bugün

Hadi bakalım damat kurtar su ekonomiyi.yapisal reform mu yaparsin ,cokomel mi dagitirsin
bu adamlar aptal değil bildiğin hain. kimse isteyerek bu kadar beceriksiz olamaz. ekonomiden anlamıyorsan bir bilene sor da sana yol göstersin.
(bkz: eksi büyüme)
istanbul üniversitesi ingilizce işletme mezunudur, yüksek lisansını pace uni. de school of businessta yapmış, doktorasını kadir has üniversitesinde bankacılık ve finans bölümünde yapmıştır.
nam-ı diğer çokomelli berat ekonomiyi batıran adam.
Kolay kolay günah keçisi olamamasının nedeni damat olması diye düşünüyorum.
damat olmasaydı elli kere kovulmuştu. gerçi damat olmasaydı o makama da gelemezdi ya neyse.
fan boy akp lilerin bile sevmediğine şahit olduğum kişi. nedense onu oraya getiren kişiyi unutuyorlar.
vazgeçilemeyeşinin veya günah keçisi olmayışının sebebi kayınpederinin ve tüm ailenin kasası olduğunun düşünüldüğü bakandır. yüksek ihtimal ile bugüne kadar para akışı tamamen kendisinin kontrolünde gerçekleşti. her bir liradan her bir kuruştan haberi var.

(bkz: konuşursam çok kişinin başı yanar)

muhtemelen süleyman soylu bu yüzden kendisinden pek haz etmiyor. tabi bunların hepsi varsayım. ama kuvvetli varsayımlar. finans mezunu olduğu halde ekonomiden bu kadar bihaber bir insanın ülkenin kasasının tek anahtarına sahip olmasının başka bir izahı en azından bizlerin aklına gelemiyor..
halk adamı. dinamo.
ekonomoinin bu adamın ellerinde olduğunu düşünmek saçmalıktır.
he, tabii ki de bu adamın da ekonomide parmağı vardır illa.
ancak bu adam tek parmak ise, cumhurbaşkanı 10 eldir ekonomide.
neticede sayın bakanımız girdirtmedi bizi suriye'ye...
liseyi fetö, cemaat okulu olan fatih lisesinde bitirmiştir.
görsel
konu hakkında gelen sorulara evet bu okulda okudum fakat aklımı kiraya vermdim diye demeçte bulunmuştur.
2021 başında ülkenin iflasını açıklayacak olan bakandır.
başarılı ve yakışıklı bir bakan.
temmuz hazirandan iyi olacak diyen bakan.

hayır bakan yanılıyorsun salı günü pazartesiyi özlüyoruz bu hafta geçen haftayı özlüyoruz bu yıl geçen yılı özlüyoruz aslında geçen asırı da özlüyoruz çünkü başımızda atatürk gibi büyük bir lider yok.
Kaynatası ile beraber ülkenin anasını belleyen şahsiyet.Bizden çaldıklarınız yedi ceddinizin burnundan gelsin inşallah.
berat albayrak, ekonomiyi batıran adam.
birçok çomar tarafından her anlamda savunulan,
damat olmasam bir baltaya sap olamam,
ölene dek cebimde bozuklarla dolanamam.
Düşünüyorum da...
toplantıda konuşmalarını alkışlayan TÜSiAD müsiad vb patronlar kulübü üyeleri, Türkiye'nin holding patronları yönetim kurulları, Yönetim kurulu başkanları şirketlerinin başına CEO olarak acaba sn Albayrak'ı seçerler mi?

Örn: Berat Albayrak'ın yeni ekonomi modelini alkışlayarak seyredip “kendisine güvenimiz tam” diyen Güler Sabancı belki akp iktidardan gittikten sonra sn bakanı Sabancı holding de CEO yapabilir. Şimdiye kadar başarıları ortada, Türkiye ekonomide harikalar yaratıyor.

Bekleyip göreceğiz.
Şu an ekonomide telaş panik edecek durum yok. Gayet normal bir durum. Aksine biz daha iyiyiz.

Almanya Japonya Amerika yanı sıra enerji (petrol doğalgaz) üreticisi devletler yanısıra deniz rüzgar güneş enerjisi alanında faaliyet gösteren şirketlerin, bunda öncü olan devletlerin (buna otomotivin başı çektiği sanayi) şirketlerin 2019'a göre şu an 2020 de şimdilik %2 kayıpları eksi durumları sevindirici bulup 2022 ye kadar durağan (+/-) olması büyük başarı hayal olarak görüldüğü...

