bugün

evrim hakkında çok bilgi sahibi olan bir insan ile tartışırken sizi dumur edecek ve üstüne söz söyleme imkanı bırakmayacak derecede etkili olan bir sözdür.bu lafın üzerine konuşan insandan hayır gelmez.

+bak evrim var.insan hayvan ortak ata hebe hübü cüm cüm lebe...
-benim atam maymun değil ama seninkini bilemem.
+(burada ayağa kalkılır.karşıdaki kişinin eli ölüpür.taksi tutulup boğaz köprüsüne gidilir.hiç düşünmeden aşağa atlanır)
bilimden zerre anlamayan insanın söyleyeceği klişe cümle. ben de inanmam evrime ama evrimi savunan kişiye karşı bu cümleyi kurmam. kaldı ki kursam bile adam kalkıp elimi filan öpmez sadece güler ki onu da ağzıyla yapmaz.
evrim teorisini anlamamis kisinin söylemidir.
insan maymundan türememistir, dolayisiyla bir insan evladinin atasinin maymun olma ihtimali pek zayif görünmektedir. elbette mecazi anlamda "maymunlasmis" insanlar ve dolayisiyla kimilerinin maymunlasmis atalari olabilir, lakin bildigimiz maymunlar atalarimiz degiller.

insanlarin ve maymunlarin ortak bir atasi olmustur.
ondan insanlar ve maymunlar türemislerdir. her iki cins ise sonra ayri ayri kulvarlarda ilerlemistir.

insanlarin cogunlugu maymunlari begenmez, ancak dünyanin haline bakip, savasi, gelir adaletsizligini, acligi, sefaleti, doganin katliamini, hayvanlara edilen eziyetleri görüp, cogu insanlardan maymunlarin cok daha hayirli olduklarina dair inanc gelistirmek sadece mümkün degil, aksine dogaldir.
valla atan değilse bile sen öylesin sanırım denilesi cahil cümlesi.
Evrim teorisini bilmeyen bir insanın cümlesidir.Evrim teorisi biraz araştırılırsa insanların atalarının maymunlar olmadıkları görülecektir, tamamen farklı türlerdir.Cahil insanların teori üzerine yaptıkları cahil esprididir.
(bkz: devekuşu sendromu)
+ bak evrim var.insan hayvan ortak ata hebe hübü cüm cüm lebe...

- benim atam maymun değil ama seninkini bilemem.

+ yok ben senin için demedim zaten. senin atların çukurova düzlüklerinde hıyarmış. belli ki sizinkiler ayrı bir türmüş.

edit: şu var ki; evrim'in anlattıkları benim için ikna edici olmadı hiçbir zaman, kabul etmem. ama "benim atam maymun değil" diyen ibişlere de kıl olurum. ulan bir şeye karşı çıkacaksan bari karşı çıktığın konu hakkında biraz fikir edin. adamlar zaten maymundan geldik biz demiyor ki?
"hani hepimizin atasi birdi basbakanim ?? hani beraber yurumustuk biz bu yollarda ?? hıı hani ?? canin sag olsun basbakanim ??" seklinde tepki verilebilecek sozlerdir ve tamamen RTE patentlidir.. yaziktir, bilimsellikten uzaktir, yuzeyseldir, kirlidir, ici bombostur, ayiptir yahuu..
bi de bu cümleden sonra "nasıl kodum ama lafı" bakışı gelirse tadından yinmez.
hedefinden sapan bir laf.
bir yerde evrime karşı çıkmak istiyor.
bir yerde karşısındakinin evrilmiş olabileceğini söylüyor.
beyinden yoksun bir insanın söylemi. evrim teorisi hakkında o kadar araştırma yapmış, olayları kendi mantığıyla değerlendiren aydın bir insan; bu lafı duyunca "haa bak ben hiç öyle düşünmemiştim, tamam yok evrim falan" demeyecektir. hatta "ben böyle bi adamla mı tartışıyormuşum iki saattir" demesi muhtemeldir. zaten bildiğim kadarıyla evrim teorisi insanın maymundan geldiğini değil, sadece o zamanın koşullarına daha uygun ve dayanıklı olduğu, bu yüzden de bugünkü insandan farklı yapıda olduğu iddiasını ortaya atar. her şeyi bir kenara bırakıp sırf mantığımızla düşünürsek; çok eski çağlarda hastalık için binlerce neden varken hastalıktan kurtarabilecek bir tane bile doktor yoktu. en basitinden diş hastalıklarını ele alırsak, diş çürümesi hiç bir hayvanda yok. sadece insanda var. e 2000'li yıllardayız. sen şimdi hemen dolgunu yaptırabiliyorsun. eğer yaptırmazsan önce onun etrafındakiler, sonra hepsi çürüyecek ağrıdan öleceksin. ve ya hava çok soğuk ve giyecek hiçbir şey yok. vücudunun o kadar kıllı olması da bununla açıklanabilir. daha yüzlerce hastalık örneği de verilebilir tabi. e şimdi allah'ın ne kadar adaletli olduğundan bahsediyoruz. eğer onları biraz daha dayanıklı yaratmamışsa, adaletli olduğundan bahsedebilir miyiz? bahsedemeyiz. bugünün insanı o koşullarda asla barınamaz.
dediğim gibi, bilimsel ve dini boyutları göz ardı edilerek, sadece mantıkla bu sonuçlar çıkıyor.
evrim teorisi tartışmalarında söyleyecek başka bir sözü kalmayan evrim teorisi karşıtlarının vazgeçilmez savunması.
öküz olan türleri bile bulunur.
(bkz: paradoks)
hem evrimi reddediyor. hemde atası olabilecek bir ırka rivayet ediyor. allah akıl fikir versin.
''Fakin vay'' dedirten başlıktır.
çomardan gelip hala çomar kaldıkları için evrim teorisi nedir anlatmak da zor bu adamlara.
senin atan arap da değil ama arapdan çok arapçılık yapıyon ya, diye cevap verilebilecek sözdür. bunun üzerine arapçı susar, düşünür ve: "doğru lan," der. şaka şaka, nasıl düşünecek lan, beyni mi var? Beyni olan arapçılık mı yapar?
Evrim atalarimizin maymun olduğunu değil, maymunla atalarımızın ortak olduğunu savunur.
Daha haaaala maymundan gelmedik diyorlar hayret
(bkz: primat)
(bkz: evrim teorisi)
hala maymun olan kişi beyanı. haksız da değil.
Senin atan maymundan önceki form! Sende maymunsun. Biraz daha gelişince maymundan insan a döneceksiniz.

Doğru bir söylemdir.
evet siz leblebi tozundan yaratıldınız amk gereksizleri sizi diye cevap verilecek güruhun iddiasıdır.