsun' olur sanırım. zira sağlık mı kaldı amk.
maç günü vücutta abuk subuk titremeler, kalbin saniyede 1500 kere atması, saçların erkenden beyazlaması ve en önemlisi kalp krizi riski.
isyankar ve haksızlığa gelemeyen bir bünyeye sahip olmak demektir. beşiktaş, camia olarak çok köklüdür ve asil bir klüptür. bütün bunlara rağmen, lobi olarak fenerbahçe ve galatasarayın çok gerisinde kalmıştır. bu yüzden güçlü hayranlığı olan milletimizin çoğunluğu tarafından fenerbahçe ve galatasaray kadar benimsenmemiştir. bu iki klübe göre taraftarı azdır ama özdür. işte bundan dolayıdır ki, taraftarı beşiktaşı ne kupalar ne de başarılar için tutar... taraftarı beşiktaşı kendi hayatındaki haksızlıklara karşı başlattığı bir isyanmış gibi düşleyip benimsemiştir... beşliktaş, beşiktaşlıların sığınağıdır...
maç saatine kadar dünyanın en mutsuz insanı olmaktır.

bize her gün maç olsa da izlesek? olmaz mı?
Bir galatasaraylı olmak değildir.
adam olmaktır, iyi insan olmadan beşiktaş'lı olunmaz. gurur kaynağıdır. türkiye'nin ilk tescilli spor kulübüdür. türkiye milli takımı'nı temsil eden tek takımdır.
Kanser olmaktır.

Arkadaşlar üç ay ömrüm kalmış.
herkese nasip değildir.
Beşiktaş' ı sevmeyi tercih etmektir. Doğaldır, bir tercihtir. Ancak günümüzde hakem hataları her kulüp lehine yapılmaktadır, buna Beşiktaş da dahildir. Rakip kulüplere saldıran, rakip kulüplerin taraftarlarını rencide eden taraftarlar her takımda vardır. Buna Beşiktaş da dahildir.
Kısacası her takımda olduğu gibi Beşiktaş' da da iyi taraftar, kötü taraftar bir arada bulunmakta, Beşiktaş lehine ve aleyhine de hakem hataları gerçekleşmektedir.beşiktaş da farklı değildir.
Dolayısıyla Beşiktaşlı olmak da diğer her takımın taraftarı gibi bir kulübü doğrusu ve yanlışıyla sevmeyi tercih etmektir. Kimseden üstün olmamak, özgür tercih yoluyla bir kulübün parçası olmayı seçmektir.
aşkın ta kendisidir.
Galatasarayli olmasaydim olacagim seydir.*
Fenerbahçe ile galatasaray arasındaki sonu gelmeyen tartışmalara girmeyen taraftar grubu.
görsel
Anlatılmaz yaşanır...
Almanya'da çoktur taraftar. Her zmn hr yerde beşiktaşk.
görsel
din iman beşiktaş ulan!