Artan işsizlik rakamlarının şu an şimdi aşı bulunsa bile (üretimde gelişmiş ülkeler, pazar olan gelişmekte ve az gelişmiş ülkelerde insanların aşılanması, normale dönme süreci düşünülürse) Avrupa ABD Uzakdoğu'da %8-10 seviyesinde olması (2023'e kadar) başarı olarak görüldüğü...

Şu an aşı bulunmuş olsa bile gelişmiş olan ve gelişmekte olan ülkelerde büyümenin sadece kayıpları gidermek olduğu, en iyi ihtimal ile 2023 sonrası normal büyümeye geçeceği (Corona ABD-çin ticaret savaşı-ambargolar sorun olmaktan çıkarsa) 2023 den önce şimdilik hayal olan...

Avrupa ABD dolar bazında trilyonlarca dolarını vatandaşına hibe ederek karşılıksız vererek ekonomik gücünü korumaya çalıştığı ama bu Corona ve ABD Çin arasında ticaret savaşı sonlanması (Çinli şirketlerin ABD Avrupalılara satılması veya ortaklıklar yapılması) ile ABD de yeni başkanlık seçimi ile bu trilyonlarca doların Lübnan'da patlayan nitrat gibi normalleşme ile ekonomide tehlike olduğu, bu paranın tekrar piyasada çekilmesi (karşılıksız verilen basılan her para hazineye eksi-borç olarak yazılır) yarın ne olacak normale geçersek diye dünya ( ab ve ABD bu paraları geri çektiğinde bizim gibi ülkeler ne yapacak) kara kara düşünürken...

Türkiye'de işsizlik düşüyor.
Üretim artıyor.
Ekonomik olarak eksi duruma gelen kayıplar yaşayan üretimi düşen işsizliği artan (örn: yabancı marka otomobillerin sıfırını bile bulamıyoruz) Avrupa Amerika Japonya gibi örnekler varken..
Halk halinden memnun.
Bırakın bunları, TÜSiAD MÜSiAD hak-iş disk Türk-iş vb işçi patron esnaf sanayici meslek odaları yanı sıra basın yayın organlarına özerk olan hazine bankacılık kurumlarına, TV'lere bakın, onları dinleyin.
Bir tanesi sn bakanımız ve uyguladığı ekonomik model politikalar için eleştiri tepki karşı görüş bildiriyor mu?
Hayır.
Gerçekten bizi Almanya'da Merkel, ABD'de trump, Fransa'da macron, ingiltere'de boris Johnson, Japonya'da şinzō abe nasıl kıskanıyor olmalı?
mülk olarak sadece yüzüğü olan Türkiye cumhuriyeti hazine ve maliye bakanı (bkz: swh)
hazineyi mehmet ali erbil e emanet etsek daha iyiydi kendisi hiç olmamış. current hazine maliye bakanı.
Keşke tanışam para isterdim direk sonra iş. Oh misler gibi yaşardım o zaman bende derdim ben TL kazanıyorum banane dolardan. Ah be bu piyasada araba bile alırdım hep 50 TL lik yakıt alırdım. Hatta ihaleyi arttırıyorum buzdolabı taksitine girerdim.
Türkiye'nin en başarılı bakanlarından birisi. Arkadaşlar ülkemiz üzerinde hiç bir dönemde bu kadar dış baskı olmadı. içerde de yönetim anlayışı iyi değil. Torpil vs almış başını gidiyor. Her yerde bozulma had safhada. Durum bu iken bu kadar organize olmuş para babaları ile uğraşmak kolay değil. Tüm bunlara rağmen adam yine iyi yönetiyor süreci. Yıldızlardan oluşan kadro ile şampiyon olmak kolay önemli olan mahalleden topladığın adamlar ile kümede kalmak. Berat bey de tam olarak bu şartlarda çalışıyor. 20 senedir yapılan hataları bir adama mal etmek haksızlık.
lale devrini yaşayan damat.
Cumhuriyet tarihinin en başarılı ve dirayetli ekonomi bakanı.
Bugün hakkında şöyle bir foto gördüm.
görsel

Allah bu millete akıl fikir versin, alnı secdeli demek ne ya?