bugün

hayırlı kandiller, mübarek olsun inşallah.
“Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem”diyen En Sevgili (sav) ümmeti!
Kandilimiz mübarek olsun.
bu akşam kısmetse idrak edeceğimiz kandil. hayırlı kandiller arkadaşlar.
hayırlı kandiller herkese.
Simidini çok sevdiğim güzel kandil. 2019 kandilinde de metrobüste bir adam bana kandil simidi ikram etmişti.
kaliteli bir macallan viski ve barça maçı eşliğinde kutlayacağım kandil.
Bu gecedir. Bütün yazar kardeşlerin hayırlı dualarının kabul olması dileğiyle mübarek olsun.

görsel
Gönlünüzden geçen tüm iyi niyetlerin ve muhtacı olduğunuz her şeyin olması dileğiyle.
Kandiliniz mübarek olsun... Allah şu mübarek gün hürmetine sıkıntılarımızdan kurtarsın inşallah...
Berat: kötülük ve çirkinlikten uzak olmak, kurtulmak demektir.

Ramazan müjdecisi beratkandili’nin iyiliğe, huzura, mağfirete ve affa vesile olması dileğiyle…

Gecemiz mubarek olsun.
herkesin berat kandili mübarek olsun.
Berat kandiliniz mübarek olsun. Rabbim dualarımızı kabul ve bizlere hayırlı eylesin. Depremde yakınlarını kaybedenlere sabırlar versin. Ülkemizde kardeşçe birarada mutlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.
arapçadaki beri olmak, uzak durmak, masumiyet anlamına gelen berat'tan farkı olarak farsça'daki ışık, parlaklık anlamına gelen bir kelime üzerinden dilimize geçen iran coğrafyasından çıkma pagan ayinidir. şiiler bu gün 12. imam olan muhammet mehdi'nin doğum gününü kutlarlar. bir kısım iranlıysa mezarlıkalara gidip ölülerin başında ateş yakarlar.
sufilerin bu gün hakkında getirebildikleri tek delil, hazreti ayşe'nin bir gece peygamberin eve gelmemesi üzerine baki mezarlığına gidip onu orada ölülerin bağışlanması için dua ederken bulması üzerinedir. peygamber böyle bir günü ya da geceyi kutlamamıştır. sahabiler kutlamamıştır. tabiin, tebe-i tabiin, dört imam ve takipçileri kutlamaıştır. hele hele camilerde toplanıp, hristiyanlar gibi ilahi söyleyerek hiç kutlamamıştır.
görsel
görsel
bazı şeylerden dolayı namaz kılamadığımı affeder umarım.
Onun dışında sonradan ölmeden önce yaparım.
2021 de söz vermiştim ama tutamadım.
bütün yazarlarımızın berat kandilini kutlarım. ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde mübarek berat kandilinin hayırlara vesile olmasını dilerim.
Hayırlı kandiller diliyorum arkadaşlar.
herkese hayırlı kandiller.
Kandilimiz mübarek dualarımız kabul olsun inşaAllah.
görsel
tüm yazarlara ve dahi islam alemine hayırlı kandiller diliyorum.
Bu güzel geceler ömür boyu hayatımızda olur inşallah. Berat kandilimiz mübarek olsun . (Bir tutam duanız dahi olsa kabul olur inşallah )
Allah hepimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu, hayırlı bir ömür versin inşallah.
En son 2015te entry girdiğim sözlüğe yillar sonra bu gece tekrar giriş yaptim. Hayırlara vesile:)