bugün

tanesi 1 liradan satılabilen, babetle kamufle olmuş, yünlü çoraplar gibi terletmeyen kadın şeysi
pek estetik olmayan , terletmeme yönüyle işlevselliğe sahip bir bayan giyeceği.
erkekler için ne kadar aradıysam da bulamadıgım nalet.
aman ha çorap ayağınızdayken babeti sakın çıkarmayın.
bence çokta şirin duran, incecik, çorapımsı şey.
yaşlılardaki karşılığı hacı takkesidir. etme, giyme.
yeryüzünde ki en çirkin şey olması olasıdır.
çok kıytırık bir görüntü verir.
giymeyin, yapmayın amk. ben asla babet giymem, ama giyseydim emin olun o bilekten çoraplardan giyerdim, hem çorap giydiğiniz belli oluyor, hem de o çıkardığınızda iğrenç görüntü olmuyor. keko meko amk, giy bilek çorabı çık, öyle bi iğrenç görüntü olabilir mi. hele erkekler, sperry giyeceğim diye mal gibi giyiyorlar karı gibi babet çorabını, ıy. ıyyyy amk.

ya taş gibi çocuk ya da kız giriyor eve, çıkarıyor ayakkabıyı, mal gibi kaymış bi ezik kayık çorap çıkıyor, aradan mal mal ayak parmağı araları gözüküyor. bu ne ya. zaten dışardan görünmüyor, insanlar çorap giymiyorsun zannediyor neden giyiyorsun giyme amın evladı giyme.
Babetten taşan ve vasat bir görüntü oluşturan çorap türü.

Transparan naylon çorap giyin mesela. Sadece damar/kızargınlık meselesini yok etmek için.

Gerçi ben kısaca açık ayakkabıya karşıyım ama anlayabiliyorum hani. Hava çok sıcakken zor oluyor.
gereksiz olan sürekli ayaktan çıkan. babatin içerisinde ayağı rahatsız eden şeydir.
Çıtçıtlı badi gibidir. Ne eksik ne fazla.

(bkz: kezban itemi)
Babetten ziyade sperry, timberland tarzı ayakkabılarla giyilen itici çorap türüdür.
çıplak ayakla giyilen spor ayakkabının verdiği dayanılmaz acıdan kurtarır. dandikleri 1 tl ye filan satılır ama ayağınızda durmaz.
Erkeklerin de giydiği sikimsonik şey.
Özenti bir arkadaşım önceleri laf ederken, özentilikte kendisine önder gördüğü tiki bir malda görüp giymeye başladı. Bir de öve öve bitirememesi yok mu şu saçmalığı. Amk ayakkabıyla ayrı iğrenç ayakkabısız müthiş derecede iğrenç görünüyor o ayaklar. Ayakkabının içinde topaklanmasınaysa hiç değinmeye gerek yok.
Bu saçmalığı giyenlerin alayı özenti alayı mal amk.

(bkz: babet çorabı giyen erkek)
erkeklerin de tercih ettiği çorap. özellikle yaz aylarında hayat kurtarır. ama siz giymeyin , mazallah gay falan derler size.
Sizene kardeşim kim giyerse giyer ne diye küfür ediyosunuz. Misal ben o çorapları giymeden açık ayakkabı giyersem 2 gün ayaklarım yara bere içinde kalıyo. Öylede sorunlu ayaklara sahibimdir.
Babannem diyo ki;

" bunu alirken ne diyosun?
Bana tırışka mi ver diyosun?
Çıkar tiriskolarini" diyo.

Tanim: tırişka.
Çorap demeyin kardeşim acımı deştin. Dedem bugün yanlışlıkla benim çoraplarımı giyip gitmiş. Az önce geldim çoraplarıma tam kavuştum derken acı gerçekle yüzleştim. Çoraplarım dile gelmiş ağlıyordu kuzu kuzu kokmuşlar otun çöpün içine girmişler. Çoraplarım babet değildi yanlış olmasın. Bildiğin uzun lacivert baklava desenli erkek çorabıydı.
babam giydi abim giydi. kendimden utandım sözlük.
pahalı bulduğum çorap. ederi 7-8 lira değil bu küçücük çorapların.
bizden çok erkeklerin giydiği çorap.
aksi belirtilmedikçe, babet; cinayettir.

çorabı ise, seri cinayettir.
Adamlik bi corapla gidecekse cok zorlamayin zaten. Kimin ne giydigine kimse seedemez. Maho gibi corabiniz gorunecekse giyin ama dürüst nazik hak hukuk bilen bir erkek olun bence en önemlisi bu.
insanın ayaklarını mahveden şey. Bugün tam 9 saattir ayakkabımın içindeydiler ayakparmaklarımı çok sıktı ayağımda babet çorabı izi çıkmış.