bugün

görsel
Hep ihtiyaç duyulan ama En temiz haliyle bile dakikalar içinde kirlenmeye mahkum çoraptır.
uzun zamandır giymediğim çorap. günlük değiştirmek suretiyle giyilebilir.
Çoğu zaman kıro olarak algılanır ama ben bu çorabı ne zaman giyersem daha fazla motive oluyorum toplumda. Böyle sanki temel reisin ıspanağı misali güç geliyor ve öz güvenim yerine geliyor. Enteresan ama gerçek bu.
beyaz çorap olunca ne oluyor?
Asla bembeyaz kalamayacak. Hatta çoğu zaman beyaz dışında her renge bürünecek.
ilk yıkamadan sonra, asla aynı beyazlıkta olmayacak çoraptır.
Bir zamanların en afili çorabı iken, karizması yerle yeksan olup kıro çorabı ünvanını almıştır.
Nerdeeenn nereyeee!
Tenis ayakkabısı ile iyi gider.
Buna niye böylesine düşman kesildi millet anlamıyorum. Hayatımda hiç giymedim, giymeyi de sevmem. Çünkü kıyafetlerle uyumlu değil. Lakin seven, kendine yakıştıran insan da giyecek olsa adı kıroya çıkıyor. Buna aklım ermiyor.

Ciddi ciddi popüler kültür ne dediyse herkes onu yaşamaya çalışıyor.
Erkek Giyim kurallarına göre çorap pantolonun uzantısıdır. Bu yüzden pantolonun rengine uymalıdır. Genellikle pantolonla aynı renk ya da bir ton koyu renk çorap giyilir.
Ancak pantolon çok açık renkse yani beyaz ya da bejse, çorap ayakkabı rengine uydurulur.
Dolayısıyla pantolon ve ayakkabı da beyaz değilse beyaz çorap giymek kıroluktur.
https://youtu.be/n4RtzPmZ7aM
https://youtu.be/n4RtzPmZ7aM
Yok abi sevmiyorum dediğim çorap.
80 lerde ve 90 larda giymeyeni züküyorlardı.
Çok bet amk...
Giyin ve giydirin. Bu çorabı giyen insan en asil duyguların insanıdır. O kadar eleştiriye toplum lincine rağmen direnmektedir ve kazanacaktır inşallah.

Eskiden beyaz çorap giyilirdi mis gibi temiz temiz. Sonra bir ibne çıkıp bu "kıroluktur" diye yaydı bunu giyenler linç edildi resmen. Toplumdan silmeye çalıştılar. Ama sadece bizde var bu olay. Elin avrupalısı amerikalısı çatır çatır giyiyor beyaz çorabını.

Erkeklerde babet çorabını yaymaya çalışıyorlar şimdi. sarı öküz hikayesinde ki gibi arkadaşlar beyaz çorabı verdiğimiz gün kaybedeceğimiz gündür bak şimdi babeti çıkardılar yarın jartiyer falan moda yaparlar gardaşlar.

Beyaz çorap candır.

(bkz: babet çorabı)
Yumurta topuk veya sivri burun ayakkabıyla bir erkeği karizmatik yapan detaylardandır(!)
(bkz: pezevenk)
80 li ve 90 lı yıllarda bir delikanlının yumurta topukla birlikte olmazsa olmazı.

günümüzde kıro luk sembolü. oysa beyaz çorap halen giyilmektedir sadece boyu kısalmış, patik ve babet çorap şeklinde devrin ( günümüzün) cool !! delikanlıları tarafından kullanılmaktadır.
bir zamanın karizma şeysi. son 10 yıldır da ona giyilirse buna giyilerse şöyle keko böyle kıro. valla ben rahmetli dedemin sekiz köşe kasketi ve ayağındaki yumurta topuk kunduranın içinde parıldayan beyaz çorabını çok şık buluyorum. bugün belki bok kaka yarın yine çıkar göt oluruz kardeş. illa italyan giyince mi moda e be akaminko?
kösele ayakkabının içine giyildiginde tam olarak bir kıro görüntüsü sergilemenize yol açan bir çeşit çorap.
beyaz gelinlik sorun yok, beyaz damatlık yada smokin sorun yok, beyaz gömlek pantolon sorun yok beyaz ayakkabı sorun yok ama beyaz çorap giyince kırosun ya bi defolun gidin lan.
çorap uzun ise "Allah'ın kırosu" ama spor ayakkabı ile birlikte kısa beyaz çorap giydiysen "cool ve tarz" olursun. mantığını hala çözmüş değilim.
beyaz çorap, yumurta topuk ayakkabı ve tespih muhteşem kombo.
bayan giydiği sürece problem olmayan çoraptır.
kabus geri dönüyormuş.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25323345/
çabuk kirlenen çorap türü.